מכוניות

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו עשרות סרטונים תחת הערך מכוניות.

איך לשטוף את יחידת החימום ברכב

שטיפת יחידת החימום ברכב

ערוץ היוטיוב © כריס פיקס ChrisFix הוא המוביל בעולם בנושא תחזוקת הרכב. נכון לחודש פברואר 2022 הערוץ צבר 8,710,000 מנויים ו- 1,358,673,521 צפיות. הסרטון הפעם – איך לשטוף את יחידת החימום ברכב שלכם. תרגום לעברית: NoamM

שטיפת יחידת החימום ברכב

 

 

הילוכים ידניים, איך זה עובד?

מטרת ערוץ היוטיוב למד הנדסה Learn Engineering שנוסד ע"י סבין מתיו להגיש שיעורי הנדסה איכותיים, להבהיר תפיסות מוטעות, ליצור להט להנדסה ולהסביר טכנולוגיות מסובכות בצורה פשוטה. נכון לחודש דצמבר 2019 הערוץ צבר 3,060,076 מנויים ו- 244,269,902 צפיות. בסרטון הנוכחי – הילוכים ידניים, איך זה עובד? תרגום לעברית: Maor Ganon

איך לאפס את נורית 'נדרשת תחזוקה' בטויוטה

איפוס נורית 'נדרשת תחזוקה'

איך לאפס את נורית 'נדרשת תחזוקה' בטויוטה. ערוץ היוטיוב © כריס פיקס ChrisFix הוא המוביל בעולם בנושא תחזוקת הרכב. נכון לחודש פברואר 2022 הערוץ צבר 8,710,000 מנויים ו- 1,358,673,521 צפיות. הסרטון הפעם – איך לאפס את נורית "נדרשת תחזוקה" בטויוטה. הנורית נדלקת  גם כשצריך להחליף שמן ונשארת דלוקה גם לאחר החלפת השמן. תרגום לעברית: Dolev Bo

איפוס נורית 'נדרשת תחזוקה'

איך להפוך פיאט 500 לחשמלית

המרת-רכב-קלאסי-לחשמלי

איך להפוך פיאט 500 לחשמלית. תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב הבריטי © Electric Classic Cars

סקירה של המרת מנוע הפיאט 500 והצגת ההערכה החשמלית של טסלה. החבילה הופכת את המכונית החשמלית הקטנה למכונית העירונית המושלמת. זאת אחת ההמרות הפופולריות ביותר שהחברה הבריטית הזאת עושה. בלינק הזה תמצאו מידע על פרויקטים נוספים של החברה.

הפיאט 500

זאת פיאט 500 קטנה מסוף שנות ה-60, תחילת שנות ה-70, 500 סמ"ק במקור. סוג של פולקסווגן חיפושית עם מנוע מקורר אוויר מאחור. המנוע המקורי מוציא 18 כוחות סוס ולא בדיוק הכי מהיר. יש לכם למטה תיבת הילוכים ומלפנים מיכל דלק וסוללת 12 וולט.זאת מכונית עירונית אז כל מי שמצפה לטווח של 480 ק"מ, זה לא זה.

הערכה החשמלית

ערכת ההסבה מונחת על הרצפה, הכל מסודר לפי סדר ההתקנה במכונית. מכונית קטנה משמעה ערכת סוללות קטנה. אז מה שיש לנו כאן זה אחת מלפנים ואחת מאחור.סוללה אחת נצמדת לתוך תושבות הפגוש המקוריות תושבות מיכל הדלק. מודול של טסלה ומאחור יש לנו שני מודולים של טסלה. זה נותן לנו שלושה מודולים בסך הכל, בסביבות 15 קילוואט שעות.

מה זה נותן

זאת ערכת סוללות קטנה במונחים של רכב חשמלי אבל אל תשכחו שזאת מכונית עירונית. לטווח של 120 ק"מ בעיר. ערכת סוללות של 15 קילוואט שעה בהחלט מספיקה לעיר קטנה מבחינת טווח נסיעה. שלוש סוללות טסלה בסדרה ייתנו לכם 75 וולט. המנוע הוא מנוע HPEVS AC קטן. הדבר הזה מפיק בערך 48 כוחות סוס אבל תזכרו שבמקור היו לרכב הזה רק 18, 20 כוחות סוס במקרה הטוב אז זה הרבה יותר כוח מהמנוע המקורי.

איך הכל מסתדר בפנים

המנוע החשמלי יושב מאחור תחת המקום בו ישב המנוע המקורי. מעל למנוע יושבות הסוללות של טסלה, קופסת המתח הגבוה והמטען של שבעה קילוואט. ההטענה נעשית מלפנים. בתא המטען הקדמי המקורי היה מונח גם מיכל הדלק כך שמעכשיו יהיה יותר מקום למטען שגם כבר לא יריח מדלק. המנוע מחובר מלמטה לתושבת הגיר. ההילוכים עדיין יפעלו, בתחילת הנסיעה הרכב יהיה בהילוך שני וככל שהמהירות תגדל יעלה עד להילוך רביעי.

מוכרים את הערכות לחברות בעולם

החברה ייצרה עד היום בסביבות 10 ערכות לפיאט 500. הערכות לא נמכרות ללקוחות פרטיים אלא לחברות שהכשירו את הצוותים המוסמכים שלהם לעבוד על מתח גבוה. למרות שמדובר רק ב- 75 וולט זה עדיין יכול לתת לכם מהלומה חשמלית הגונה.

 פנים הרכב

פנים הרכב המקורי פשוט וידידותי. לא שונה דבר בפנים למעט מד מצב הטעינה שהורכב בין שני המושבים הקדמיים.

 

טסלה 3 החדשה 2023

טסלה 3 2023

טסלה 3 החדשה 2023. תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב של Andy Slye .

אנדי חוקר את הטכנולוגיה העדכנית ביותר. משנת 2018 הוא הבעלים של טסלה מודל 3 והוא טוען שלמעלה מ-1,400 אנשים רכשו טסלה לאחר שצפו בסרטוני היוטיוב שלו. המטרה העיקרית של הערוץ היא לעזור לאנשים ליהנות ולהבין את העידן הדיגיטלי החדש הזה על ידי מתן סרטונים חינוכיים ומשעשעים שיעזרו לכם להפיק את המרב מהטכנולוגיה, בין אם זו סקירת הגאדג'טים החכמים העדכנית ביותר או סרטון המסביר איזה חשמל מתאים לרכב החשמלי החדש שלכם.  

 

טסלה 3 החדשה, עיצוב מחדש 

טסלה עובדת בסתר על עיצוב מחדש של דגם 3 תחת שם הקוד "היילנד" Project Highland. אבל לא כולם מרוצים מזה, בסרטון הזה  נגלה למה. לפי דוח רויטרס עיצוב מחדש של דגם 3 ייכנס לייצור ברבעון השלישי של 2023. זה יקרה בשני מפעלי טסלה, גיגה שאנגחאי (Giga Shanghai) ופרימונט קליפורניה. המטרה העיקרית של פרויקט Highland כוללת כמה שינויים חיצוניים ושיפור ביצועי מערכת ההנעה של דגם 3 אבל ההתמקדות היא בשיפור כוח המשיכה של הדגם בהתחשב בעובדה שהוא נחשף לפני 7 שנים בתחילת 2016. לפי מקורות שהדליפו את הפרויקט החדש החברה שואפת לייעל את הרווחיות של דגם 3 על ידי הפחתת מספר הרכיבים ומורכבות הפנים והתמקדות בתכונות שבעלי טסלה מעריכים כמו התצוגה. 

