מיקרו-אורגניזמים

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מיקרו-אורגניזמים.

החייזרים כבר כאן

החייזרים כבר כאן

החייזרים כבר כאן. ערוץ היוטיוב הגרמני © Kurzgesagt – In a Nutshell (בקצרה על קצה המזלג, בגרמנית הכוונה – בקיצור על קליפת אגוז) נוסד על ידי פיליפ דטמר מעלה סרטונים חינוכיים מצוירים, בדרך כלל בנושאים מדעיים, כדוגמת המפץ הגדול וגם בנושאים פוליטיים ופילוסופיים שונים כגון משבר המהגרים באירופה או ניהיליזם אופטימי. נכון לחודש יוני 2023 הערוץ צבר 20,700,489 מנויים ו- 2,352,417,713 צפיות. הסרטון הפעם מדוע חייזרים כבר בדרך אלינו.

היקום הוא עצום ומורכב ממאות מיליארדי גלקסיות, טריליוני כוכבים, ועוד כוכבי לכת. אם אפילו השבר הקטן ביותר ניתן למגורים, אז היקום אמור להיות שוקק חיים. ובכל זאת איננו רואים דבר, רק ריקנות עצומה. איפה כל השאר? התשובה לחידה הזו יכולה להיות מרגשת כמו שהיא מצמררת: אנחנו מוקדמיּם, נולדנו כמעט לפני כל החיים האחרים – אבל בקרוב מאוד זה עשוי להשתנות. לא רק שחייזרים עשויים להופיע, הם יכולים להקיף אותנו במהירות. תחרות בלתי הפיכה על היקום עשויה להתחיל.

קרדיט תמונה: © Green_Grey Darya

מדענים חלוקים בדעתם בנוגע לקיומם של חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ. יש הטוענים, על סמך מודלים סטטיסטיים, שמן ההכרח הוא כי קיימים חיים תבוניים בפלנטות רבות ביקום. אחד מהידועים שביניהם הוא פרופסור מיצ'יו קאקו, הטוען בביטחון מוחלט כי אכן יש חייזרים, שגם יש מהם שמפותחים מאיתנו במיליוני שנים. רבים אחרים טוענים כי הסבירות להיווצרות חיים תבוניים נמוכה כל כך, והיקום גדול ועתיק כל כך, עד כי אין שום סיכוי סביר שהאדם יגלה קיום חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ. כסיוע לכך טוען פרדוקס פרמי, שמסתבר שכל ציוויליזציה שהייתה מתפתחת בקצב בו התפתחה הציוויליזציה האנושית, הייתה מגיעה לכל פינות הגלקסיה בתוך מספר מיליוני שנים; מכיוון שגיל גלקסיית שביל החלב מוערך ביותר מ־10 מיליארד שנים, לו היו חייזרים תבוניים במקום אחר, וודאי היו מגיעים לכאן כבר לפני זמן רב.(לקוח מויקיפדיה ©)

מיתוס שילוב החלבונים

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. הסרטון הפעם – מיתוס שילוב החלבונים. כשאנחנו אוכלים תזונה על בסיס צמחי אנחנו מקבלים בממוצע פי שתיים מהדרישה היומית הממוצעת לחלבון. אבל האם חלבון צמחי נחות לעומת חלבון מן החי והאם יש בסיס לאופנת "שילוב חלבונים" משנות ה- 70?

תרגום לעברית: Doron Barak