כולסטרול

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך כולסטרול.

ויטמינים לדילול דם טבעי

ויטמינים לדילול דם טבעי. הסרטון הזה בוחן מהם הויטמינים החשובים ביותר להסרת כולסטרול רע שהצטבר בכלי הדם. כשמדברים על שומנים, בדרך כלל חושבים שהם רעים מאוד, זה רחוק מהאמת. כולסטרול הוא השומן הידוע ביותר לשמצה, ידוע שרמות גבוהות של כולסטרול גורמות לקרישי דם, התקף לב ושבץ מוחי. אך מעטים יודעים שהן למעשה חשובות מאוד לבריאותנו. לפחות 2/3 מהכולסטרול מיוצר בכבד ובמעיים והיכן שהוא נמצא הוא יכול לעשות הרבה טוב.

הכולסטרול נמצא במוח, בבלוטות יותרת הכליה, בעצבים… כמות מוגזמת של שומן רע בדם מופקדת מתחת לדופן כלי הדם, שמתנפחת ומצרה לאט את עורק הדם. קורה שהקיר נשבר ונוצרים קרישים. תהליך זה יכול להתרחש בכל חלק של מערכת כלי הדם העורקים ולהוביל, בהתאם למיקום, לנזקים שונים.

מהם התפקידים העיקריים של הכולסטרול בגוף?

קודם כל, כולסטרול עוזר להמרה של פחמימות בגוף. כולסטרול בעור הופך לויטמין D כאשר אור אולטרה-סגול מהשמש מגיע על העור. כולסטרול הוא מפתח לייצור הורמוני מין, הוא חלק מהותי מהממברנה שלהם. ההבדלים העיקריים בכולסטרול קשורים לאיזה חלבון הם נקשרים בגוף.

ההבדלים העיקריים בכולסטרול קשורים לאיזה חלבון הם נקשרים בגוף. ליפופרוטאינים בדם נושאים כולסטרול ברחבי הגוף, ישנם מספר סוגים שלהם: לכן, בהתאם לאיזה ליפופרוטאין כולסטרול נקשר בדם, הוא מקבל את שמו.

על הכולסטרול ועל הויטמינים לדילול דם בסרטון הנוכחי מערוץ היוטיוב של מריו לאבודוביץ' מקרואטיה © MarioLAB. מריו הציב לעצמו מטרה לעזור לחולים לרפא את מחלותיהם בצורה טבעית ובטוחה. הוא עובד עם מטופלים מכל העולם כבר למעלה מ-20 שנה. בערוץ תמצאו סרטונים שיעזרו לכם בחיי היומיום ובמאבק במחלות.

קרדיט תמונה © Polina Tankilevitch

 

איך מורידים לחץ דם

לחץ דם גבוה

איך מורידים לחץ דם? סרטון מערוץ היוטיוב © AbrahamThePharmacist 

לחץ דם הוא הלחץ שמפעיל הדם על דפנות כלי הדם.  לחץ דם מתייחס ללחץ דם עורקי. הלחץ בעורקים המובילים דם לאיברי הגוף משתנה בזמן, במקום, בפעילות ובמנח הגוף בהם הוא נמדד. לחץ הדם נמדד ביחידות של מילימטר כספית (mmHg). לחץ דם גבוה מאוד או נמוך מאוד עלול להוביל להפרעה בתפקוד ולהרעה במצב הבריאותי.

יתר לחץ דם לאורך זמן מגביר מאוד את הסיכון לסיבוכים בריאותיים עתידיים קשים. ליתר לחץ דם השפעה על מחלות רבות.

הסיכונים

מחלות לב וכלי דם: שבץ מוחי, מחלת לב איסכמית, אי ספיקת לב ואי ספיקת כליות. במקרה של מחלה כמו סכרת, יתר לחץ דם מגביר מאוד את הסיכונים ללקות בסיבוכים של המחלה.

שינויים באורח החיים שיוכלו לעזור לכם 

למדו איך מורידים לחץ דם מיד בבית באופן טבעי!  התסמינים בולטים לעתים רחוקות, אם זה לא יטופל הסיכון לבעיות חמורות כמו התקפי לב ושבץ יגבר. הדרך לגלות אם לחץ הדם שלכם גבוה היא לבדוק אותו בקביעות אבל אתם יכולים גם למנוע זאת.   

מה מגביר את לחץ הדם

לא תמיד ברור מהו הגורם, אבל יש דברים שיכולים להגביר את הסיכון שלכם. אתם עלול להיות בסיכון גדול יותר אם אתם סובלים מעודף משקל, אוכלים יותר מדי מלח ולא אוכלים מספיק פירות וירקות. הקפידו לעשות פעילות גופנית. הפחיתו שתיית אלכוהול וקפה. אל תעשנו ודאגו לישון מספיק שעות. 

 

 

שוקולד והסיכון לשבץ

שוקולד מריר מתמודד מול שוקולד חלב בבדיקת תפקוד העורקים.

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות.

תרגום לעברית: דורון ברק.
קרדיט תמונה: Pixabay

טיפול יפני במים

סרטון מערוץ היוטיוב הבוסני © Lekovite Biljke (צמחי מרפא). בערוץ תמצאו סרטונים עם טיפים לחיים בריאים ותזונה טבעית. בסרטון הפעם -טיפול יפני במים עוזר לרדת במשקל, לנקות את המעיים, לחזק את מערכת העיכול, האנרגיה והבריאות הכללית. 

