סגנון חיים

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו סרטונים בהם מוזכר הערך סגנון חיים.

המדינות הבטוחות בעולם 2023

המדינות הבטוחות בעולם 2023. תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב © Skerry Harry 

בטיחות וביטחון הם אחד הגורמים החשובים ביותר בבחירת מעבר למדינה חדשה בין אם אתם נוודים דיגיטליים, פנסיונרים או סתם חושבים על הגירה, המכון לכלכלה ושלום יזם את דו"ח מדד השלום הגלובלי המדרג את המדינות הבטוחות מבין 163 מדינות בעולם. איומים פנימיים וחיצוניים, רווחה, בטיחות סביבתית פוליטית, יציבות חסכונית ועוד הם בין 23 שונים הפרמטרים. למרות המצב הנוכחי באירופה מדינות האיחוד האירופי עדיין בראש הטבלה. הנה 15 המדינות הבטוחות ביותר ב-2023 (ישראל הגיעה השנה למקום 134).

מקום 15 קרואטיה

אורח חיים ים תיכוני

מדד השלום של קרואטיה עלה בשנים האחרונות והשנה היא במקום ה-15. היא אומנם אחת הצעירות במדינות אירופה, אבל המדינה הצנועה הזאת עשירה ותרבותית עם מגוון גיאוגרפי. הרבה נוודים דיגיטליים וגימלאים מוצאים את קרואטיה אטרקטיבית.

שיעור הפשיעה בערים הגדולות נמוך

אתם יכולים ללכת בלילה ברחובות ללא חשש לביטחונם. פשעים נפוצים שמדווחים הם כייסות וגניבות קטנות אבל אלה מתרחשים רק באזורי תיירות. רמת הבטיחות האישית הגבוהה מיוחסת לתרבות הקרואטית והתחושה החזקה של חיי קהילה. למדינה יש כלכלה יציבה, איכות חיים ללא איומים חיצוניים.

מקום 14 פינלנד

ירידה קלה אבל עדיין במקום טוב

פינלנד נחשבת לעתים קרובות כאחת המדינות המאושרות בעולם אבל כשזה מגיע למדד השלום העולמי היא ירדה בשני מקומות מהדירוג של השנה שעברה.

שיעורי פשיעה במדינה נמוכים מאוד

למרות שאדם עלול למצוא את עצמו בעיצומה של סערה או סופת שלגים. אסונות טבע כמו סופות טורנדו סופות טייפון או רעידות אדמה למעשה לא קיימות כאן. משערים כי הסיבה לירידה בדירוג עשויה להיות בשל המצב הנוכחי שלה עם רוסיה השכנה. בכל זאת פינלנד עצמה מאוד בטוחה וכל סוג של אלימות אינו קיים, מקרים של גניבה נדירים אפילו באזורים הכפריים.

מקום 13 הונגריה

במקום ה-13 בעולם וה-9 באירופה

הודות לשיעורי הפשיעה הנמוכים, מיעוט מפגעי הטבע ואזרחיה מסבירי הפנים. המדינה הזו הפכה לפופולרית כיעד לאנשים מכל רחבי העולם בגלל סגנון החיים, הנופים שלה, תקני הבטיחות ועלויות המחייה הזולות.

פשיעה מועטה וכלכלה תוססת

בכל זאת קיימים מקרים של פשעים קטנים- כייסות, גניבות והונאות תיירים אכן מתרחשות במיוחד בערים הגדולות כמו בודפשט. אבל בשנים האחרונות הונגריה מצטיינת בירידה גדולה בשיעורי האבטלה, מה שמוביל לירידה בשיעורי הפשיעה הקטנה. הונגריה מתהדרת כעת בכלכלה תוססת בשל הרמות הגבוהות של השקעות זרות שחיזקו והגדילו את שיעור הצמיחה הכלכלית של המדינה.

