נחש

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו סרטונים תחת הערך נחש.

האי פרייזר – האי המסוכן בעולם

פרייזר איילנד האי המסוכן בעולם. סרטון מערוץ היוטיוב © Ici et ailleurs, voyages (כאן ובמקומות אחרים, טיולים) המעלה סרטים תיעודיים, סרטים ודיווחים על טיולים, הרפתקאות, בקרבת מקום ובקצה העולם. הסרטון הפעם על פרייזר איילנד בחוף המזרחי של אוסטרליה. אי החול הגדול והמסוכן בעולם.

 

 

טיפים להישרדות מול מתקפת חיות

תרגום תוכן, סרטון – Tips on How to Survive Wild Animal Attacks מערוץ היוטיוב © BRIGHT SIDE

חיות בר רבות יכולות להיות מסוכנות ואפילו קטלניות. המוניטין הידוע לשמצה של כרישים מוּגזם, הם גורמים רק לשישה מקרי מוות בשנה. זאבים אחראים ל-10 מקרי מוות ואריות הורגים 22 אנשים בשנה. פילים הם הסיבה לכך שיותר מ-500 אנשים מאבדים את חייהם מדי שנה, היפופוטמים משתווים להם. תנינים הרבה יותר מסוכנים מכרישים כ-1,000 הרוגים בשנה. בשיא מחזיקים הנחשים – מאה אלף איש מתים בעולם בשנה משיני הזוחל הזה. הנה דרכים שיוכלו להציל את חייכם במקרה של מפגש לא נעים:

כרישים

החדשות הטובות הן שמתוך 150 מיני הכרישים הקיימים על פני כדור הארץ רק 20 יתקפו בני אדם. רובם פשוט לא תופסים אותנו כמזון. עכשיו לחדשות הרעות – אם כריש יתעניין בכם יהיה קשה להתחמק ממנו. כדי לא למשוך כרישים יש להימנע מלהיכנס לים אם אתם מדממים ואין להשתין במים, כריש יכול להריח את אלה ממרחק של כמה מיילים. במפגש פנים אל פנים אל תסובבו את הגב שלכם לכיוון הטורף הזה, במיוחד אל תנסו לברוח בבהלה. זוזו לאט והתמקדו בעיניים ובזימים, אזורים אלה הם הרגישים ביותר.

קנגורו

באופן מפתיע קנגורו יכול להוות איום על אדם אם החיה מרגישה סכנה. הימנעו מעימות, בצעו את הפעולות הבאות: שיעול קצר ושקט יכול לגרום לקנגורו לחשוב שזה סימן למחלה וסביר להניח שלא יתקוף אתכם. התרחקו לאט לאט, ככה תיראו קטנים יותר ולכן פחות מסוכנים. אל תפנו ותברחו זה עשוי רק לעורר את החיה, קנגורו הם קופצים מושלמים וידביקו אתכם תוך כמה רגעים.

אריות

אם פגשתם אריה שמרו על קשר עין ואל תפנו אליו את הגב. אל תזיזו את המבט ממנו, זה ייתן לו זמן לתקוף. נסו להיראות מסיבים יותר, כדי ליצור רושם כזה הרימו את הזרועות למעלה, אם תיראו גדולים ומאיימים בעל החיים ינסה להימנע מהמפגש. דברו אל האריה בקול רם ובטוח. השמעת צלילים והתנהגות כזו אינה אופיינית לקורבן וכך תבלבלו את הטורף  שיעדיף להתרחק.

פילים

פילים חכמים וידידותיים למדי אבל ידוע שהם תוקפים בני אדם. זה נכון במיוחד לגבי אימהות פילים אם הן מחליטות שאתם מסוכנים לתינוקות שלהם. אם אתם נתקלים בפיל יש לשים לב לשפת הגוף שלהם: אם החדק שלהם מסולסל והאוזניים משוכות לאחור זה אומר שהם הולכים למחוץ אתכם. אם החיה מתקרבת אל תרוצו, נסו למצוא משהו כמו סלע או עץ שישמש מחסום בינכם לבין הפיל.

קרנף

לקרנף יש ראייה גרועה ולכן קל להפחיד אותם ולעורר אותם לתקוף. החיות האלה מהירות ויכולות להגיע ל-60 קמ"ש. קשה לברוח מהם אבל זה לא בלתי אפשרי. הדרך לברוח מהקרנף היא להסתתר מאחורי עץ שיהיה מכשול מהותי עבור החיה או להסתתר בצמחיה גבוהה. 

היפופוטמים

החיות האלה נראות חמודות אבל הן יכולות להיות מאוד מְסוכנות. למרות המשקל שלהן הן יכולות לרוץ במהירות של 30 קמ"ש. קל להכעיס היפופוטם, אם מזג האוויר חם נסו לא להיכנס לאזור עם צמחייה גבוהה, שם ההיפופוטמים מתחבאים כשמפלס המים יורד במהלך בצורת. הדרך הטובה לגרום לחייה הזאת לעזוב אתכם בשקט היא לטפס על סלע עץ או על גבעה תלולה ולחכות שם עד שהיא תיעלם.