התצוגה, אבל לא רק

התצוגה והתוכנה הן בעצם תמצית הליבה של דגם 3  כל כלי הרכב החשמליים מהירים ובעלי יכולת האצה  אבל ההבחנה החשובה בין טסלה מהמתחרים שלה היא בהחלט מסך המגע המרכזי. לאף מכונית אחרת אין תצוגה בגודל הזה עם כוח התוכנה שמאחוריה. זה הערך העיקרי שבעלי טסלה רואים. הטכנולוגיה הזאת היא גם מה שמשך את אנדי, מעלה הסרטון, לרכוש טסלה לפני 5 שנים. ומאז נוספו שידרוגים ושיפורים. טסלה מספקת עדכוני תוכנה בחינם. בין היתר בשנים האחרונות תוספת תכונת PIN לנהיגה השוסיפה שכבת אבטחה למכונית כמו גם מצלמת המחוונים ומצב Sentry להקלטת וידאו ברציפות לניטור סביבת הרכב בחנייה. בנוסף שיפורים כגון קריוקי, משחקים חדשים ואפליקציות להזרמת וידאו. בנוסף, בעקבות אופטימיזציה של יעילות המנוע, בעלי טסלה קיבלו גם תוספת טווח של חמישה אחוזים. החלק הטוב – עדכוני הטייס האוטומטי והנהיגה העצמית. כל אלה הופכים את הבעלות על טסלה למרגשת יותר מכל רכב אחר.

הסרת פיצ'רים

בימים אלו כשטסלה שואפת להגיע לאוטונומיה מלאה ואנחנו מקבלים שיפורים כולל תיקון ריקולים בפועל בין לילה זה מדהים. אבל טסלה לא רק הוסיפה תכונות לדגם 3 הם הסירו תכונות במהלך כמה השנים האחרונות כדי לצמצם עלויות. וזה הרגיז הרבה אנשים. בואו נראה בקצרה מה התכונות שהוסרו ואיך זה קשור לדגם 3 החדש הזה.

התוכן בתהליך תרגום ועריכה 

רכבים חשמליים הדגמים החדשים 2023

מכוניות חשמליות 2023

רכבים חשמליים לקנייה בשנת 2023. תרגום תוכן מערוץ היוטיוב © AUTO DRIVE

מעבר מהפכני ממנועי בעירה לרכבים חשמליים

החסמים לאימוץ מסיבי של הרכבים החשמליים הם המחסור בתשתיות לטעינה ציבורית מהירה והעלות הגוברת של סוללות.

עשרות דגמים חדשים

חרף זאת, עשרות דגמים חדשים ממשיכים להגיע לשוק. מדטרויט ועד שנחאי, יצרני רכב וקובעי מדיניות ממשלתיים אימצו את הרעיון של רכב חשמלי בזכות ההבטחה לספק תחבורה נקייה ובטוחה יותר. מעבר לכך, מדינות אירופה וגם קליפורניה קבעו את 2035 כתאריך היעד לסיום המכירות של רכבי בעירה חדשים.

החל משנת 2023 גל של מכוניות יגיע לשווקים הגדולים בעולם. למרות שבכירי התעשייה והחזאים אינם מסכימים לגבי המהירות בה כלי רכב חשמליים יכולים להשתלט על שוק הרכב העולמי, זה מתקרב בצעדי ענק. בסין, שוק הרכב הגדול בעולם, תפסו כלי רכב חשמליים כ-21% מהשוק. באירופה, רכב חשמלי מהווה כ-12% מסך המכירות של רכבי נוסעים. גם אם בארצות הברית נתח השוק של המכוניות החשמליות הוא רק כ-6% הנתון הזה עומד להשתנות בקרוב.

הרכבים החשמליים החדשים בשנת 2023

העידן המודרני של רכבים חשמליים כבר כאן. שנת 2022 כונתה התקופה שבה כלי רכב חשמליים ראו שחר חדש. חברות רבות קפצו על המגמה לייצר דגמי מכוניות חשמליות חדשות. בשנת 2023 צפויים לצאת לשוק דגמים נוספים. האם אתם צריכים לחכות לשנת 2023 כדי לקנות מכונית חשמלית חדשה?

הרכבים בסרטון:

אאודי A6 e-Tron  / פיסקר אושן  /  לקסוס RZ 450e  /  ב.מ.וו  i5 /  פיאט פנדה / ניסאן אריאה  / קיה EV9 / מיני קופר / לוטוס אלטרה /  מרצדס EQE  /  מרצדס EQS SUV 

 

 

החשמליות 2023

החשמליות 2023

החשמליות 2023. תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב © Edmunds Cars, מעודכן לתאריך 23/12/2022

שוק הרכבים החשמליים תוסס

עד לא מזמן טסלה הייתה האפשרות היחידה שלכם למכונית חשמלית. אבל מספר הרכבים החשמליים המוצעים לאחרונה גדל משמעותית והוא אמור להמשיך ולהתרחב. מהצעות קטנות במחיר סביר ועד יקרות ויוקרתיות. עשרות  דגמים חדשים מגיעים לשוק. אנחנו נתמקד בעשרת המגניבים ביותר.

קאדילק סלסטיק

נתחיל עם משהו סופר יוקרתי. הדבר המרשים והיוקרתי הזה הוא קאדילק סלסטיק. קאדילק רואה במעבר לחשמל סיכוי להחזיר את מעמדה בין מכוניות היוקרה המשובחות ביותר בעולם. הרכב המסוגנן הזה בנוי בעבודת יד לפי הזמנה, אין שניים זהים. זאת המתחרה של הרולס רויס במחיר של 301,100 דולר בארה"ב לפני התאמות אישיות. הרכב יגיע עם מערכת הנעה של שני מנועים חשמליים כסטנדרט, 600 כוחות סוס, מספיק כדי לדחוף את המזחלת הענקית הזו ל-100 קמ"ש בפחות מארבע שניות. טווח הנסיעה המשוער הוא 485 ק"מ. השעיית שגיאה סטנדרטית, והיגוי ארבע גלגלים, מסך 55 אינץ' ברוחב מלא מידע ובידור תלת מימדית, טכנולוגיית נהיגה בסיוע דיבורית. הרכב זמין בכל צבע וגוון עור שתרצו. הייצור יחל רק בדצמבר 2023 והמסירות רק ברבעון הראשון של 2024.

שברולט אקווינוקס

הנה SUV משפחתית עם שם מוכר מבית שברולט. האקווינוקס הופכת לחשמלית. הרכב עומד לצאת בסתיו 2023. סוללות מהדור הבא זהות לזה של ההאמר. שברולט מציעה 2 דגמים, סוללה סטנדרטית עם הנעה קדמית או עם טווח מורחב והנעה לכל הגלגלים. האקווינוקס מרווחת יותר בבפנים מאשר הבולט הקומפקטית. העיצוב החיצוני ספורטיבי ומרשים. פנים הרכב מעוצב גם הוא עם מסך מגע בגודל 17 אינץ'.

