סופה

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך סופה.

שיטפונות בקליפורניה

קליפורניה-מוצפת

שיטפונות בקליפורניה. סרטון מערוץ היוטיוב © Evolution Crisis. מעודכן לתאריך 10/01/2023

מחקר משנה שעברה חזה את השיטפונות

מחקר שפורסם בחודש אוגוסט 2022 העלה אפשרות לשיטפונות ענק ו"מגה הצפות" בקליפורניה כתוצאה משינוי האקלים. החוקרים אמרו כי במצב של בצורת ממנה סובלת המדינה הגדולה שבמערב ארצות הברית, לצד שריפות ענק הדבר לא נראה הגיוני, אך הוא כבר התרחש בעבר.

בחודש ינואר 2023 זה אכן התרחש

הגל האחרון של רוחות חזקות וגשם זלעפות שפגע בקליפורניה גרם להצפות קשות ולנזק משמעותי לאורך החוף המרכז. במספר מקומות במחוז נרשמו 30 ס"מ של גשם ב-24 השעות. מזג האוויר הסוער אילץ פינוי וסגירת כבישים מהירים ממונטריי לסנטה ברברה.

בשיטפונות בקליפורניה ירד כחצי מטר גשם בסנטה ברברה עד יום שני בערב וכמעט 13 סנטימטרים במעבר סן מרקוס בהרים מצפון מזרח. בעקבות ההצפות מסגר נמל התעופה של סנטה ברברה  ווטיסות מסחריות בוטלו. עשרות אלפי אנשים נותרו ללא חשמל. במונתסיטו וסנטה ברברה נהרג 14 בני אדם. למעלה מ-25 אלף בני אדם פונו מבתיהם. כוחות המשמר הלאומי ושירותי חילוץ והצלה מרחבי ארצות הברית נפרשו באזור בניסיון לסייע לנפגעים.

ערוץ היוטיוב Evolution Crisis.מתעד אסונות טבע כמו: 1) מצבי חירום גיאולוגיים: רעידת אדמה, התפרצות געשית, בוץ, מפולת, מפולת; 2) מצבי חירום הידרולוגיים: שיטפון, צונאמי, אסון לימנולוגי, 3) שריפות: שריפות יער, שריפות כבול; 4) מצבי חירום מטאורולוגיים: טורנדו, ציקלון, סופת שלגים, ברד, בצורת, טורנדו, ברד, הוריקן, צונאמי, סערה, סופת רעמים,

 

 

 

 

 

 

יפן תחת סופת שלגים

סופת חורף ביפן

יפן תחת סופת שלגים. סרטון מערוץ היוטיוב © Evolution Crisis. מעודכן לתאריך 20/12/2022

ביום שני, 19 בדצמבר, התחזק הלחץ האטמוספרי ואוויר קר חזק זורם בשמיים, מה שגורם לירידת שלג כבדה בצד ים יפן ולסופת שלגים. שלג כבד יורד במיוחד בסביבות מחוז נייגהטה. השלג בעיר נגאוקה הגיע ל-83 ס"מ. בנוסף, ירד שלג 70 ס"מ בעיר Kashiwazaki, ו-45 ס"מ בעיר Niitsu. שלג יורד לסירוגין לאורך הרי Kanto-Koshin של הצטברות שלג ומשטחי כביש קפואים על התנועה. חלק מהכבישים המהירים סגורים בשל שלג, כמו כבישים וחלקים מהכביש המהיר Kanetsu. לפי התקשורת המקומית, כ-10,000 משקי בית במחוז נייגהטה נותרו ללא חשמל. באזורים עירוניים של הוקוריקו, השלג עולה על 10 ס"מ, ולאורך ההרים בהוקוריקו ובחלק הדרומי של טוהוקו, השלג מגיע ל-1 מטר או יותר. הרשויות המליצו להימנע מיציאות מיותרות מהבתים.

 

ערוץ היוטיוב Evolution Crisis.מתעד אסונות טבע כמו: 1) מצבי חירום גיאולוגיים: רעידת אדמה, התפרצות געשית, בוץ, מפולת, מפולת; 2) מצבי חירום הידרולוגיים: שיטפון, צונאמי, אסון לימנולוגי, 3) שריפות: שריפות יער, שריפות כבול; 4) מצבי חירום מטאורולוגיים: טורנדו, ציקלון, סופת שלגים, ברד, בצורת, טורנדו, ברד, הוריקן, צונאמי, סערה, סופת רעמים, סערה.