מקום 12 קנדה

ירידה במיקום אבל עדיין במקום טוב

קנדה הייתה מדורגת בעבר ב-5 המקומות הראשונים אבל קיימת ירידה משמעותית בדירוג שלה. כרגע היא מדורגת במקום ה-12 וזה עדיין טוב מאוד והרבה יותר טוב מארה"ב השכנה המדורגת במקום ה-129.

מוניטין עולמי של מדינה בטוחה מאוד

באופן כללי מדד התפתחות אנושית בריא וגידול בתוצר לנפש ושיעורי פשע, בעיקר של פשעים גדולים ורציחות נמוכים במיוחד. יתר על כן המדינה היא די מסבירת פנים ולעיתים קרובות מסווגת כאחד המקומות הטובים לגדל משפחה.

מקום 11 שוויץ

מדינה מודרנית עם אוכלוסייה משכילה ומעורבת חברתית

השוויצרים ידועים באכפתיות מזכויות אדם, מודעות לבריאות וגישה ידידותית לסביבה. למרות זאת שוויץ יורדת מקום בדירוג השנה. ממדי הפשיעה במדינה נמוכים מאוד וברוב המקומות אנשים מרגישים בטוחים להסתובב באמצע הלילה ברחובות. הניטרליות של המדינה היא גם גורם מפתח בשמירה על ביטחון המדינה. תחושת הביטחון ונופים מדהימים יוצרים מקום מדהים לחיות בו.

רמת חיים גבוהה ביותר

כלכלה יציבה ואחוז אבטלה נמוך עושים את שוויץ למקום אידיאלי עבור גולים שרוצים לעבור דירה ולהתחיל מעמד חדש.

מקום 10 יפן

ברשימת המדינות המובילות כבר 14 שנים

יפן מקבלת ציונים גבוהים באופן עקבי. שיעורי פשיעה נמוכים, קונפליקטים פנימיים מינימליים וכמעט לא קיימת תסיסה פוליטית. לפי אינדקס הערים הבטוחות של יחידת המודיעין של האקונומיסט (EIU) עיר הבירה שלה טוקיו נחשבה לעיר הבטוחה ביותר בעולם בשנת 2021. בנוסף לכך יפן במקום הראשון באבטחת תשתיות מידע, במקום השני בהבטחת איכות ברפואה, במקום הרביעי באבטחת תשתיות ואבטחה אישית.

השקעה ותרבות

הממשלה היפנית השקיעה רבות באמצעי אבטחה להרתעת הפשיעה. לתרבות היפנית יש חשיבות רבה לכבוד לזולת והיא מחויבות לשלום. נורמה חברתית זו עוזרת ליצור תחושת בטיחות וסדר שתורמת לשפל בשיעור הפשיעה ביפן.

מקום 9 סינגפור

יעד מבוקש לאנשים מכל רחבי העולם

סינגפור היא המדינה התשיעית הכי בטוחה בעולם והבטוחה ביותר באסיה. באופן מסורתי הגיעו לסינגפור העובדים במסחר ובפיננסים אבל בשנים האחרונות המוניטין שלה כמדינה בטוחה ידידותית ויעילה הוביל לכך שמשפחות ופנסיונרים הגיעו להתיישב וליהנות מרמת חיים גבוהה. סינגפור מתגאה בכוח אדם תחרותי ומיומן, כוח עבודה עם אחוז אוריינות יוצא דופן של מעל 95% ושיעור הולך וגדל של בעלי מקצוע בעלי השכלה גבוהה. סינגפור היא  מדינה נקייה, הערים מסודרות ומאורגנות היטב ויש תחושת סדר בקרב תושביה.

מקום 8 צ'כיה

מדינה יפהפיה עם היסטוריה ותרבות עשירה

מדד השלום הגלובלי של צ'כיה משתפר מדי שנה, לפני שנתיים המדינה אפילו לא הייתה בעשירייה הראשונה והשנה היא מדורגת במקום השמיני. שיעורי הפשיעה יורדים בהתמדה עם השנים למרות שעדיין יש גניבות והונאות במיוחד באזורי תיירות. כשזה מגיע לכלכלה המצב די מתקדם עם התמקדות נלהבת בייצור ושירותים מקומיים. יש גם את הציונים הנמוכים ביותר מבחינת אוכלוסייה בסיכון של עוני והמדינה מתמודדת עם שיעורים נמוכים של איומים חיצוניים. צ'כיה חברה ותיקה בנאט"ו שמספקת לה אבטחה נוספת שחשובה בזמנים הפכפכים כמו עכשיו.

