מלחמה גרעינית

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו עשרות סרטונים תחת הערך מלחמה גרעינית.

מה יקרה אם תפרוץ מלחמה גרעינית

סרטון מערוץ היוטיוב © Vsauce3

מה אם העולם יסתיים
מה יקרה אם תפרוץ מלחמה גרעינית בין שתי מדינות? חורף גרעיני, מושג חדש יחסית שהומצא בשנות השמונים לפני 34 שנים. זה מה שיקרה ליותר מ99% מהאוכלוסייה שישרוד.

מלחמת עולם שלישית, מה הסיכויים?

ערוץ היוטיוב © The Infographics Show (מופע אינפוגרפיקה) מעלה תכנים גיאו פוליטיים בצורה ברורה וקלה להבנה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 12,234,989 מנויים ו- 4,476,134,722 צפיות. הסרטון הפעם- מלחמת עולם שלישית, מה הסיכויים?

תרגום לעברית: Leon Riabtsev  /  Nitsan Even 

 

 

מה היה קורה אם היינו מפוצצים בבת אחת את כל פצצות האטום?

ערוץ היוטיוב הגרמני © Kurzgesagt – In a Nutshell (בקצרה על קצה המזלג, בגרמנית הכוונה – בקיצור על קליפת אגוז) נוסד על ידי פיליפ דטמר מעלה סרטונים חינוכיים מצוירים, בדרך כלל בנושאים מדעיים, כדוגמת המפץ הגדול וגם בנושאים פוליטיים ופילוסופיים שונים כגון משבר המהגרים באירופה או ניהיליזם אופטימי. נכון לחודש יוני 2023 הערוץ צבר 20,700,489 מנויים ו- 2,352,417,713 צפיות. הסרטון הפעם – מה היה קורה אם היינו מפוצצים בבת אחת את כל פצצות האטום? מעלה תסריט דמיוני של פיצוץ כל הנשק הגרעיני שבכדור הארץ. תרגום לעברית: Nitsan Even  

פצצת אטום

 

תצפית נגד מתקפה גרעינית בפסגת העולם

תצפית נגד מתקפה גרעינית בפסגת העולם. סרטון מערוץ היוטיוב של © Tom Scott 

טום סקוט הבריטי (נולד ב- 1984) הוא מחנך, מפתח ויוטיובר. הסרטונים שלו עוסקים בידע והעשרה הקשורים למקומות בעולם. נכון לחודש יוני 2023 הערוץ צבר 6.000,000‏‏ ‏מנויים‏ ו- 1,611,392,875 צפיות. תוכלו למצוא את טום בטוויטר בפייסבוק  ובאינסטגרם. הסרטון הפעם – טום נמצא ב-טוקטויקטוק (Tuktoyaktuk) שבאוקיינוס ​​הארקטי בצפון מערב קנדה, היכן שהותקנה החל משנת 1954 רשת תקשורת המורכבת מ -60 מתקני רדאר מאוישים שנקראה קו אזהרה מוקדמת מרוחק, קו ה-DEW (קו ה- המ"מ). רשת ההרתעה שימשה את ארצות הברית וקנדה בזמן המלחמה הקרה, המערכת שיכלה לזהות התקרבות של מטוסים או טילים בליסטיים בין יבשתיים מברית המועצות הוחלפה משנת 1985 על ידי מערכת ההתראה הצפונית ורבים מהאתרים המקוריים של ה- DEW Line ננטשו או פורקו. תרגום לעברית:  Nitsan Even / Jelly Znp