עדכון מתאריך 26/12/2022

בנאגאי השלג הצטבר לגובה של 80 ס"מ, עד עכשיו דווח על  17 בני אדם שנהרגו ומעל ל- 90 פצועים. רשות ניהול אסונות הטבע הודיעה כי אלפי בתים נותקו מחשמל, טיסות רבות בוטלו עקב תנאי מזג האוויר הקשים בשדות התעופה.

הצפות במכה

שטפונות במכה

הצפות מפלצתיות במכה! סרטון מערוץ היוטיוב © KN News מעודכן לתאריך 25/12/2022

הצפות במכה. מזג האוויר קשה משפיע על ערב הסעודית. רחובות מכה הוצפו ביום שישי בבוקר 23 בדצמבר 2022. בעקבות לילה של גשם זלעפות וסופות רעמים. בתי הספר בעיר נסגרו. המרכז המטאורולוגי פרסם אזהרות על הצפות גשם, הגשמים העזים לא פסקו במערב המדינה מזה מספר ימים. מרכז מזג האוויר הלאומי העלה את רמת הכוננות והודיע ​​שסופות רעמים, ברד וגשם כבד יפגעו בעיר. המרכז לניהול משברים ואסונות טבע בעיר הזהיר את התושבים שלא לעזוב את בתיהם שלא לצורך. המרכז המטאורולוגי הזהיר גם מפני שיטפונות וסופות רעמים במחוז ג'דה, מצפון למכה. תמונות דרמטיות המדגימות את היקף האסון פורסמו היום ברשתות החברתיות. רחובות ומרתפים מוצפים, מכוניות שהוצפו, שיתוק התנועה. רק לפני חודש התרחשו שיטפונות באותו אזור. בחודש שעבר מזג האוויר הסוער גבה את חייהם של שני אנשים והוביל להפרעות בתחבורה הקרקעית והאווירית. מאות נכסים ורכבים ניזוקו. טיסות רבות בוטלו עקב מזג אוויר הגרוע. מכה היא אחד ממקומות העלייה לרגל הגדולים ביותר עבור מוסלמים ברחבי העולם. המסגד הגדול במכה הוצף גם הוא ועולי רגל ספוגים במים נתקעו בחצר המסגד.המרכז המטאורולוגי הלאומי פרסם אזהרה הקוראת לצפות לגשמים שוטפים נוספים בימים הקרובים בחלקים של אזורי מכה, מדינה וטבוק.

ארגון Crisis24 העולמי המליץ לתושבים ולמטיילים לחפש מידע מעודכן על מזג האוויר ותנאי הדרך לפני נסיעה באזורים שבהם צפוי מזג אוויר קשה. תכנן בהתאם לעיכובים פוטנציאליים במשלוח אם ניתוב משלוחים באמצעות משאית דרך האזור המושפע. מומלץ לא לנסוע דרך אזורים מוצפים לסקור תוכניות מגירה.לטעון מכשירים המופעלים על ידי סוללה של למקרה של הפסקות חשמל ממושכות.

 

סערת חורף עזה ברחבי ארה"ב

סערת חורף קשה בארה"ב

מעודכן לתאריך 24/12/2022

סערת חורף עזה ברחבי ארה"ב פוגעת ביותר משני שליש מאוכלוסיית ארה"ב. חלקים עצומים של ארה"ב נמצאים תחת מה שנקרא ע"י מומחי מזג אוויר סערת חורף רצינית ואסון טבע. הסערה הביאה שלג קר קיצוני. לפחות שלושה אנשים מתו ולמעלה ממיליון נותרו ללא חשמל. מעל המערב התיכון נוצרה פצצת ציקלון  מזרחה וצפוי לרדת שלג מהמישורים הצפוניים עד מדינת ניו יורק.גשם ורוחות עלולים לגרום להצפות בחוף  והקפאה קשה. הרוחות התרחבו לגבול ארה"ב מקסיקו. תנאי מזג האוויר הקשים משפיעים על התנועה האווירית באחת מתקופות הנסיעה העמוסות ביותר של השנה. יותר מ-4,000 טיסות בוטלו ביום שישי.