מקום 7 סלובניה

ממשיכה להופיע היטב בכל הפרמטרים

סלובניה, המדינה הקטנה במרכז אירופה עם אוכלוסייה של כ-2 מיליון  למרות גודלה היא מדורגת באופן עקבי כאחת המדינות הבטוחות בעולם למרות שהשנה ירדה מעט (בשנה שעברה הייתה מדורגת במקום החמישי). סלובניה מוגנת במידה רבה על ידי הגיאוגרפיה שלה מרוב אזורי הסכסוך בעולם. זאת אחת המדינות הנקיות ביותר באירופה עם סיכון נמוך לאסונות טבע. שיעורי הפשיעה נמוכים מאוד. המדינה מקבלת פני מתיישבים גולים. ארכיטקטורה כפרית ותרבות מתוחכמת מאפשרות חיים נעימים בסביבת הרים מושלגים, נהרות יפים וקו החוף האדריאטי. סלובניה נמצאת גם במקום החמישי במדד האנרגיה העולמי המודד הון אנרגיה ביטחוני וסביבתי וקיימות.

מקום 6 פורטוגל

אטרקטיבית להשקעות זרות

פורטוגל היא המדינה העתיקה ביותר בחצי האי האיברי. הטירות שלה מימי הביניים, ערים מדהימות וחופים זהובים משלבים יוקרה עם יופי טבעי המספקים מראות מהיפים ביותר בעולם. המקומיים הידידותיים ואקלים אטרקטיבי הופכים אותה ליעד אידיאלי למשפחות וגמלאים ולאלה המחפשים ביטחון ומקום מעורר השראה לחיות ולעבוד בו. בשנים האחרונות המדינה חווה תחייה כלכלית הפחתת שיעור האבטלה שלה ממעל 17% אחוז ל-4% בלבד. גורם נוסף למדד השלום הגבוה שלה הוא שהיא מתפקדת טוב מבחינת משיכת השקעות זרות. בנוסף לפורטוגל יש היסטוריה ארוכה של יחסי שלום עם שכניה, דבר היוצר סביבה יציבה שמעודד עסקים ומקדמת צמיחה כלכלית.

מקום 5 אוסטריה

ממשל ומערכת פוליטית חזקים

כפרים היסטוריים ציוריים מודרניים, ערים שוקקות, נתיבי מים ומסורות של תיאטרוני מוזיקה קלאסיים והגסטרונומיה, כל אלה מושכים גולים לאוסטריה. המדינה מדורגת לעתים קרובות בין חמש המדינות הבטוחות ביותר. אחד הגורמים העיקריים למדד השלום הגבוה שלה הוא שיעור הפשיעה הנמוך. הכלכלה האוסטרית חזקה ושיעור האבטלה נמוך. יש פחות פשע מכיוון  שאנשים נוטים פחות לפנות לפעילות פלילית כאשר יש להם הכנסה יציבה. לאוסטריה יש ממשל ומערכת פוליטית חזקים,מה שמבטיח שחיתות מועטה. יתר על כן, המדינה לא מאויימת משכנותיה. כל אלה הופכים את אוסטריה למקום בטוח מאוד לחיות בו.