פיאט 500

זוכרים את הפיאט החשמלית 500e המקורית? הרכב היה כל כך לא רווחי, מנכ"ל החברה סרג'יו מרצ'יוני קרא ללקוחות לא לקנות אחד משום שכל קנייה עולה לו כסף… זה לא מטורף? ככל הנראה למרבה המזל הדברים השתנו, הדגם החדש הזה מקסים בדיוק כמו הקודם.  הקטן הזה יימכר בתחילת 2024. הטווח של הדגמים האירופאים יהיה בין 242 ל-322 ק"מ. גם דגם בר אבארט עם ביצועים גבוהים נמצא בפיתוח.

גל של טנדרים

עם כל ההמולה סביב ה-ריביאן R1T וה-F-150 של פורד, ג'נרל מוטורס מקווה לרכוב על גל הצמיחה של טנדרים חשמליים לפיתוח פיקאפים איקוניים משלה. זמנים בכל מפרט החל משברולט קוטרטור ספק בסיסית עד ל-GMC Denali היוקרתי. הצפויים להגיע בסוף 2023 ותחילת 2024. הסילברדו תגיע ב- 2023 והסיירה ב- 2024. הרכבים יגיעו לטווח של כ-644 ק"מ ואפשרות של כמויות מטורפות של כוח מעל 750 כו"ס.. בניגוד ל- Lightning של פורד, GM החליטו לבדל את הדגמים החשמליים מאלה המונעים בבנזין הן במראה והן בתכונות. לא ברור אם רוכשי הרכבים יאהבו את האסטרטגיה, אבל תכונות כמו הדלת האמצעית הייחודית המתקפלת עבור מטען גדול התקבלה טוב ואנחנו כבר אוהבים את טכנולוגיית הסיוע לנהיגה Super Cruise של GM.

Ioniq 6

הרכב החשמלי הייעודי הראשון של יונדאי Ioniq 5, יצא משערי המפעל בקול תרועה. הרכב בהחלט קנה אותנו עם הסגנון, הביצועים והטכנולוגיה לטעינה מהירה. הפעם, יונדאייוצאת עם Ioniq 6 סדאן. יריבה סופר אווירודינמית לטסלה דגם 3. הרכב  מבוסס על אותה טכנולוגיה ופלטפורמה כמו Ioniq 5. המסקנה שלנו מהנסיעה הראשונה עם הרכב בקוריאה היא שגם אם אתם לא אוהבים את איך שה-6 בצורת החיפושית הזו נראית, יש הרבה סיבות לשקול את זה. לפי יונדאי גרסאות ההנעה המובילות לכל הגלגלים יקבלו 320 כוחות סוס ויגיעו מ- 0 ל- 100 קמ"ש  תוך פחות מחמש שניות, וזה די מהיר. הטווח הוא עד 547 ק"מ, מערכת ניווט חדשה תדריך אתכם לתחנות טעינה סמוכות, תוך דילוג על אלה שאינן זמינות. הרכב צפוי להגיע לסוכנויות באביב 2023.

ג'יפ  ריקון  (Recon)  / וואגוניר S

ג'יפ מתכוננת להביא את התפיסה שלה לכיף חשמלי טהור בחיק הטבע עם ה- Recon EV. ה- SUV הבינוני
הזה יהיה בערך בגודל של הגרנד צ'ירוקי של היום כשהוא יגיע ב-2024. ג'יפ מבטיחה שיהיו לו גם יכולות
שטח אמיתיות, צמיגי קנובי, מיגון תחתון וטכנולוגיה מתוחכמת לניהול משיכה. בנוסף, הוא יהיה זמין
גם עם משטח חשמלי דלתות נשלפות וזכוכית, בדיוק כמו רנגלר. הריקון  יהיה הראשון מבין שני רכבי ג'יפ חשמליים,
שם הקוד של השני וואגוניר S. התוכנית של ג'יפ היא שעד 2030 50% ממכירות יהיו חשמליים.

פולסטאר 3

אם חטיבת פולסטאר היוקרתית של וולוו עדיין לא על הרדאר שלכם אולי תרצו לשבת ולשים לב. רכב השטח החשמלי החדש הזה פולסטאר 3 נראה לוהט. ומכיוון שתג המחיר מתחיל ב- 85,000 דולר בארה"ב כנראה שזה באמת רכב לוהט.
ה-3 מגיע כסטנדרט עם שני מנועים והנעה לכל הגלגלים. זמין עם מעל 500 כוחות סוס, זה בהחלט חייב לזוז.
בנוסף, הרכב מבטיח טווח של 483 ק"מ. ומכיוון שהוא חלק ממשפחת וולוו הגדולה יותר, אנו מצפים גם
לטכנולוגיית בטיחות מובילה ועיצוב פנים מינימליסטי שוודי איכותי עם מקום נדיב לחמישה נוסעים.

טסלה

לא חשבתם שנוכל לעבור רשימה בלי טסלה. אז מה אנחנו מצפים מקבוצת אילון מאסק ב-2023 ו-24? כמעט אותם דברים שהבטיחו לנו במשך השנים האחרונות- הסייברטראק, הרודסטר והסמי משאית. נאמר לנו שהדגם החדש הראשון שיצא לכבישים יהיה ה-Semi, עם תוכניות של בערך מאות כאלה שייבנו לפני סוף השנה הזו. לאורך הדרך היו הבטחות שהופרו והחמצת מועדים, אני אאמין לזה כשאראה אחד כזה חולף על פניי בכביש המהיר.

נעבור ל- Cybertruck, טנדר המדע הבדיוני. הטנדר הבולט בעל הגוף עם הזכוכית העמידה להתנפצות הוצג לראשונה בשנת 2019. הרכב והיה אמור להיות זמין בסוף 2021. עכשיו זה נראה יותר כמו 2023, אם לא השנה שאחרי. ויש לנו עוד פחות מה להמשיך במונחים של יעדי ביצועים ממה שעשינו עוד כשהופיע לראשונה. התמחור, הטווח והביצועים הערכות שהיו בעבר באתר ההזמנות של טסלה  נעלמו. אני מנחש שאולי לא שמעו על VinFast, שמגיע לאמריקה ב-2023 עם VF8 SUV שתי שורות מושבים ו-VF9 עם שלוש שורות.

VinFast הוויאטנמי

VinFast כבר מוכר טונות של מכוניות בווייטנאם, יחד עם קורקינטים חשמליים, אוטובוסים, וכל מיני דברים. חברת האם VinFast Vingroup הבעלים של הכל, מבתי מלון ופארקי שעשועים לבתי חולים, אבטחת סייבר וחברות בינה מלאכותית אפילו אוניברסיטה.רכב השטח VF9 הזה הוא מכוון למעלה לסביבות 563 ק"מ טווח נסיעה ומעל 400 כוחות סוס. האצה ל-100 קמ"ש  מוערכת בקצת יותר משש שניות. הם מבטיחים מידע בידור חדשני, כולל משחקים ואפליקציות מסחר אלקטרוני. וחשוב לחברה לא מוכרת, ה-VF9 מגיע עם 10 שנות אחריות של 202,000 ק"מ. זה אולי הטוב ביותר שיש. המחיר בארה"ב מתחיל בסביבות $58,000, אבל יש מלכוד-  סוללות אינן כלולות.

הקאץ' עם הסוללות של ה- VinFast

VinFast היא חלוצה של תוכנית מנויי סוללה במטרה להוזיל עלויות ולבלום את חשש הרוכשים מפני סוללות חלופיות יקרות בהמשך הדרך. עלות מנוי מגיעה לכמה מאות דולר לחודש. ניתן גם לרכוש את ה- VF9 עם סוללה, אבל זה הולך לעלות למעלה מ-76 אלף דולר בארה"ב. 7 דגמי VF6 קטנים יותר מובטחים מתישהו ב-2024.