יש להקפיד לא לשתות יותר מליטר מים בשעה, דבר העשוי לגרום נזק לכליות ולתופעות לוואי.

קרדיט תמונה:© Arnie Watkins

טיפול טבעי בסוכרת

טיפול טבעי בסוכרת, תרופה טבעית להורדת סוכר.

ערוץ היוטיוב הקרואטי © Dijeta meseceve mene ('דיאטת ירח') מעלה סרטונים בנושאי בריאות, ריפוי טבעי, ירידה בריאה במשקל, דיאטה, אורח חיים בריא, רפואה אלטרנטיבית, יופי וטיפוח. בסרטון הפעם – הצעה לתרופה טבעית להורדת כולסטרול וסוכר בדם באמצעות שלושה מרכיבים בלבד. לפי מעלה הסרטון, עוזר גם להורדת כולסטרול גבוה וטריגליצרידים (ט"ג) גבוהים בדם.

האם מזון טבעוני בריא?

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. בסרטון הפעם – האם מזון טבעוני תמיד בריא? מבוסס על תוצאות מחקר של חוקרים מאוניברסיטת הרווארד שיצרו אינדקס של מזון בריא מהצומח ומזון צמחי שאינו בריא.

תרגום לעברית: רותי לוי

הסיבה לתנגודת לאינסולין וסוכרת

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. בסרטון הפעם – מה גורם לתנגודת לאינסולין וסוכרת?

תרגום לעברית: רותי לוי

הנזקים של משמרות לילה

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. בסרטון הפעם – נזקים מטבוליים של משמרות לילה וארוחות לא מסודרות.

 

איך למנוע שבץ

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. הסרטון הפעם – איך למנוע שבץ. מדוע צריכים לאכול סיבים תזונתיים כבר מגיל צעיר ואיזה מזון מומלץ לאכול?

תרגום לעברית: Doron Barak

 

האם גודל הכולסטרול חשוב?

האם גודל הכולסטרול חשוב? מייקל גרגר יוצא נגד המחקר של פרופסור פרננדז בנוגע לכוסטרול.

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות.

תרגום לעברית: Doron Barak

 

שום נגד סרטן והתקררות

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. הסרטון הפעם – היתרונות של שום נגד סרטן והתקררות.

ארבעה אגוזי ברזיל פעם בחודש

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. הסרטון הפעם – אכילת ארבעה אגוזי ברזיל פעם בחודש משפרת כמעט מידית את רמות הכולסטרול בגוף. אפילו תרופות לא עובדות כל כך מהר!

תרגום לעברית: Ruth Levy.

כרונוביולוגיה – כיצד מקצבים ביולוגיים יכולים לשלוט בבריאותכם ובמשקלכם

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות.  הסרטון הפעם –  כרונוביולוגיה – כיצד מקצבים ביולוגיים יכולים לשלוט בבריאותכם ובמשקלכם.

התועלות של שום למחלות לב

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. הסרטון הפעם – התועלות של אבקת שום למחלות לב

תרגום לעברית: Tal Barak-Manela

 

 

שיבולת שועל נגד מחלות לב?

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות.

בסרטון הפעם, האם שיבולת שועל יכולה להפוך התקדמות מחלת לב? צריכת מזונות המכילים סיבים מפחיתה את הסיכון לסוכרת, מחלות לב, שבץ, סרטן, וגם השמנה. אבל הסיבים בשיבולת שועל יכולים גם להוריד את רמות הכולסטרול בדם שלנו כך שפחות ממנו ישקע בעורקים שלנו ובשיבולת שועל יש תרכובות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון שיכולות לסייע במניעת הצטברות של טרשת עורקים ולשמור על תפקוד העורקים.

תרגום לעברית:  Ruth Levy

קרדיט תמונה:© Polina Tankilevitch

 

 

 

 

אכילה בזמנים קבועים עומדת למבחן

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. בסרטון הפעם: אכילה בזמנים קבועים עומדת למבחן.

תרגום לעברית: Doron Barak

קרדיט תמונה: © Jonathan Borba

 

 

זרעי פשתן נגד דלקות

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. בסרטון הפעם, התועלות של זרעי פשתן נגד דלקות, כיצד כל אחד מהמרכיבים בזרעי פשתן – האומגה 3, האומגה 6, הליגנים, הסיבים והחלבונים מפחיתים את לחץ הדם ומונעים דלקות ומחלות לב.

תרגום לעברית: Tal Barak-Manela

קרדיט תמונה: © ZI’s Food&NatureArt

יש לשים לב, עדיף תמיד להתייעץ עם רופא. זרעי הפשתן לא מומלצים לנוטלי תרופות המפחיתות חסימת עורקים.

 

אלצהיימר וטרשת עורקי המוח

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. הסרטון הפעם, מחלת אלצהיימר וטרשת עורקי המוח.  

תרגום לעברית: Doron Barak

 

 

האם שמן קוקוס חוסם עורקים?

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. בסרטון הפעם- האם שמן קוקוס חוסם עורקים?.
תרגום לעברית: Doron Barak

קייל וכרוב להורדת הכולסטרול

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. הסרטון הפעם- היתרונות של קייל וכרוב להורדת הכולסטרול.
 תרגום לעברית: Ruth Levy

סוכרת ואכילת ביצים

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. בסרטון הפעם, על הקשר בין ביצים וסוכרת.

תרגום לעברית: דורון ברק.