מארז סוללות ליתיום

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מארז סוללות ליתיום.

איך להפוך פיאט 500 לחשמלית

המרת-רכב-קלאסי-לחשמלי

איך להפוך פיאט 500 לחשמלית. תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב הבריטי © Electric Classic Cars

סקירה של המרת מנוע הפיאט 500 והצגת ההערכה החשמלית של טסלה. החבילה הופכת את המכונית החשמלית הקטנה למכונית העירונית המושלמת. זאת אחת ההמרות הפופולריות ביותר שהחברה הבריטית הזאת עושה. בלינק הזה תמצאו מידע על פרויקטים נוספים של החברה.

הפיאט 500

זאת פיאט 500 קטנה מסוף שנות ה-60, תחילת שנות ה-70, 500 סמ"ק במקור. סוג של פולקסווגן חיפושית עם מנוע מקורר אוויר מאחור. המנוע המקורי מוציא 18 כוחות סוס ולא בדיוק הכי מהיר. יש לכם למטה תיבת הילוכים ומלפנים מיכל דלק וסוללת 12 וולט.זאת מכונית עירונית אז כל מי שמצפה לטווח של 480 ק"מ, זה לא זה.

הערכה החשמלית

ערכת ההסבה מונחת על הרצפה, הכל מסודר לפי סדר ההתקנה במכונית. מכונית קטנה משמעה ערכת סוללות קטנה. אז מה שיש לנו כאן זה אחת מלפנים ואחת מאחור.סוללה אחת נצמדת לתוך תושבות הפגוש המקוריות תושבות מיכל הדלק. מודול של טסלה ומאחור יש לנו שני מודולים של טסלה. זה נותן לנו שלושה מודולים בסך הכל, בסביבות 15 קילוואט שעות.

מה זה נותן

זאת ערכת סוללות קטנה במונחים של רכב חשמלי אבל אל תשכחו שזאת מכונית עירונית. לטווח של 120 ק"מ בעיר. ערכת סוללות של 15 קילוואט שעה בהחלט מספיקה לעיר קטנה מבחינת טווח נסיעה. שלוש סוללות טסלה בסדרה ייתנו לכם 75 וולט. המנוע הוא מנוע HPEVS AC קטן. הדבר הזה מפיק בערך 48 כוחות סוס אבל תזכרו שבמקור היו לרכב הזה רק 18, 20 כוחות סוס במקרה הטוב אז זה הרבה יותר כוח מהמנוע המקורי.

איך הכל מסתדר בפנים

המנוע החשמלי יושב מאחור תחת המקום בו ישב המנוע המקורי. מעל למנוע יושבות הסוללות של טסלה, קופסת המתח הגבוה והמטען של שבעה קילוואט. ההטענה נעשית מלפנים. בתא המטען הקדמי המקורי היה מונח גם מיכל הדלק כך שמעכשיו יהיה יותר מקום למטען שגם כבר לא יריח מדלק. המנוע מחובר מלמטה לתושבת הגיר. ההילוכים עדיין יפעלו, בתחילת הנסיעה הרכב יהיה בהילוך שני וככל שהמהירות תגדל יעלה עד להילוך רביעי.

מוכרים את הערכות לחברות בעולם

החברה ייצרה עד היום בסביבות 10 ערכות לפיאט 500. הערכות לא נמכרות ללקוחות פרטיים אלא לחברות שהכשירו את הצוותים המוסמכים שלהם לעבוד על מתח גבוה. למרות שמדובר רק ב- 75 וולט זה עדיין יכול לתת לכם מהלומה חשמלית הגונה.

 פנים הרכב

פנים הרכב המקורי פשוט וידידותי. לא שונה דבר בפנים למעט מד מצב הטעינה שהורכב בין שני המושבים הקדמיים.

 

רכבי השטח החשמליים הטובים ביותר 2022

רכבי השטח החשמליים הטובים ביותר 2022

ערוץ היוטיוב © Technovations מעלה סרטונים מעולם הרכב. בערוץ מידע עדכני על רכבי שטח, טנדרים, מכוניות חשמליות ועוד. בסרטון הפעם – אם אתם מחפשים רכב שטח חשמלי או קרוסאובר מהשורה הראשונה, אלה חמשת הדגמים המומלצים לנסיעת מבחן.

פולקסווגן קרגו החשמלי

פולקסווגן קרגו החשמלי

סרטון מערוץ היוטיוב Roadshow. הערוץ מציג עצמו כמדריך האולטימטיבי לעולם המוטורי המודרני. תמצאו בערוץ עדכונים מתעשיית הרכב, מפרטים טכניים ועד לביקורות של מומחים. הסרטון הפעם על הפולקסווגן ID Buzz Cargo. פולקסווגן עשו את זה בגדול כשהם לקחו את הוואן טרנספורטר המגניב שלהם משנות השישים והפכו אותו לוואן חשמלי המגניב ID Buzz. עכשיו הם לקחו עוד צעד קדימה והפכו את זה מרכב נוסעים לוואן להובלת מטען.

 

 

המוסך שהופך רכב קלאסי לרכב חשמלי

המוסך שהופך רכב קלאסי לרכב חשמלי. למרות שאינו מהמובילים ביוטיוב, ערוץ היוטיוב © Freethink 'חשיבה חופשית' הינו ערוץ מעניין. הערוץ מאפיין את עצמו כערוץ של אנשים החושבים באופן שונה ונותנים השראה לדור הבא במטרה לשנות את העולם למקום טוב יותר. הסרטון הנוכחי על  מוסך 'אי וי ווסט' (EV West) שליד סן דייגו קליפורניה. איך להפוך את המכוניות הקלאסיות האהובות עליכם ל-אפס פליטה? צפו בסרטון. תרגום לעברית: Nitsan Even

המוסך שהופך מכוניות קלאסיות לרכבים חשמליים

המוסך שהופך מכוניות קלאסיות לרכבים חשמליים. למרות שאינו מהמובילים ביוטיוב, ערוץ היוטיוב © Freethink 'חשיבה חופשית' הינו ערוץ מעניין. הערוץ מאפיין את עצמו כערוץ של אנשים החושבים באופן שונה ונותנים השראה לדור הבא במטרה לשנות את העולם למקום טוב יותר. הסרטון הנוכחי על  מוסך 'אי וי ווסט' (EV West) שליד סן דייגו קליפורניה. איך להפוך את המכוניות הקלאסיות האהובות עליכם ל-אפס פליטה? צפו בסרטון. תרגום לעברית: Nitsan Even