וולוו EX90

וולוו EX90 2024 ספינת הדגל החשמלית החדשה של וולוו. הדבר הזה לוקח את האסתטיקה הסקנדינבית של וולוו לשלב הבא. ה-EX90 מקבל מערכת הנעה בעלת שני מנועים, הנעה לכל הגלגלים, כמעט 500 כו"ס. ערכת הסוללה גדולה, מאפשרת טווח של עד 483 ק"מ בין טעינות. בפנים יש מערכת מידע ובידור (אינפוטיינמנט) מהדור הבא עם מסך גדול יותר בגודל 14 אינץ'. חבל שעדיין יש את אותה אווירה מינימליסטית שוודית מפורסמת. זה גם אומר שכמעט אין כאן כפתורים. דברים כמו בקרות אקלים או אודיו, זה הולך להיות מעצבן. זו וולוו, אז זה לא צריך להיות מפתיע שה-EX90 קיבלה ציוד בטיחות וסיוע בנהיגה ברמה הבאה. התרמיל הזה על הגג זה LIDAR, מכ"ם לייזר, בדיוק כמו מה זה של גוגל במכוניות בועה לנהיגה עצמית. תמחור עבור רכב השטח הזה שנבנה בדרום קרוליינה אמור להיכנס מתחת ל-80k דולר בארה"ב בתור התחלה.כאשר הוא יגיע בתחילת 2024.

פולקסווגן באזז

שלוש שורות מושבים של כיף משפחתי. זוכרים את האוטובוסים ההיפים הישנים האלה? זה בדיוק כזה אבל הכל חשמלי והרבה יותר בטוח. פחות כוח פרחים, יותר כוח חשמלי. הרכב חשמלי הזה בעל שבעה מושבים מגיע בשנת 2024 בשלל צבעים וריפודים מהנים. ניתן יהיה לנסוע למעלה מ-402 ק"מ בטעינה. וההטענה מהירה יכולה לעלות מ-5% ל-80% תוך 30 דקות. זה לא יהיה עניין של מהירות גבוהה, כמו טסלה דגם X. עם רק כ-200 כוחות סוס, פולקסווגן מכוונת ל-0 עד 100 קמ"ש  ב-10 שניות, זה טנדר משפחתי, זה לא גראן טוריסמו. 13:22 תעודת הזהות. 13:23 באזז לוקח הרבה מהקרביים החשמליים שלו מרכב השטח ID.4.  זה אמור להיות בסדר אבל אנחנו פחות מתלהבים מהעובדה שהוא גם לוקח הרבה מהטכנולוגיה של הדגם הזה, זה איטי, מעצבן וקל להפעלה בטעות. אין עדיין תמחור רשמי עבור הבאזז שצפוי להיות  בסביבות 55 אלף דולר לפני מס בארה"ב. נסיעה ברטרו, מחיר מודרני.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צ'רי טיגו 8 פרו

צ'רי טיגו 8 פרו חוות דעת. 8 נקודות חיוביות על רכב ה- SUV, ספינת הדגל של המותג.

תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב הפיליפיני © 2ndopinion ph

1. העיצוב הקדמי עם גריל היהלום הענק והמסוגנן ופנסי הלד הדקים המשלימים את המראה האלגנטי.

2. מערכת מידע ובידור מרשימה עם CarPlay של Apple. מסך מגע בגודל 12.3 אינץ' מלווה במערכת אודיו עם שמונה רמקולים.

3. המושבים היוקרתיים והנוחים דמויי עור בעיצוב דו-גווני ותפירות היהלום כמו בבנטלי.

4. גג השמשה הפנורמי המדהים.

5. תאוצה עוצמתית עם מומנט של 275 מטר ניוטון. באופן מפתיע הצ'רי מאיצה הרבה יותר מהר מאשר רכבי שטח או SUV בינוניים רבים.   

6. תגובה ההיגוי הקלה מאוד. הנהיגה בסרטון בכבישים מפותלים בעלייה להר סאמוט הייתה ללא מאמץ. הנסיעה רכה מאוד אבל בו בזמן קשיחה. הרכב סופג מהמורות בכביש ללא הרגשה קופצנית או מרחפת.  

7. מערכת חכמה מתקדמת- סיוע הנהג החכם, פריצה אוטומטית וניווט בעת מצבי חירום. היצע מערכות הבטיחות המתקדמות כולל מערכת בלימה אוטונומית ותיקון סטייה מנתיב.

8. אחרון חביב- עיצוב אורות הלד הספורטיביים האחוריים המקנים לרכב מראה של רכב שטח יוקרתי. 

המחיר ההתחלתי של הרכב בפיליפינים הוא 100,000 ש"ח.

טריק לניקוי שמשת הרכב

הטריק הישן הזה לניקוי השמשה הקדמית פופולרי במיוחד בקרב נהגי משאיות אבל הרבה נהגים לא מכירים אותו. פתרון זול לשיפור הראייה בגשם או במקרה של מגבים לא תקינים. חותכים תפוח עץ באמצע ומשפשפים את המשטח החתוך על השמשה הקדמית. החומצה המאלית בתפוח דוחה את המים (אפקט לוטוס), המים פשוט מתגלגלים ואינם נדבקים לשמשה. בנוסף, החומצה המאלית מסירה לכלוך וחרקים מהשמשה וגם מהפנסים.
סרטון מערוץ היוטיוב © Smart Fox

החשמליות הזולות 2023

תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב © Tech Revolution

המחירים המצויינים בסרטון הם בדולרים ובארה"ב. אצלנו בארץ רשות המיסים הכריזה בתאריך 7/11/2022 על מתווה חדש בכל הנוגע למס הקנייה עבור הרכבים החשמליים . מס הקנייה שעמד בשנת 2022 על 10% יעמוד בשנת 2023 על לא פחות מ-20% וכמובן שהצרכנים הם אלה יישאו בעלויות ההתייקרות.

החשמליות הזולות 2023

האם אתם עדיין נוהגים ברכב בעירה פנימית? אם חשבתם לבצע את המעבר ואתם מתכוונים לקנות רכב חשמלי, יצרני הרכב נותנים לכם כרגע הרבה אפשרויות לא כל כך יקרות. התשתית וזמני הטעינה ממשיכים להשתפר ויצרניות הרכב החשמלי הגדולות מגבירות את הנוכחות שלהן בתעשייה שנשלטה בעבר על ידי אחרים.

שברולט בולט EV Chevrolet Bolt EV  

האצ'בק חשמלית המגיעה בגדלים קומפקטיים וגם בינוניים ומתחרה במכוניות חשמליות כמו פורד מוסטנג מאך-E וטסלה דגם Y. הבולט מונעת על ידי מנוע קדמי יחיד המפיק 200 כוחות סוס ומומנט של 121 קג"מ. לבולט ערכת סוללות של 65 קילוואט-שעה עם אוטונומיה של 417 קילומטר בטעינה אחת. היעילות של המכונית הזו יוצאת דופן עבור רכב חשמלי מכיוון שהיא מגיעה ליותר מ- 5.6 קילומטרים לקילו-וואט שעה. המנוע מאיץ מהר יחסית, מ- 0 ל- 100 קמ"ש בפחות משבע שניות. בבולט EV יש מקום לארבעה מבוגרים ושטח אחסו של 1,615 ליטר. מד דיגיטלי בגודל 8 אינץ' ומסך מגע בגודל 10.2 אינץ' לבידור עם אפליקציות ופונקציות חשובות. המושבים מחוממים כברירת מחדל וניתן גם לקרר אותם. יעד עם זאת המושבים הקדמיים אינם מרופדים או מחוזקים במידה מספקת. לרכב יש גם טעינה אלחוטית למכשירים ניידים ונקודה חמה ל-WiFi המצריכה התחברות בתשלום. בעקבות שנתיים של ירידות מחירים המחיר ההתחלתי בארה"ב 25,600 דולר.

