סיטרואן קארין

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך סיטרואן קארין.

סיטרואן קארין, קונספט משנת 1980

סיטרואן קארין, קונספט משנת 1980. תרגום תוכן מערוץ היוטיוב בצרפתי © Petites Observations Automobiles

ערוץ היוטיוב POA מגדיר את עצמו כמדיה שאוהבת כל מה שמתגלגל. מדי שבוע צוות הערוץ מגלה מכוניות מוזרות או ספורטיביות. בכתבות הערוץ תמצאו נסיעות במכוניות עתיקות, מבחנים של מוצרים חדשים, טיולי דרכים בצרפת ובחו"ל, גילוי מוסכים מיוחדים, ביקורים בתערוכות הרכב הגדולות ועוד. התוכן מועבר במנה טובה של הומור, דיונים ערים ופגישות עם חובבים.

סיטרואן קארין הייתה מכונית קונספט שהוצגה בתערוכת הרכב של פריז בשנת 1980. המטרה הייתה בעיקר תרגיל סטיילינג והצצה אל רכב העתיד. המנוע היה של ארבעה צילינדרים וכיאה לסיטרואן הרכב צויד במתלים פנאומטיים. העיצוב הפירמידלי הבולט היה של טרבור פיורה. בחלק החיצוני של המכונית שולבו לוחות זכוכית ודלתות פרפר הנפתחות כלפי מעלה. גג הרכב היה בגודל של גיליון נייר A3 בשל צורת הפירמידה הקטומה שלו. אחד המאפיינים הפנימיים הבולטים ביותר של הקארין היה הפריסה הלא שגרתית של שלושה מושבים כשהנהג ממוקם באמצע בין שני הנוסעים (עשור לפני ה- מקלארן F1).

הרכב נמצא היום בקונסרבטוריון סיטרואן בעיר אולוניי סו-בואה (Aulnaysous-Bois) ליד פריז. כשעובד המוזיאון דניס שגובהו 1.91 מ' עומד ליד הקארין ניתן לראות עד כמה הרכב נמוך. כאמור, העיצוב בסגנון פירמידה היה של טרבור פיורה שהיה המעצב של סיטרואן בין השנים 1980 ל- 1982. לסיטרואן לא היו רעיונות מיוחדים לתערוכת הרכב העולמית 1980, כך נולד הרעיון של מכונית הקונספט. אפשר לומר שזאת בעצם מכונית הקונספט הראשונה שיוצרה במטרה להזין את התקשורת סביב המותג. דגם הרכב המוצג במוזיאון הוא ללא מנוע וכולל חלקים מעץ וגבס. לרגל 100 שנים לסיטרואן היצרנית שיפצה חלקים מסוימים ברכב כמו הפנסים. בין החידושים של הרכב מצלמות במקום מראות וטלפון נייד עם מקשים על ההגה. במקום מגבים הרעיון היה להזרים אוויר על השמשה הקדמית להעלמת המים. לכל החידושים האלה לא היה שימוש אבל הייתה כאן השראה. אפשרי שגורדון מורי שעיצב את המקלארן F1 ב-92 קיבל השראה למושבים מהקארין.