נשק גרעיני

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו סרטונים בהם מוזכר הערך נשק גרעיני.  

צפון קוריאה מול דרום קוריאה / השוואה צבאית

צפון קוריאה ודרום קוריאה היו מעורבות בסכסוכים שונים לאורך שנים. אבל איך הכוחות הצבאיים שלהם? השוואה בין הצבא הדרום קוריאני לצבא הצפון קוריאני.

ערוץ היוטיוב © VSB Defense מעלה סרטונים המשווים בין צבאות בעולם. בסרטונים סקירות עדכניות של אמצעי לחימה וכוחות צבאיים. נכון לחודש ינואר 2022 הערוץ צבר 644K‏‏ ‏מנויים‏ ו- 54,973,731 צפיות. בסרטון הפעם – 10 הצבאות החזקים ביותר של נאט"ו. ארגון האמנה הצפון-אטלנטית, אמנה צבאית שבה מספר מדינות מתחייבות זו לזו תמיכה צבאית.

מלחמת עולם שלישית, מה הסיכויים?

ערוץ היוטיוב © The Infographics Show (מופע אינפוגרפיקה) מעלה תכנים גיאו פוליטיים בצורה ברורה וקלה להבנה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 12,234,989 מנויים ו- 4,476,134,722 צפיות. הסרטון הפעם- מלחמת עולם שלישית, מה הסיכויים?

תרגום לעברית: Leon Riabtsev  /  Nitsan Even 

 

 

איך להפיל את המשטר הצפון-קוריאני

קנטו בנטו Kento Bento מעלה בערוץ היוטיוב שלו סרטונים מעוררי מחשבה הקשורים לאסיה, על סטראוטיפים, תרבות, היסטוריה וגאוגרפיה. נכון לחודש ינואר 2020 הערוץ צבר 950,000 מנויים ו- 80,393,786 צפיות. הסרטון הפעם – איך להפיל את המשטר הצפון-קוריאני. תרגום לעברית: Rom Koppel

האירועים שיתרחשו באסיה לפני 2050

קנטו בנטו Kento Bento מעלה בערוץ היוטיוב שלו סרטונים מעוררי מחשבה הקשורים לאסיה, על סטראוטיפים, תרבות, היסטוריה וגאוגרפיה. נכון לחודש ינואר 2020 הערוץ צבר 950,000 מנויים ו- 80,393,786 צפיות. הסרטון הפעם – האירועים שיתרחשו באסיה לפני 2050.

מה היה קורה אם היינו מפוצצים בבת אחת את כל פצצות האטום?

ערוץ היוטיוב הגרמני © Kurzgesagt – In a Nutshell (בקצרה על קצה המזלג, בגרמנית הכוונה – בקיצור על קליפת אגוז) נוסד על ידי פיליפ דטמר מעלה סרטונים חינוכיים מצוירים, בדרך כלל בנושאים מדעיים, כדוגמת המפץ הגדול וגם בנושאים פוליטיים ופילוסופיים שונים כגון משבר המהגרים באירופה או ניהיליזם אופטימי. נכון לחודש יוני 2023 הערוץ צבר 20,700,489 מנויים ו- 2,352,417,713 צפיות. הסרטון הפעם – מה היה קורה אם היינו מפוצצים בבת אחת את כל פצצות האטום? מעלה תסריט דמיוני של פיצוץ כל הנשק הגרעיני שבכדור הארץ. תרגום לעברית: Nitsan Even  

פצצת אטום

 

הולכת השולל האחרונה של צפון קוריאה?