סרטון מערוץ היוטיוב של © NTD בעברית. רשת New Tang Dynasty היא רשת טלויזיה בין-לאומית שהוקמה בניו יורק בשנת 2001 . מייסדיה היו אמריקנים סינים שנמלטו מהקומוניזם. הם הבינו שתקשורת עצמאית חיונית לחברה חופשית, והקימו את NTD כדי לתת בכל מחיר, מידע אמין ולא מצונזר, לכלל העולם.

המוטו של NTD: "אנו מאמינים כי יציבות עולמנו תלויה בהפצת מידע מדויק ואמיתי. אנו מחויבים להציג את האמת ולשפוך אור על סוגיות מרכזיות שראוי שהעולם ידע עליהן, ולא משנה מה המחיר. אנו מסקרים את הסיפורים שכלי תקשורת אחרים אינם מסקרים. החדשות שלנו מספקות מידע קריטי ותובנות באופן חסר פניות. הניתוחים שלנו, ממוקדים ובלעדיים, פורצים מבעד לנוף הפוליטי המסובך ומספקים נקודת מבט ברורה". הערוץ נמנע מרדיפה אחר סנסציות ומפיק אייטמים ביושרה המרבית.

סערת חורף בארה"ב

סערת חורף קשה בארצות הברית

סערת חורף בארה"ב. מעודכן לתאריך 24/12/2022

רקע

בהמשך לאזהרה של שירות מזג האוויר הלאומי (NWS) שהזהיר מפני סערת חורף עוצמתית שתפגע בין ה-22 ל-24 בדצמבר. הסערה אכן הגיעה וגרמה לשיבושים ששיתקו את מרכז ומזרח ארצות הברית. קור שובר שיאים ורוחות מסכנות חיים החלו ביום חמישי ברחבי המישורים הגדולים והמשיכו לכיוון המערב התיכון העליון. עד יום שישי בערב. הסופה פגעה בצפון מערב האוקיינוס השקט והגיעה לקליפורניה.הטמפרטורות היו נמוכות ב-27 עד 45 מעלות פרנהייט מהממוצע בתקופה זו של השנה. הטמפרטורות הנמוכות ביותר היו מונטנה, יומינג וצפון דקוטה והגיעו עד למינוס 30 מעלות צלזיוס. במקומות מסוימים הטמפרטורות הגיעו גם למינוס 40 מעלות.

סרטון מערוץ היוטיוב המלזי © Evolution Crisis. סערת חורף בארה"ב ביום שישי, 23 בדצמבר 2022. 

הערוץ מעלה סרטונים על שינויי האקלים האחרונים ואסונות טבע על פני כדור הארץ ונושאים מעניינים נוספים הקשורים למזג האוויר ברחבי העולם.

סערת החורף מלווה בטמפרטורות קפואות, רוחות חזקות ושלג כבד. מצלמות התנועה של מדינת ניו יורק הראו עד כמה היו התנאים הגרועים לאורך היום. שלג משולב עם רוחות חזקות הפך לרצועת שלג אינטנסיבית ורחבה. מקומות רבים במזרח ארה"ב צפויים לערב חג המולד הקר ביותר מזה עשרות שנים, כאשר הפיצוץ הארקטי מגיע לשיאו.

כ-200 מיליון אמריקנים מצאו עצמם תחת התראת מזג אוויר קיצוני,האוויר הקר שהגיע מהרי הרוקי גרם לצניחה חדה בטמפרטורות. התופעה המכונה "פצצת ציקלון" עשויה להוריד לפחות 30 ס"מ שלג במערב התיכון. הטמפרטורות צפויות לצנוח לשפל לאורך חופי מפרץ מקסיקו ובפלורידה, ובמזרח ארצות הברית ביום שישי.

מיליוני בני אדם בארה"ב ובקנדה מנותקים מחשמל במדינה. הרשות המטאורולוגית הוגיעה שבחלק מהאזורים צפויות טמפרטורות של בין 45- ל-57- מעלות. יותר מ-9,000 טיסות בוטלו אתמול בארה"ב, יום לפני ערב חג המולד. רשת CNN הודיעה שתשעה בני אדם מתו בתאונות דרכים כתוצאה מתנאי מזג האוויר.

 

שיטפונות בג'דה ערב הסעודית

מעודכן לתאריך 24/11/2022

שיטפונות בג'דה ערב הסעודית. סרטון מערוץ היוטיוב המלזי © Evolution Crisis  המעלה סרטונים על שינויי האקלים האחרונים על פני כדור הארץ, אסונות טבע ונושאים מעניינים נוספים הקשורים למזג האוויר ברחבי העולם.