מקום 4 דנמרק

שיוויון שותפות ורווחה

דנמרק עלתה למקום הרביעי השנה בשל שיעור הפשיעה הנמוך שלה ביטחון סביבתי ורמה גבוהה של מערכת הבריאות.   אזרחיה לא צריכים לדאוג לביטחונם האישי, לחשוש מאלימות, פשיעה או חוסר יציבות כלכלית. המדינה מדורגת בעקביות במקום גבוה מבחינת אושר החיים בה. פלוס עיר הבירה קופנהגן זכתה לתואר העיר הבטוחה בעולם והיא אחד היעדים הטובים ביותר לבקר או לחיות בהם. בירת דנמרק ניחנת בפער עושר נמוך המקדמת יוזמות ברות קיימא. לדנמרק רמה גבוהה של שוויון ותחושה חזקה של שיתוף ואחריות לרווחה סוציאלית.תכונות שתורמות לתחושות הביטחון  של האזרחים ולאושרם.

מקום 3 אירלנד

מושכת חברות רב לאומיות

אירלנד קפצה חמישה מקומות ומדורגת השנה כמדינה השלישית הבטוחה ביותר בעולם. זה הישג מרשים בהתחשב בכך שהמדד מתייחס למגוון רחב של גורמים כולל פשיעה, יציבות פוליטית ורווחה כלכלית. בנוסף לבטיחות גם התמ"ג לנפש של אירלנד נמצא בעלייה וחברות רב לאומיות רבות התחילו למקם בבירתה דבלין את המשרדים הראשיים שלהם באירופה. זה בהחלט מקום בטוח לחיות בו עם נופים כפריים מדהימים, אתרים היסטוריים עשירים, היסטוריה אמנותית, קהילות מקומיות ידידותיות וערים ממתוחכמות.

מקום 2 ניו זילנד

ממשלתה יציבה, מעט תסיסה פוליטית וכיבוד זכויות

ניו זילנד השלווה ביותר מבין מדינות אסיה-פסיפיק והשנייה בעולם. מנופים מדהימים ועד ערים מתוחכמות וגישה רגועה לחיים, זהו מקום מושך למי שרוצה לעבור דירה לחו"ל. המדינה מציעה תרבות ברמה עולמית בעריה ויש לה רקורד בטיחות שמסתמך על  שירותי בריאות וחינוך חזקים. בנוסף ניו זילנד היא מדינה מבודדת בדרום מערב האוקיינוס ​​השקט מה שהופך אותה פחות רגישה לאיומים חיצוניים.

מקום 1 איסלנד

המדינה הבטוחה ביותר בעולם מזה 15 שנים ברציפות

תיירים לא נלאים ממראות הזוהר הצפוני והנופים הטבעיים.של האיים הקטנים. יש הרבה גורמים לאושרם של תושבי המדינה- רמת הפשיעה הנמוכה, רמת החיים הגבוהה, האוכלוסייה הקטנה, רמה גבוהה של אמון ברשויות מאומנות היטב והיעדר מתח חברתי וכלכלי של מעמדות. אין לאיסלנד צבא, המשטרה לא נושאת נשק חם וחוקים מבטיחים את  זכויות האדם של אזרחיה.

קרדיט תמונה © Pixabay

איך לישון טוב יותר

איך לישון טוב בלילה

איך לישון טוב יותר. אחת הבעיות הנפוצות הגורמת לבעיות שינה היא המחסור הכרוני במינרלים וויטמינים חשובים. אם אתם סובלים מנדודי שינה כרוניים, מתח, דיכאון או חרדה הסרטון הזה יוכל לעזור לכם.

חשיבות הסידן והמגנזיום

ככל שאנו מתבגרים חסרים לנו יותר ויותר רכיבי תזונה חיוניים. אנו מענים את הגוף בתזונה לא נכונה, סמים, ומתח.