שברולט בולט EUV 2023   Chevrolet Bolt EUV

הבולט EV והבולט EUV כמעט זהות למעט המראה המנופח של האחרונה. שתיהן חולקות צורה גבוהה וצרה דמויית ביצה, קו גג צף וגריל קדמי חסום בעל שישה צדדים אך אינן זהות מבחינה מבנית. ניתן לראות את ה-EUV כקרוסאובר בשל מרווח הגחון המוגדל שלה. כל רכבי הבולט EUV מצוידים במערכת הנעה קדמית ובמנוע חשמלי המפיק 200 כוחות סוס. חבל שהנעה לכל הגלגלים איננה אופציה. לבולט EUV האצה מהירה הודות למערכת ההנעה החשמלית שלה. 0 ל-100 קמ"ש תוך 6.8 שניות מכובדות. פנים הרכב נראה די אופנתי ומאובזר היטב. לכל הגרסאות הגה תחתון שטוח ובורר הילוכים בלחיצת כפתור. בד המושב מעוטר בעיצוב גיאומטרי. הבולט EUV גדולה יותר בכל מימד מהבולט האצ'בק הסטנדרטית. הנוסעים מאחור נהנים מתוספת של כמעט שמונה סנטימטרים במרווח הרגליים. התכונות הסטנדרטיות כוללות צג מד דיגיטלי ומסך מגע מידע בידורי בגודל 10.2 אינץ' עם בקרות טמפרטורה מובנות. בנוסף – Apple CarPlay, אנדרואיד, אמזון אלקסה ונקודת WiFi מובנית הם רק חלק קטן מאפשרויות הקישוריות השונות. התמחור ההתחלתי עבור הבולט EUV בארה"ב עומד על 27,200 דולר.

ניסאן ליף EV Nissan Leaf

הניסאן ליף 2023 היא דוגמה למוצר שעשוי להיראות טוב על הנייר וגם להיות תחרותי בעולם האמיתי. העיצוב של הניסאן ליף מודל 2023 בעלת ההנעה הקדמית עודכן עם גריל, פגוש ופנסים חדשים. הניסאן ליף S הרגילה מצויידת במנוע חשמלי המפיק 147 כוחות סוס ומארז סוללות של 40 קילוואט-שעה. המנוע החשמלי של הליף SV Plus חזק יותר, בהספק של 214 כוחות סוס והסוללה גדלה ל-62.0 קוט"ש. תא הנוסעים של הליף כולל הרבה פלסטיק שחור, אבל המרקמים ההומוגניים המורכבים היטב מונעים ממנו להיראות זול. לאשכול המכשירים יש גם מד מהירות אנלוגי גדול וגם קריאה דיגיטלית בגודל של עד 7 אינץ'. וניתן להגדיר הצגת מדדי מידע שונים. הניסאן הליף 2023 אמורה להימכר בארה"ב בהחל מ-28,040 דולר.

פולקסווגן ID.4   Volkswagen ID.4

הפולקסווגן החשמלית הראשונה. ל-ID 4 יש מנוע בודד מאחור שיכול להפיק 201 כוחות סוס. גרסת ההנעה לכל הגלגלים עם שני מנועים. מפיקה 295 כוחות סוס, מצויידת בסוללת 62 קילוואט. טווח נסיעה מירבי 519 ק"מ. ההנעה האחורית של ה-ID.4 איטית מכלי רכב חשמליים אחרים. העיצוב בהיר וללא עומס. המושבים הקדמיים מחוממים ומצופים בד כסטנדרט. גרסת ה-Pro S כוללת 12 כיוונים מתכווננים למושבים הקדמיים עם תכונת זיכרון וריפוד דמוי עור. ל-ID 4 יש גם תא מטען גדול, מסך מגע מובנה בגודל 12.0 אינץ' עבור מדיה וממשק המידע והבידור החדש והטוב ביותר של פולקסווגן. המחיר בארה"ב מתחיל ב- 37,495 דולר. 

יונדאי קונה אלקטריק Hyundai Kona Electric 

רכב שטח קומפקטי, מהווה נקודת התחלה מצוינת לרכב חשמלי. היונדאי החשמלית שומרת על אותן תכונות שהופכות את המקבילה מופעלת הבנזין לכל כך פופולרית. הגלגלים הקדמיים מונעים על ידי מנוע חשמלי 201 כ"ס  השואב מיץ ממארז סוללות של 64.0 קילוואט. הרכב מאיץ מ-0 ל- 100 קמ"ש ב-6.4 שניות. המצבר הגדול המותקן על הרצפה תורם ליציבות הרכב במהירויות גבוהות על הכביש המהיר. מערכת מידע בידור עם מסך מגע התואמת ל-Apple CarPlay ו-Android Auto מוצעת כסטנדרט בכל רמות הגימור. ניתן להגדיר את הצג הדיגיטלי בגודל 10.3 אינץ' בכמה דרכים שונות. המחיר ההתחלתי עבור היונדאי קונה החשמלית בארה"ב הוא 33,550 דולר.

שברולט אקווינוקס EV 2024 Equinox EV

האקווינוקס זמינה עם מנוע חשמלי יחיד המפיק 210 כוחות סוס ומניע את הגלגלים הקדמיים. תקבלו 290 כוחות סוס אם יש לכם מערכת הנעה לכל הגלגלים. אפילו כשהמושבים האחוריים מקופלים לאקווינוקס יש כושר העמסה של 1,614 ליטרים בלבד. שאר תא הנוסעים מרווח בדיוק כמו בגרסה המונעת בבנזין. החלק הפנימי כולל לוח מחוונים דיגיטלי כמו זה שנחשף לאחרונה ב- סילברדו EV וחולקת רמזים עיצוביים עם הבולט EV האצ'בק והבולט EUV SUV. לכל אקווינוקס יש מסך מגע להפעלת מדיה ותצוגת מד דיגיטלי בגודל 11.0 אינץ'. שברולט עדיין לא חשפה את כל דגמי האקווינוקס התוספות מופיעות כסטנדרט או זמינות כשדרוגים. עם זאת צפוי ש- Apple CarPlay וגם אנדרואיד Auto יגיעו כסטנדרט עם קישוריות WiFi בכל רחבי הלוח. ג'נרל מוטורס הציגה את שברולט אקווינוקס EV 2024 הכל-חשמלית הראשונה אי פעם ורמת הגימור הבסיסית 1LT מתחילה ב- $37,250 סבירים בארה"ב. 