שוורים

למרות הדעה הרווחת, שוורים מגיבים לתנועה ולא לצבע אדום או לכל צבע אחר. לכן, אם שור רץ לעברכם הישארו רגועים, השתמשו בחולצת טי שירט, בכובע שלכם או בבגדים אחרים שבהישג יד כפיתיון. כאשר החיה רצה מספיק קרוב השליכו את החפץ רחוק ממכם, השור עשוי לשנות כיוון ויעקוב אחר האובייקט הזה.

מדוזה

צריבת מדוזה מביאה לכאב ארוך טווח ומציק. יש אנשים שמאמינים שלהקלה על הכאב יש להשתין על האזור הנגוע אבל זאת אגדה אורבנית. מיד לאחר שנצרבתם שטפו את האזור עם מי מלח, מים טהורים רק יחמירו את המצב. לאחר מכן הסירו באמצעות פינצטה או מקל את החלקים הנותרים של המדוזה. אם יש לכם משחה אנטי היסטמינית נגד גירויים או עקיצות מרחו אותה על המקום הנגוע.

תנינים וקרוקודילים

הלסתות של החיות האלה הן החזקות ביותר על פני כדור הארץ. במקרה כזה לא יהיה קל להשתחרר. אם נתפסתם על ידי תנין, כדי לגרום לחיה לתת לכם ללכת נסו לפגוע בעיניים ובגרון, האזורים הרגישים ביותר שלהן. אם הטורף זוחל לקראתכם עשו כמה שיותר רעש ורוצו בזיג-זג, לרוץ ולצעוק זה הפתרון הטוב ביותר במקרה הזה. אם אתם רואים תנין בזמן שחייה אל תיצרו שפריצים ואל תצעקו, זה ימשוך תשומת לב לא רצויה. נסו להיות הכי שקטים שאתם יכולים ושחו הרחק משם.

נחשים

רוב הנחשים אינם מסוכנים וגם לא ארסיים. % 80 מההכשות מתרחשות כשמנסים לתפוס את הזוחל הזה. אם אתם שמים לב שנחש עוקב אחריכם רקעו ברגליים, ויברציות יבלבלו את הנחש והוא יעזוב אתכם. אם הוכשתם אל תנסו למצוץ את הארס מהפצע כפי שעושים בסרטים, עדיף לשטוף את האזור במים זורמים, לשים חוסם עורקים ולהתקשר למוקד חירום.

דובים

דובים תוקפים אנשים לעתים נדירות אבל אם אתם מגיע למקום הלא נכון בזמן הלא נכון זה עדיין עשוי לקרות ויש צורך לדעת כמה חוקי התנהגות. אל תרוצו! אם תרוצו תיראו כמו טרף. חיית הבר תעקוב אחריכם, לפחות מתוך אינסטינקט ואם אתם חושבים שאתם יכולים להתחרות עם דוב תשכחו מזה, הם יכולים לפתח מהירות של 50 קמ"ש. שיכבו על הקרקע, התכרבלו ככדור, השתמשו בידיים שלכם כדי לכסות את הצוואר והעמידו פנים שאתם מתים, בדרך זו לא תיחשבו יותר כאיום.  הדוב עשוי להתעסק איתכם קצת, אל תיבהלו והמשיכו לשחק מתים עוד קצת גם אם הם עוזבים אתכם, החיות החכמות האלה לעתים קרובות נשארות בסביבה וצופות בטרף שלהם.

גורילות

יש סיבה לכך שגורילות נקראות מלכי הג'ונגל, הן מנהיגות המגינות על משפחתן ועל האדמה שלהן. הן לא יתקפו אתכם אם תתנהגו בצייתנות. שבו על הקרקע כדי להיראות פחות גדולים ולא מתנשאים מעל לגורילה. נסו ללחוש והימנעו מקשר עין ישיר. במקרה של התקפה או התקרבות התכרבלו לכדור, גורילות הן חיות גאות, ככלל הן לא יתקפו את החלשים וחסרי ההגנה.

דבורים

דבורים יגנו על הכוורת שלהן ויעקצו גם אם רק תלכו בסמוך. צבעים כהים מושכים את תשומת הלב של הדבורים, לכן אם אתם לבושים בחולצת טריקו שחורה הסיכויים שלכם להיעקץ על ידי החרקים האלה גבוהים בהרבה. אם נחשול של דבורים או רק כמה מהן עוקבות אחריכם הסתתרו במקום חשוך, מחסור בתאורה יפנה את החרקים מחוץ למסלול שלכם.

אוזי מאן מפרשן: סטיב ארווין הפלסטיני

אוזי מאן Ozzy Man האוסטרלי עושה בערוץ היוטיוב שלו פרשנויות מצחיקות לאירועי ספורט, תכניות על בעלי חיים ותכניות ריאליטי. נכון לחודש נובמבר 2019 הערוץ צבר 3,590,000 מנויים ו- 994,172,055 צפיות. בסרטון הפעם אוזי מאן מפרשן: סטיב ארווין הפלסטיני.