לצרוך מזונות עשירים בסידן

זאת הסיבה שמחסור בסידן יכול להזיק כל כך לבריאות. הסידן נמצא בעיקר בעצמות ובשיניים, אך גם בכל תא בגופנו. סידן עוזר להתכווצות השרירים, קרישת דם, תקשורת תקינה בין התאים, משקף קצב הלב התקין ושולט בלחץ הדם. סידן הוא המינרל הנפוץ ביותר בגוף. יחד עם זרחן, הוא יוצר עצמות בריאות. בשילוב עם מגנזיום, הוא ממלא תפקיד מפתח בבריאות הלב וכלי הדם. % 20 של סידן מתפרק בגוף כל שנה ומוחלף בסידן חדש. לכן צריך לאכול מזונות עשירים בסידן: מוצרי חלב אורגניים, סלמון, סרדינים, אצות, ירקות, שקדים, אספרגוס, שמרי מזון, ברוקולי, כרוב, שן הארי, תמרים, קייל, שיבולת שועל, שזיפים, שומשום, אספסת, שורש גדילן, פלפל קאיין, קמומיל, עשב לימון.

מגנזיום

מחקרים מראים שלאנשים הסובלים מנדודי שינה כרוניים, מתח כרוני, דיכאון, חרדה יש ​​חוסר כרוני במגנזיום. מגנזיום הוא כנראה המינרל החשוב ביותר בגוף. מגנזיום עוזר לווסת סידן, אשלגן ונתרן. הוא חיוני לבריאות התא ומרכיב קריטי של יותר מ-300 פונקציות ביוכימיות בגוף. הוא גם משפר את תפקוד הגלוטטואין, נוגד החמצון החזק ביותר בגוף. מגנזיום יפתור את התכווצויות הרגליים, כאבי שרירים, עוזר להסיר מתח ודיכאון באופן טבעי. מגנזיום חיוני לתפקוד הלב וכלי הדם ולתפקוד טוב יותר של הורמונים בגוף.

סרטון מערוץ היוטיוב של מריו לאבודוביץ' מקרואטיה © MarioLAB. מריו הציב לעצמו מטרה לעזור לחולים לרפא את מחלותיהם בצורה טבעית ובטוחה. הוא עובד עם מטופלים מכל העולם כבר למעלה מ-20 שנה. בערוץ תמצאו סרטונים שיעזרו לכם בחיי היומיום ובמאבק במחלות.
קרדיט תמונה  © Ketut Subiyanto

רכבי SUV היקרים בעולם

תרגום תוכן, סרטון רכבי SUV היקרים בעולם מערוץ היוטיוב © King Luxury המגדיר את עצמו כ-'מכסה את הנוחות יוצאת הדופן שמספקת יוקרה מסוגננת'.

בנטלי בנטיאגה

בכל הנוגע ליוקרה בנטלי לא מפסיקה להדהים. רכב השטח המהיר בעולם עם מהירות שיא של 306 קמ"ש. בעבור 167,000 דולר (בארה"ב). הבנטיאגה מגיעה עם מזגן מטהר אוויר, שעון משובץ יהלומים, מושבי עור נשלפים, שטיחים מצמר טלה ומקרר שמפניה ממותג.

רולסרויס קולינן 

עם תג מחיר 325,000 דולר בארה"ב. הרולסרויס קולינן מגיעה עם מושבי עור מפוארים ושולחן קוקטייל. זה גם רכב השטח היחיד עם מחיצת זכוכית בין הנוסעים מאחור. לקולינאן יש כפתור שטח המאפשר לצאת בביטחון לג'ונגל ספארי או הרפתקה במדבר.

רולסרויס פנטום 

רכב השטח היוקרתי של רולס רויס מצויד במצלמות ראיית לילה, וילונות אנטי פפראצי ומחזיקי סיגרים. ואם זה לא מספיק, גם מיצג אמנות בלוח המחוונים עם יצירות מופת של אמנים מרחבי העולם. תג מחיר אסטרונומי של 450,000 דולר בארה"ב, אפשר להתווכח על הנחיצות של הורדים מפורצלן על לוח המחוונים.

ריינג' רובר גרסת SV אוטוביוגרפי

עם חמישה מצבי נהיגה שונים ומערכת חיישנים לזיהוי סביבת הרכב. הריינג' רובר מגיעה ללא מפתח אלא עם צמיד עמיד למים. מקרר קטן, מושבי הרכב עם מכשירי עיסוי מובנים. המחיר בארה"ב – 270,000 דולר.