המיני קופר SE Mini Cooper SE

המיני קופר החשמלית 2023 היא רכב מושך בתנאי שלא נרתע מטווח הנסיעה הנמוך של 177 קילומטר. מנוע ההנעה הקדמית מפיק 181 כ"ס ומומנט של 199 קג"מ. המצבר יכול לאחסן 28.9 קילוואט-שעה. האצה מ-0 ל- 100 קמ"ש ב-6.1 שניות. מקבץ צגים דיגיטליים בגודל 5.5 אינץ' המספקים מידע על טעינת המצבר, טווח הרכב, נתוני ניווט ושירותים נוספים. כמו במיני קופר המונעת בנזין אין הרבה מקום לנוסעים מאחור או למטען. Apple CarPlay, ניווט משולב ורדיו לווייני SiriusXM מגיעים כסטנדרט. מסך המגע הממוקם במרכז לוח המחוונים בגודל 8.8 אינץ'.התוספות האופציונליות כוללות טעינה אלחוטית ומערכת סאונד של  Harman Kardon. המחיר ההתחלתי של המיני קופר בארה"ב יהיה $34,225.

 

רכבי השטח היוקרתיים 2023

רכבי השטח היוקרתיים 2023. סרטון מערוץ היוטיוב © CarTops

BMW X7, ג'יפ גרנד וגוניר, מרצדס AMG G63, מרצדס AMG GLS63, מרצדס מייבאך GLS, קאדילק אסקלייד, רולס-רויס קולינן, בנטלי בנטייגה.

איך פועלת הטסלה

איך פועלת המכונית החשמלית? טסלה דגם S. ערוץ היוטיוב של סבין מתיו  Learn Engineering  למד הנדסה מציע שיעורי הנדסה איכותיים ומסביר טכנולוגיות מסובכות בצורה פשוטה. נכון לחודש דצמבר 2019 הערוץ צבר 3,060,076 מנויים ו- 244,269,902 צפיות. הסרטון הנוכחי מסביר כיצד פועל המנוע במכונית החשמלית. תרגום לעברית: יונתן חיימוב.

המכונית החשמלית, הוא סוג של רכב מונע מצבר, שבו משתמשים באנרגיה כימית האצורה בחבילת מצברים נטענים. המצבר הנפוץ כיום לשימוש בכלי רכב חשמליים מבוסס על סוללת ליתיום-יון (lithium ion). ההספק הנחוץ עבור רכב חשמלי מונע מצבר מתקבל מהמנוע החשמלי בלבד, כך שברכב זה אין צורך במנוע בעירה פנימית, במכל דלק או בתא דלק. (לקוח מויקיפדיה)

אילון מאסק בדרך לרכוש את ג'נרל מוטורס

תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב © Elon Musk Live מעודכן לתאריך 01/12/2022 

אילון מאסק בדרך לרכוש את ג'נרל מוטורס 

מאסק בדרך לבצע השתלטות עוינת על היריבה הגדולה ביותר שלו בתעשיית הרכב. ג'נרל מוטורס בסכנה ואילון מנצל את ההזדמנות לרכוש את המתחרה שלו. מדוע ג'נרל מוטורס בסכנה ומה הסיבה להשתלטות העוינת האפשרית? סקירת התקופות האפלות של GM והסיבה שטסלה תהיה בלתי מנוצחת וללא תחרות בעתיד הקרוב.

GM במצב קטסטרופלי

האם ג'נרל מוטורס באמת במצב קטסטרופלי? אף אחד לא יכול להגיב על כך. אבל מספר מקורות חשפו שהחברה מתכננת לסגור את המפעלים שלה. אין הכחשה שהמטרה של טסלה תמיד הייתה להפוך את העולם הזה לטוב יותר ומקום יותר בר קיימא לבני אדם. לשם כך החברה ניסתה כמיטב יכולתה לשבור את התקרה אבל הפעם זה משהו רציני, טסלה עומדת להשתלט על אחת מחברות הרכב הגדולות ביותר,

במרוץ מתמיד לחדשנות יצרניות הרכב חייבות לקחת סיכונים משמעותיים. מובילת השוק GM היא אחת מהן ורוצה לשנות את העולם עם רכבים חשמליים ורכבים אוטונומיים. החברה מתכננת ליצור עולם שבו רק רכבים חשמליים ורכבי SUV חשמליים יהיו אפשריים ונגישים לכולם. אבל קל יותר להכריז על זה מאשר לבצע. כדי להפוך את זה למציאות החברה צריכה הון במטרה להכפיל את ההשקעה. החברה הכריזה על הפסקת הייצור של השברולט וולט, יותר מזה, הם תיכננו לסגור כמה מהמפעלים ולפטר אלפי עובדים. החברה הצהירה בבירור על תוכניתה לשים את הדגש על משאיות, רכבי שטח וקרוסאוברים במקום רכבים שגרתיים ושהיא מעוניינת לתעדף את ההתמקדות שלה בעיצוב הסוללה החשמלית שהיא העתיד של תעשיית הרכב. בהשקעה בכלי רכב חדשים GM מתכננת לתעדף את עיצובי הסוללות מהדור הבא. בתחילת העשור הבא עיצוב 5 רכבים יהווה יותר מ- 75% מנפח המכירות העולמי של החברה. לדברי המנכ"לית מרי בארה החברה מייעלת את תיק הרכב הנוכחי שלה, ההשקעות ברכבים חשמליים ואוטונומים יגדלו. החברה חשפה בשנה שעברה כמה רכבים חשמליים חדשים כולל חמישה קרוסאוברים, שני מיניוואנים, שבעה רכבי שטח ועוד שיגיעו לשוק בשנים הבאות.

תגובות נגד מול GM

השינוי האדיר כרוך בעלויות לביצוע החזון. החברה הודיעה על השבתת 3 מפעלי הרכבה ו- 2 מפעלי הנעה, מה שאומר שהם יפטרו 1,500 אנשים. יישום התוכנית יקרה בשנת 2023, הייצור של דגמים מפורסמים כמו הקדילאק CT6, ביואיק לה קרוס ושברולט קרוס ייפסק. ג'נרל מוטורס מתמודדת עם תגובות נגד לאחר שהכריזה על ההחלטה הזאת. תאגידי עובדים ותושבי האזורים בהם המפעלים מספקים עבודה הביעו מורת רוח ודאגה מכך. הם הראו את הטינה שלהם כנגד החלטת החברה להפסקת הפעילות במספר מקומות ולגדוע מספר עצום של משרות. יש כאלה הטוענים כי זהו מהלך חיוני לארגון שכן החברה נאבקת בשינוי העדפות הצרכנים ובטכנולוגייה. אבל יש כאלה הטוענים שמדובר ביוזמה חסרת רגישות מטעם החברה. אילון מאסק מפורסם באהדה לטבע וכפילנתרופ, לפיכך היה עליו לעשות צעד בתרחיש הזה. אחרי הכל הרבה משרות נעלמות כאשר האינפלציה של העולם כבר בשיאה. בזמן שאנחנו מעריכים את הגישה של GM לחשיבה לגבי העתיד הפעולה הנוכחית שננקטה ע"י החברה מאוד מעורפלת. סגירת המפעלים היא ההזדמנות המושלמת לטסלה להרחיב את האופקים שלה.