ביום חמישי, 24 בנובמבר 2022 גשם כבד הוביל להצפות קשות בג'דה במערב ערב הסעודית. סרטונים ששיתפו תושבים הראו את ג'דה נאבקת עם תוצאות הגשמים כשהצפות קשות פוגעות באזור. מכוניות נסחפו ורכוש נהרס בשיטפונות.

שיטפונות בריו דה ז'ניירו ופטרופוליס, ברזיל

שטפונות בברזיל

שיטפונות בריו דה ז'ניירו ופטרופוליס, ברזיל. מעודכן לתאריך 22/03/2022

יותר  מ- 100 הרוגים באזור ריו דה ז'ניירו ופטרופוליס. תוך כמה שעות הציפו את הרחובות גשמים עם כמות המשקעים של חודש שלם. הגשמים גרמו למפולות וסחפו רכבים. סרטון מערוץ היוטיוב © Vulnerability המסקר אסונות טבע ואירועי אקלים על פני כדור הארץ.

סופת ציקלון הרסנית באפריקה

סופת ציקלון הרסנית באפריקה. מעודכן לתאריך 15 במרץ 2022

ספרד הפכה אדומה כמו מאדים

השיטפון החמור בהיסטוריה של אוסטרליה

השיטפון החמור בהיסטוריה של אוסטרליה. סרטון מערוץ היוטיוב © WHAT'S GOING ON IN THIS WORLD מעודכן לתאריך 03/03/2022

הצפות בקנה מידה גדול בחוף הצפון מזרחי והמזרחי של אוסטרליה החלו בתחילת השבוע שעבר. עד כה, לפחות 15 בני אדם מתו ועוד כמה נעדרים. רשויות המדינה גייסו את עובדי משרד הביטחון לסייע בפעולות חיפוש והצלה ובפינוי נפגעים. אמש החל פינוי תושבי הפרברים המערביים של סידני. מאגר המים בסכר סכר וראגמבה עולה על גדותיו. הרשויות הודיעו שתנאי מזג האוויר יישארו קשים מאוד עם גשמים כבדים ורוחות חזקות.

טורנדו עוצמתי פגע באייווה

טורנדו עוצמתי פגע באייווה  סרטון מערוץ היוטיוב © WHAT'S GOING ON IN THIS WORLD.מעודכן לתאריך 06/03/2022

סופה טורנדו פגעה בעיר ווינטרסט, אייווה ארה"ב מלווה ברוחות במהירות של כ-160 מייל לשעה. מנהל המשרד לניהול חירום במחוז מדיסון הודיע שבסופה נהרגו 3 בני אדם ו-3 נוספים נפצעו. הסופה הפילה מספר רב של עצים וגרמה לנזק חמור. לפחות ל-50 בנייני מגורים וניתקה קווי חשמל. הסופה סווגה כ"חזקה" על ידי שירות מזג האוויר הלאומי וקיבלה את הדרגה השלישית  השלישית בסולם פוג'יטה (Fujita scale).

שיטפונות והצפות קטלניות באוסטרליה

שיטפונות והצפות קטלניות באוסטרליה. סרטון מערוץ היוטיוב © WHAT'S GOING ON IN THIS WORLD.מעודכן לתאריך 05/03/2022.

בשבוע  בו הפאנל הבין-ממשלתי לשינויי אקלים פרסם את הדו"ח שלו על משבר האקלים והזהיר מפני אירועי מזג אוויר קיצוניים, יותר מ-700 מ"מ של גשם ירדו תוך 30 שעות בלבד. השיטפונות החמורים הותירו עיירות הנראות כמו אזורי מלחמה. ההצפות בחוף הצפון מזרחי והמזרחי של אוסטרליה גבו עד כה את חייהם של לפחות 17 בני אדם. העיר ליסמור הממוקמת 800 ק"מ צפונית לסידני הוצפה לחלוטין.