למרות שאינו מהמובילים ביו טיוב, הערוץ הגיאופוליטי VisualPolitik EN ('וויז'ואל פוליטיקס', פוליטיקה ויזואלית) של סיימון וויסטלר מעלה סרטונים מעניינים בנושאי פוליטיקה וכלכלה עולמית. הערוץ קיים גם בשפה הספרדית, נכון לחודש ספטמבר 2018 הערוץ באנגלית צבר 554,642 מנויים ו- 50,613,755 צפיות והערוץ בספרדית צבר 834,820 מנויים ו- 89,348,842 צפיות. הערוץ מציג את עצמו כערוץ שלא רק  מעלה סרטונים בנושאים פוליטיים וכלכליים אלא גם חוקר את מה שמסביב במטרה להביא יותר מידע לצופים.בסרטון הפעם – צפון קוריאה. האם להאמין לדיקטטור קים ג׳ונג און שהצהיר על כוונותיו לשלום ופירוק הנשק הגרעיני?

קוריאה הצפונית, ובשמה הרשמי הרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה היא מדינה במזרח אסיה, בחלקו הצפוני של חצי האי הקוריאני. בירתה של המדינה והעיר הגדולה ביותר בה היא פיונגיאנג. האזור המפורז הקוריאני, הנמצא בחלק הדרומי של המדינה, משמש כשטח חוצץ בין המדינה לקוריאה הדרומית. היא גובלת גם ברפובליקה העממית של סין בצפון ובמערב, ובגבול קצר גם עם רוסיה בצפון-מזרח.קוריאה הצפונית נחשבת על ידי רבים למדינה הסגורה לאזרחיה והדיקטטורית ביותר בעולם. ארגונים רבים מתארים אותה כדיקטטורה טוטליטרית בסגנון סטליניסטי בעלת פולחן אישיות סביב משפחת קים, וכאחת המדינות שמפרות זכויות אדם בצורה החמורה ביותר. ביחס לאופיו הקומוניסטי של המשטר, ישנם פרשנים שדוחים את הגדרה זו, וטוענים כי הממשל במדינה משתמש בקומוניזם בניסיון להצדיק את שליטתו במדינה – ואף מצביעים על קיום מעמד "המנהיג הדגול" ועליונותו על פני פשוטי העם כעקרונות יסוד משותפים לג'וצ'ה ולפשיזם. לפי ארגון אמנסטי אינטרנשיונל, בקוריאה הצפונית יש כ-200 אלף אסירים שנמצאים במחנות מעצר פוליטיים שונים הפזורים ברחבי המדינה. מאז הקמתה לקוריאה הצפונית אין יחסים דיפלומטיים עם מדינת ישראל. לאורך השנים סיפקה צפון קוריאה נשק וטכנולוגיה צבאית למדינות אויבות של ישראל. במהלך מלחמת יום כיפור אף שלחה קוריאה הצפונית טייסות קרב למצרים. בשנות ה-90 של המאה ה-20 נעשה ניסיון לכונן קשרים דיפלומטיים מלאים בין שתי המדינות שיכלול סיוע ישראלי לכריית זהב בקוריאה והפסקת מכירת הנשק שלה למדינות ערב – אך השיחות נזנחו בלחץ ארצות הברית והמוסד הישראלי. (לקוח מויקיפדיה)