טסלה מגיעה כדי לעזור

כאשר GM הודיעה על הכוונות לסגירת המפעלים אילון מאסק הגיע ושינה את המשחק כשאמר בראיון שהוא אולי ישקול לקנות את אחד מפעלים באוהיו. בראיון אחר מאסק אמר שהוא בהחלט ישתלט על המפעלים האלו ושטסלה תגלה עניין אם GM יחליטו למכור. בכל אופן התוכנית הזאת תקרה בשנה הבאה כאשר המפעל כבר לא ייצר רכבים. החדשות לא הפתיעו אנשים, זאת לא הפעם הראשונה שטסלה החליטה להשתלט על מפעלים, היא עשתה זאת בשנים קודמות. בשנת 2010 טסלה השתלטה על מפעל Nummi בקליפורניה שהיה בבעלות טויוטה ו- GM ונסגר ורכשה אותו ב- 42 מיליון דולר. לאחר ההשתלטות טסלה בנתה מחדש את כוח העבודה במפעל ואחרי שמונה שנים זה שינה לחלוטין את התמונה. החברה העסיקה הרבה יותר עובדים מאשר במפעל הקודם, זה הגדיל את קצב ייצור כלי רכב החשמליים ב- 300,000 יחידות לכל שנה. התוכנית של לטסלה להשתלט על מפעל קיים במקום לפתח מפעל חדש מאפס הייתה מוצלחת למדי, זה לא רק צימצם עלויות וזמן לחברה אלא גם בנה את אמון הלקוחות מכיוון שזה הגדיל את שיעור התעסוקה. מלבד זאת טסלה כבר תכננה לבנות מפעלים חדשים בסין אירופה וצפון אמריקה, השתלטות על מפעלים קיימים תהיה גישה הרבה יותר קלה עבור החברה.

טסלה מול GM

הקשרים בין טסלה ל-GM פחות ידידותיים ממה שאתם חושבים. לאחר שאילון מאסק רכש את טוויטר ג'נרל מוטורס החליטו להפסיק את הפרסום ברשת החברתית. החברה הצהירה שהיא משהה את הפרסום אחרי שטוויטר חשף את התנאים וההגבלות החדשים של GM. החברה הודיעה שתמשיך להשתמש בטוויטר ליצירת קשר עם לקוחות העסק. ג'נרל מוטורס היא אחת החברות הראשונות שהכריזו על הוצאה של מיליארדי דולרים במטרה להתחרות מול טסלה בשוק המכוניות החשמליות. הבעיה לא נעצרה כאן. בדיוק כשמאסק מתכנן להשתלט על מפעלי GM חברה אחרת יצאה נגד התנאים וההגבלות של טוויטר. אחד הדוברים של פורד מוטורס הודיע שגם הם מפסיקים לפרסם בטוויטר.

היריבות בין שתי החברות היא יותר מסתם עסקת טוויטר. השתיים באיבה מתמדת אחרי שג'ו ביידן הכריז על GM כיצרנית הרכב הגדולה ביותר במדינה. טסלה פתחה שני מפעלים חדשים בשנת 2022, אחד באוסטין טקסס והשני בברלין בגרמניה. מאסק חשף שהחברה תספק פי  1.5יותר כלי רכב לאחר הקמת המפעלים. בהתחשב בכל זה האוהדים מעולם לא הבינו למה ביידן נתן ל-GM את ההכרה שהייתה שייכת לגמרי לטסלה. לחברה של אילון מאסק יש יותר מ- 60 אחוז מנתח השוק בארה"ב אולם מנכ"ל GM הצהירה בראיון שהחברה שלה יכולה בקלות למכור יותר רכבים חשמליים מטסלה עד 2025. לפי הסטטיסטיקה של 2021 טסלה מכרה בסביבות 353 מיליון ארבעה מאה אלף ו-171 מכוניות לאמריקאים שזה פי 14 יותר מאשר שברולט, המכונית המפורסמת ביותר של ג'נרל מוטורס. זה אומר שטסלה עדיין הרחק קדימה במירוץ בניגוד למה שביידן ויריבים אחרים מאמינים. כל זאת מוכיח שטסלה ו-GM תמיד תהיינה יריבות. כל אחת מהן תמיד תראה את החולשות של האחרת כהזדמנות להוביל את השוק.

האם טסלה תרכוש את מפעלי ג'נרל מוטורס?

בעקבות הנושאים הנוכחיים מאסק וג'נרל מוטרוס מסוכסכים כבר זמן מה, אז יש  סיכוי גבוה שמאסק יקנה את המפעלים רק כדי להוכיח נקודה. אם יש דבר אחד עם מאסק זה שהוא תמיד אוהב להפתיע. אבל ברור שגם אם אילון מאסק ישתלט על המפעלים הוא יעלה נקודות מוצקות כדי לבסס את עמדתו. בראיון עם לסלי סטאהל אילון מאסק חשף  שהוא תומך בחזון של היריבה יצרנית הרכב GM למרות ההבדלים ביניהם. הוא אמר שהוא תמיד יתמוך ברעיון להגביר את ההשקעות בכלי רכב חשמליים, אחרי הכל זאת הייתה מטרתה היחידה של טסלה. מאסק אמר שתמיד רצה לזרז את הפיתוח של מכוניות חשמליות כתחבורה ידידותית לסביבה ותמיד רצה להגן על האנושות בכל מחיר. מלבד דאגותיו של מאסק לאנושות אנחנו בטוחים שלמאסק יש תועלת אישית מהשתלטות על מפעלים, הוא יכול להתחיל לייצר יותר רכבים חשמליים.

 

 

 

 

רכבי SUV היקרים בעולם

תרגום תוכן, סרטון רכבי SUV היקרים בעולם מערוץ היוטיוב © King Luxury המגדיר את עצמו כ-'מכסה את הנוחות יוצאת הדופן שמספקת יוקרה מסוגננת'.

בנטלי בנטיאגה

בכל הנוגע ליוקרה בנטלי לא מפסיקה להדהים. רכב השטח המהיר בעולם עם מהירות שיא של 306 קמ"ש. בעבור 167,000 דולר (בארה"ב). הבנטיאגה מגיעה עם מזגן מטהר אוויר, שעון משובץ יהלומים, מושבי עור נשלפים, שטיחים מצמר טלה ומקרר שמפניה ממותג.

רולסרויס קולינן 

עם תג מחיר 325,000 דולר בארה"ב. הרולסרויס קולינן מגיעה עם מושבי עור מפוארים ושולחן קוקטייל. זה גם רכב השטח היחיד עם מחיצת זכוכית בין הנוסעים מאחור. לקולינאן יש כפתור שטח המאפשר לצאת בביטחון לג'ונגל ספארי או הרפתקה במדבר.

רולסרויס פנטום 

רכב השטח היוקרתי של רולס רויס מצויד במצלמות ראיית לילה, וילונות אנטי פפראצי ומחזיקי סיגרים. ואם זה לא מספיק, גם מיצג אמנות בלוח המחוונים עם יצירות מופת של אמנים מרחבי העולם. תג מחיר אסטרונומי של 450,000 דולר בארה"ב, אפשר להתווכח על הנחיצות של הורדים מפורצלן על לוח המחוונים.

ריינג' רובר גרסת SV אוטוביוגרפי

עם חמישה מצבי נהיגה שונים ומערכת חיישנים לזיהוי סביבת הרכב. הריינג' רובר מגיעה ללא מפתח אלא עם צמיד עמיד למים. מקרר קטן, מושבי הרכב עם מכשירי עיסוי מובנים. המחיר בארה"ב – 270,000 דולר.

