כוכב חמה

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו סרטונים תחת הערך כוכב חמה.

פרדוקס פרמי 2 | היכן כל החייזרים?

ערוץ היוטיוב הגרמני © Kurzgesagt – In a Nutshell (בקצרה על קצה המזלג, בגרמנית הכוונה – בקיצור על קליפת אגוז) נוסד על ידי פיליפ דטמר מעלה סרטונים חינוכיים מצוירים, בדרך כלל בנושאים מדעיים, כדוגמת המפץ הגדול וגם בנושאים פוליטיים ופילוסופיים שונים כגון משבר המהגרים באירופה או ניהיליזם אופטימי. נכון לחודש יוני 2023 הערוץ צבר 20,700,489 מנויים ו- 2,352,417,713 צפיות. הסרטון הפעם – פרדוקס פרמי 2 | היכן כל החייזרים? הן רבות. היכן החייזרים? היקום כל כך גדול וכל כך ישן, איך זה שלא פגשנו בחייזרים? האם הם חיים במחשבים? האם הם נמחקו על ידי אינטליגנציית על קדמונית? או שאנחנו פרימיטיביים מדי כדי להבין את המניעים שלהם? מה שלא תהייה התשובה, היא חשובה מאוד לעתידנו.

פרדוקס פרמי 2

פרדוקס פרמי – היכן כל החייזרים? (1/2)

ערוץ היוטיוב הגרמני © Kurzgesagt – In a Nutshell (בקצרה על קצה המזלג, בגרמנית הכוונה – בקיצור על קליפת אגוז) נוסד על ידי פיליפ דטמר מעלה סרטונים חינוכיים מצוירים, בדרך כלל בנושאים מדעיים, כדוגמת המפץ הגדול וגם בנושאים פוליטיים ופילוסופיים שונים כגון משבר המהגרים באירופה או ניהיליזם אופטימי. נכון לחודש יוני 2023 הערוץ צבר 20,700,489 מנויים ו- 2,352,417,713 צפיות. הסרטון הפעם – פרדוקס פרמי – היכן כל החייזרים? (1/2). היקום גדול באופן בלתי ייאמן – ביליוני כוכבים ואפילו יותר כוכבי לכת. אז… מוכרחים להיות עוד חיים היכנשהו, נכון? אבל היכן הם? מדוע איננו רואים חייזרים כלל? איפה כולם? וחשוב מכך, מה זה אומר לנו לגבי גורלנו שלנו ביקום העצום והמפחיד הזה? סרטונים מסבירים דברים. כמו אבולוציה, זמן, חלל, אנרגיה גלובלית או הקיום שלנו ביקום המשונה הזה. אנחנו צוות של מעצבים, עיתונאים ומוזיקאים שרוצים לגרום למדע להיראות יפהפה. מפני שהוא יפהפה.

פרדוקס פרמי 1

 

קורס זריז | כוכב חמה | אסטרונומיה #13

ערוץ היוטיוב החינוכי קראש קורס (קורס זריז) CrashCourse מעלה תכנים במגוון נושאים. מנחי הערוץ הם האנק גרין (כימיה ופילוסופיה), פיל פלייט (אסטרונומיה), ניקול סוויני (סוציולוגיה), קארי-אן פילבין (מחשבים ומדעים), קרייג בנזין (קולנוע והיסטוריה), מייק רוגנטה (מיתולוגיה), ג'ייקוב קליפורד ואדריאן היל (כלכלה) וג'ון גרין (היסטוריה). נכון לחודש נובמבר 2019 הערוץ צבר 10,477,732 מנויים ו- 1,150,514,290 צפיות. הסרטון הנוכחי, שיעור האסטרונומיה המתמקד בכוכב חמה. עריכה: בלייק דה פסטינו  ייעוץ: ד"ר מישל ת'אלר  /  בימוי: ניקולס ג'קסינס  /  עורכת: ניקול סוויני / גרפיקה:  Thought Café / תרגום לעברית: Inbar Yekuel

כוכב חמה (בלועזית: Mercury, מרקורי) הוא כוכב הלכת הקרוב ביותר לשמש. מרחקו הממוצע ממנה הוא כ־58,000,000 קילומטרים, שהם כ־0.387 יחידות אסטרונומיות. מבחינת מסתו, הוא כוכב הלכת השמיני והקטן ביותר במערכת השמש, ואין לו ירחים. עד כה הגיעו לכוכב שני רכבי מחקר מכדור הארץ: הגשושית מארינר 10, שביקרה בו מספר פעמים החל משנת 1974, והגשושית בין השנים 2008–2015. כוכב חמה קטן בהרבה מכדור הארץ, ודומה בגודלו לירח. קוטרו 4,878 קילומטרים. כוח המשיכה על פניו קטן פי 2.5 מאשר על־פני כדור הארץ. כמו כן, אין לו ירחים, אין בו מים וכאמור אף לא אטמוספירה. אור השמש על פני כוכב חמה חזק פי 8.9 מאשר על כדור הארץ, ועוצמת הקרינה המגיעה אל פניו היא 9126.6 וואט למ"ר. פני השטח של כוכב חמה מכוסים מכתשים בדומה לירח. אחד ממאפייניו הבולטים ביותר של פני הכוכב (ממה שצולם) הוא Caloris Basin, מכתש שקוטרו כ־1350 ק"מ. (לקוח מויקיפדיה)