ריאיון עם בנימין נתניהו לרשת ABC This Week על הסכם הגרעין

ריאיון עם בנימין נתניהו לרשת ABC This Week  /  וידאו: רועי אברהם, לע"מ סאונד: ניר שרף, לע"מ הועלה מערוץ היוטיוב של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בנימין (ביבי) נתניהו הוא ראש ממשלת ישראל, שר החוץ ושר הבריאות הנוכחי. נתניהו כיהן כראש ממשלה במשך שתי תקופות: הראשונה, בראשות ממשלת ישראל העשרים ושבע, בשנים 1996–1999, והשנייה, שהחלה ב-2009 בראשות ממשלת ישראל השלושים ושתיים ונמשכת עד היום. נתניהו כיהן בממשלות ישראל גם כשר האוצר וכשר החוץ, וכן כראש האופוזיציה. בין השנים 1993–1999 כיהן כיושב ראש מפלגת הליכוד, תפקיד אותו חזר למלא מדצמבר 2005 ועד היום. לפני שהצטרף לליכוד ונבחר כחבר הכנסת היה שגריר ישראל באו"ם בשנים 1984–1988. אחיו הבכור היה יוני נתניהו, מפקד סיירת מטכ"ל שנהרג במבצע אנטבה, ואחיו הצעיר הוא רופא וסופר, ד"ר עדו נתניהו. דודו של בנימין נתניהו, אלישע נתניהו, היה פרופסור למתמטיקה, שהיה נשוי לשופטת בית המשפט העליון בדימוס, שושנה נתניהו. נישואיו הראשונים של נתניהו היו לד"ר מרים ויצמן (לאחר מכן, הרן) בשנת 1972. השניים עברו לבוסטון לצורך לימודים, לזוג נולדה בת, נועה, שלימים חזרה בתשובה, ונישאה לדניאל רוט, איש עסקים חסיד חב"ד (וממנה יש לנתניהו שלושה נכדים). זמן קצר לאחר הולדת הבת (1979) התגרשו השניים. נישואיו השניים (1981–1984) היו לפלור קייטס, ילידת בריטניה, שעברה גיור קונסרבטיבי לצורך הנישואים. בשנת 1991 נישא בשלישית לשרה בן ארצי, דיילת אוויר ב"אל על" בתו של הסופר והמחנך שמואל בן ארצי, ואחותם של מתניה בן ארצי וחגי בן ארצי שלימים עברה לעבוד במשרה חלקית כפסיכולוגית חינוכית בעיריית ירושלים. נולדו להם שני בנים, יאיר ואבנר. אבנר הוכתר בתואר "סגן שני לחתן חידון התנ"ך העולמי" ביום העצמאות של שנת 2010 (ויקיפדיה).

בנימין (בּיבּי) נתניהו

בואו נפציץ את המאדים!

SciShow הנו ערוץ יוטיוב המעלה סרטונים מדעיים, מנחי הערוץ הם האנק גרין המוכר גם מערוצי היוטיוב CrashCourse קראש קורס (קורס זריז) ו- Vlogbrothers ומיכאל אראנדה. נכון לחודש ספטמבר 2019 הערוץ צבר 5,850,497 מנויים ו- 1,076,439,353 צפיות. הסרטון הנוכחי מנסה, בעקבות דבריו של אילון מאסק, לברר אם אכן נוכל להתיישב במאדים על ידי כך שנפציץ אותו.

מאדים (בלטינית: Mars, מַארס) הוא כוכב הלכת הרביעי במערכת השמש. זהו כוכב הלכת החיצוני שמסלולו הוא הקרוב ביותר למסלול כדור הארץ ואחד מכוכבי הלכת הקטנים ביותר במערכת השמש. כמו כן, המאדים הוא כוכב הלכת הארצי (כוכב לכת הדומה בהרכבו לכדור הארץ) הרחוק ביותר מהשמש. למאדים שני ירחים, פובוס ודימוס, שניהם קטנים ובעלי צורה לא־סדירה. משערים שאלו אסטרואידים שנלכדו על ידי כוח המשיכה של מאדים. סמלו מייצג את המגן והחנית של האל מרס אולטור: עיגול עם חץ קטן. קוטרו של מאדים 6,721 ק"מ (כחצי מקוטר כדור הארץ) והוא משלים סיבוב אחד סביב צירו אחת ל־24 שעות ו־37 דקות. מאדים משלים הקפה אחת סביב השמש כל 686.98 יום במהירות ממוצעת של 24.13 ק"מ לשנייה. צפיפותו הממוצעת 3.95 גרם לסמ"ק. למאדים רק רבע מפני השטח של כדור הארץ ומסתו היא רק עשירית ממסתו של כדור הארץ. כוח המשיכה על פני מאדים הוא כ־38% מכוח המשיכה על פני כדור הארץ.  (לקוח מויקיפדיה)