קרלמן קינג (Karlmann King) 

במחיר הנע בין 1.08 עד 3.8 מיליון דולר בארה"ב זה רכב השטח היקר ביותר על הפלנטה שבאמת עומד ברמת העילית שלו בצורה אקסטרווגנטית. הרכב עוצב על ידי החברה הסינית IAT ונבנה על ידי צוות אירופאי של 1800 אנשים. החברה פועלת מלוס אנג'לס ויש לה מפעל באיטליה. העיצוב נראה כאילו נלקח מסרטי מארוול. תאורת אווירה, מושבי שכיבה קופצים בהפעלה חשמלית מערכת בידור היקפית, מקרר, מכונת קפה, פלייסטיישן 4, מושבי עור תנין וציפוי חסין כדורים. יהיו רק 12 רכבי שטח של קרלמן קינג בעולם.

פורשה קאיין טורבו S

'מכונית הספורט של רכבי השטח' ב- 182.000 דולר בארה"ב. מהירות, ביצועים ואיכות. 0 עד 100 תוך ארבע שניות. לוקסוס ונוחות, עור חלק ורך מהמושבים ולוח המחוונים לדלתות. הקאיין מצטיינת בנוכחות כביש דומיננטית מדגמי המתחרים בקטגוריה.

 

טסלה והחזון של אילון מאסק

סרטון מערוץ היוטיוב של © TED

היזם אילון מאסק מייסד PayPal, Tesla Motors ו-SpaceX מתראיין אצל כריס אנדרסון בשנת 2013 על הפרויקטים בעלי החזון שלו, הכוללים מכונית חשמלית בשיווק המוני, חברת ליסינג לאנרגיה סולארית ורקטה לשימוש חוזר מלא. TEDTalks הוא פודקאסט וידאו יומי של מיטב ההרצאות וההופעות מכנס TED, שבו ההוגים והעושים המובילים בעולם מעבירים את שיחת חייהם תוך 18 דקות (או פחות). הרצאות על טכנולוגיה, בידור ועיצוב — בתוספת מדע, עסקים, סוגיות גלובליות, אמנויות ועוד.

דדלוס – רכב רודסטר בבנייה עצמית

תרגום תוכן מערוץ היוטיוב של ניקול ג'ונסון © Nicole Johnson's Detour

ממיתוס ליצירת מופת, מכונית הרודסטר דדלוס The Daedalus שנבנתה מאפס בעבודת יד לאורך 17 שנים במוסך פרטי ע"י קריס הייל היא עיצוב מקורי חד פעמי עם גוף אלומיניום בעבודת יד, מנוע 3 ליטר שישה צילינדרים GMC.

הרכב נבנה בהשראת רכבי הרודסטר ששלטו במרוצי מכוניות בסברינג ארה"ב, לה מאן צרפת ובמסלולים היוקרתיים ברחבי העולם בסוף שנות ה-50 ותחילת שנות ה-60, הבעלים והיוצר קריס הייל שילב בעיצוב סממנים מאסטון מרטין, יגואר, פרארי ופורשה.

קריס הוא כבאי בדימוס מצפון קליפורניה המשמש כראש צוות של קבוצת מרוץ פורמולה פורד של אחיו. כרגע הוא מקבל הצעות לרכישת The Daedalus. למידע נוסף על The Daedalus וכיצד להגיע לקריס, בקרו באתר האינטרנט שלו: https://www.the-daedalus.com/

 

 

יחידת החימום ברכב | תיקון פשוט

ערוץ היוטיוב © כריס פיקס ChrisFix הוא המוביל בעולם בנושא תחזוקת הרכב. נכון לחודש פברואר 2022 הערוץ צבר 8,710,000 מנויים ו- 1,358,673,521 צפיות. הסרטון הפעם – יחידת החימום ברכב | תיקון פשוט. איך לפרק את צינורות כניסת ויציאת המים ולנקות את המערכת בקלות. בסיום התהליך רואים עלייה של 14 מעלות ביחידת החימום. קרוב לוודאי שביחידת חימום מלוכלכת יותר התוצאות תהיינה אפילו טובות יותר. תרגום לעברית: NoamM

רכבי השטח היוקרתיים ביותר 2023

ערוץ היוטיוב © Technovations מעלה סרטונים מעולם הרכב. בערוץ מידע עדכני על רכבי שטח, טנדרים, מכוניות חשמליות ועוד. בסרטון הפעם – רכבי שטח הם כלי הרכב המועדפים בימינו, כך שיש זרם מתמיד של דגמים חדשים  חמשת רכבי השטח היוקרתיים 2023 ששווה לחכות להם.

רכבי השטח החשמליים הטובים ביותר 2022

רכבי השטח החשמליים הטובים ביותר 2022

ערוץ היוטיוב © Technovations מעלה סרטונים מעולם הרכב. בערוץ מידע עדכני על רכבי שטח, טנדרים, מכוניות חשמליות ועוד. בסרטון הפעם – אם אתם מחפשים רכב שטח חשמלי או קרוסאובר מהשורה הראשונה, אלה חמשת הדגמים המומלצים לנסיעת מבחן.

פולקסווגן קרגו החשמלי

פולקסווגן קרגו החשמלי

סרטון מערוץ היוטיוב Roadshow. הערוץ מציג עצמו כמדריך האולטימטיבי לעולם המוטורי המודרני. תמצאו בערוץ עדכונים מתעשיית הרכב, מפרטים טכניים ועד לביקורות של מומחים. הסרטון הפעם על הפולקסווגן ID Buzz Cargo. פולקסווגן עשו את זה בגדול כשהם לקחו את הוואן טרנספורטר המגניב שלהם משנות השישים והפכו אותו לוואן חשמלי המגניב ID Buzz. עכשיו הם לקחו עוד צעד קדימה והפכו את זה מרכב נוסעים לוואן להובלת מטען.

 

 

המוסך שהופך רכב קלאסי לרכב חשמלי

המוסך שהופך רכב קלאסי לרכב חשמלי. למרות שאינו מהמובילים ביוטיוב, ערוץ היוטיוב © Freethink 'חשיבה חופשית' הינו ערוץ מעניין. הערוץ מאפיין את עצמו כערוץ של אנשים החושבים באופן שונה ונותנים השראה לדור הבא במטרה לשנות את העולם למקום טוב יותר. הסרטון הנוכחי על  מוסך 'אי וי ווסט' (EV West) שליד סן דייגו קליפורניה. איך להפוך את המכוניות הקלאסיות האהובות עליכם ל-אפס פליטה? צפו בסרטון. תרגום לעברית: Nitsan Even

ניסאן סקייליין

ערוץ היוטיוב דונאט מדיה (Donut Media) של ג'יימס פאמפרי (James Pumphrey) מעלה סרטוני מכוניות. ג'יימס אומר שהוא עושה תרבות מתרבות הפופ של המכוניות. בערוץ תמצאו הרבה סרטונים על מכוניות מרוץ, מכוניות שרירים עוצמתיות ומידע כללי על מכוניות. נכון לחודש ינואר 2022 הערוץ צבר 6.08M‏‏ מנויים ו-1,565,756,932 צפיות. בסרטון הפעם – כל מה שאתם צריכים לדעת על הניסאן סקייליין בפחות מ-10 דקות, המכונית שהתחילה בתור סדאן יוקרתית והפכה לאייקון ברחבי העולם, כוכבת נצחית של משחקי וידיאו וסרטים.

מעל 1000 מכוניות קלאסיות נטושות!

מעל 1000 מכוניות קלאסיות נטושות! סרטון מערוץ היוטיוב Explomo. בית קברות למכוניות  עם מאות מכוניות שהובאו ליער באזור וורמלנד במערב שוודיה החל משנות ה-40 עד שנות ה-60.