קרלמן קינג (Karlmann King) 

במחיר הנע בין 1.08 עד 3.8 מיליון דולר בארה"ב זה רכב השטח היקר ביותר על הפלנטה שבאמת עומד ברמת העילית שלו בצורה אקסטרווגנטית. הרכב עוצב על ידי החברה הסינית IAT ונבנה על ידי צוות אירופאי של 1800 אנשים. החברה פועלת מלוס אנג'לס ויש לה מפעל באיטליה. העיצוב נראה כאילו נלקח מסרטי מארוול. תאורת אווירה, מושבי שכיבה קופצים בהפעלה חשמלית מערכת בידור היקפית, מקרר, מכונת קפה, פלייסטיישן 4, מושבי עור תנין וציפוי חסין כדורים. יהיו רק 12 רכבי שטח של קרלמן קינג בעולם.

פורשה קאיין טורבו S

'מכונית הספורט של רכבי השטח' ב- 182.000 דולר בארה"ב. מהירות, ביצועים ואיכות. 0 עד 100 תוך ארבע שניות. לוקסוס ונוחות, עור חלק ורך מהמושבים ולוח המחוונים לדלתות. הקאיין מצטיינת בנוכחות כביש דומיננטית מדגמי המתחרים בקטגוריה.

 

איך מסירים קעקועים

איך מסירים קעקועים

ערוץ היוטיוב של דסטין סנדלין, מחכימים כל יום © SmarterEveryDay עוסק בתגליות ומחקרים. נכון לחודש מרץ 2022 הערוץ צבר 10,300,891 מנויים ו- 1,026,022,514 צפיות. בעבר העלנו סרטון של דסטין 'קעקועים – תקריב בהילוך איטי'. הסרטון הפעם על התהליך של הסרת קעקועים.

סוכרת סוג 1 וסוג 2

סוכרת סוג 1 וסוג 2. בערוץ היוטיוב Alila Medical Media תמצאו סרטוני הרצאות לסטודנטים, לחינוך ולהעשרה בנושאים רפואיים. נכון לחודש ינואר 2022 הערוץ צבר 734,000 מנויים ו- 92,839,710 צפיות.

מהו סגנון ההתקשרות שלך?

מהו סגנון ההתקשרות שלך? מטרת ערוץ היוטיוב The School of Life בית ספר לחיים היא לעזור לאנשים בהעמקת הקשרים החברתיים, מציאת שלווה והגברת הביטחון העצמי בעזרת פסיכולוגים, פילוסופים וסופרים. הערוץ משתמש בפסיכותרפיה מקוונת, שיעורים מקוונים ומגוון ספרים, ספרים אלקטרוניים ומשחקים. נכון לחודש ינואר 2022 הערוץ צבר 7,230,000 מנויים ו- 713,341,007 צפיות. 

 

רמות של עושר

ערוץ היוטיוב Casually Explained (הסבר כלאחר יד) מעלה סרטונים בכל הנושאים הסובבים אותנו בחיינו. לפי דף הבית של הערוץ "אם אתם מחפשים תשובות לשאלות על החיים וויקיפדיה סגורים בשל עבודות תחזוקה אין צורך לחפש במקום אחר, אנחנו כאן כדי לעזור". נכון לחודש דצמבר 2019 הערוץ צבר 2,580,817 מנויים ו- 223,189,412 צפיות. הסרטון הפעם – רמות של עושר.

קעקועים – תקריב בהילוך איטי

קעקועים – תקריב בהילוך איטי

ערוץ היוטיוב של דסטין סנדלין, מחכימים כל יום © SmarterEveryDay עוסק בתגליות ומחקרים. נכון לחודש מרץ 2022 הערוץ צבר 10,300,891 מנויים ו- 1,026,022,514 צפיות. בסרטון הנוכחי דסטין שובר כמה סטראוטיפים לגבי קעקועים. איך בעצם פועלות המחטים בתהליך הקעקוע?

קעקועים – תקריב בהילוך איטי