אלפים פונו מבתיהם

יותר מ-50 אלף איש פונו, כ-550 אלף נוספים נדרשו לעזוב את בתיהם בהקדם האפשרי. לפחות 280 בתי ספר תיכוניים נסגרו. כמה כבישים מהירים נחסמו. שירותי החירום של האזור מקבלים כ-3,000 פניות לעזרה ביום ומבצעים כ-130 פעולות חילוץ. על פי תחזיות המשרד המטאורולוגי האוסטרלי תנאי מזג אוויר קשים עם רוחות חזקות וגשם כבד יימשכו בחוף המזרחי של היבשת עד אמצע השבוע הבא. דרום מזרח קווינסלנד והחוף הצפוני של ניו סאות' ויילס נשאו בנטל העיקרי של תנאי מזג האוויר הקטסטרופליים שלא  נראו מאות שנים. תושבים בעיר ליסמור מדווחים על ההצפות הקשות ביותר בתולדותיה. אזורים עצומים של העיר נמצאים מתחת למים כשהניקוי עשוי להימשך חודשים, אם לא שנים.

גל נוסף צפוי בימים הקרובים

בעוד שמפלס מי השיטפונות בחלקים של המדינה מתחיל לרדת, הסופה נעה דרומה לכיוון סידני. תחושת תסכול ועייפות נכנסה. חלקם, כמו בעלי נכסים בשפלה של ריצ'מונד, צפונית-מערבית לסידני, עדיין בונים מחדש מהשיטפונות הקטסטרופליים האחרונים שפקדו במרץ 2021. רבים עדיין לא קיבלו סיוע ממשלתי מובטח.

הפסקות חשמל מקשות על צוותי ההצלה

הפסקות חשמל ותקשורת הפריעו למאמצי ההצלה. רשתות המזון צופות מחסור של שבועות בתוצרת טרייה.השלטונות מדווחים שהשיקום והבנייה מחדש יימשכו חודשים.

יוניס, הסופה החזקה באירופה מזה 30 שנה

יוניס, הסופה החזקה באירופה מזה 30 שנה. סרטון מערוץ היוטיוב © Genesis TEAM. הסופה האטלנטית יוניס הכתה בסוף השבוע (19/02/2022) את צפון-מערב אירופה. הרוחות הגיעו למהירות שיא של 196 קמ"ש. המדינות שנפגעו הן בעיקר בריטניה, אירלנד, גרמניה והולנד, בבריטניה קרוב למיליון וחצי בתי אב נותקו מרשת החשמל. הרוחות החזקות הקשו על פעילות צוותי ההצלה. המדינה הכריזה על 'רמת סכנה אדומה'. כתוצאה מקריסת עצים והנזק לרשתות החשמל נגרמו שיבושים בפעילות התחבורה והופסקה פעילות הרכבות של Eurostar ו-Thalys מבריטניה לצרפת.

 

סופות הוריקן עוצמתיות באנגליה ובגרמניה

סופות הוריקן עוצמתיות באנגליה ובגרמניה. סרטון מערוץ היוטיוב © Genesis TEAM. שירות מזג האוויר הגרמני פרסם ב- 16/02/2022 את אזהרת מזג האוויר הקשה השנייה בעוצמתה עבור כל צפון ומזרח גרמניה, המדינה מתכוננת לסופה ילניה (Ylenia) שצפויה להביא משבים בעוצמת הוריקן עם רוחות במהירויות של עד 120 קילומטרים לשעה בחלקים מגרמניה. לפי שירות מזג האוויר הגרמני, הסופה  תיחלש לאט במהלך יום חמישי 17/02/2022. הסערה הבאה זיינפ (Zeynep) שעדיין לא ניתן לחזות במדויק את עוצמתה צפויה ליום שישי 18/02/2022.

יפן משותקת בסופת שלגים

יפן משותקת בסופת שלגים. סרטון מערוץ היוטיוב © When The Earth Is Angry המסקר אירועי מזג אוויר ואסונות טבע עולמיים. בחלקים מסוימים של המדינה ירדה כמות שיא של שלג. באזורים מסוימים תנועת הרכבות הופסקה. באזורים הרריים גובה השלג במקומות מסוימים עולה על 4 מטרים.

אזהרת מזג אוויר באנגליה בשל הסערה 'יוניס'

אזהרת מזג אוויר באנגליה בשל הסערה 'יוניס'.  סרטון מערוץ היוטיוב © When The Earth Is Angry  המסקר אירועי מזג אוויר ואסונות טבע עולמיים. הסרטון הפעם חזאים בריטיים הזהירו כי הימים הקרובים יהיו "קשים מאוד" בגלל הסופות  דאדלי ואוניס. החזאים פרסמו אזהרה צהובה לרוחות חזקות והרסניות מאוד שעלולות לגרום לכאוס נרחב, כולל סיכוי משמעותי להפסקות חשמל והפרעה לתנועה.