סידן

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו סרטונים בהם מוזכר הערך סידן.

איך לישון טוב יותר

איך לישון טוב בלילה

איך לישון טוב יותר. אחת הבעיות הנפוצות הגורמת לבעיות שינה היא המחסור הכרוני במינרלים וויטמינים חשובים. אם אתם סובלים מנדודי שינה כרוניים, מתח, דיכאון או חרדה הסרטון הזה יוכל לעזור לכם.

חשיבות הסידן והמגנזיום

ככל שאנו מתבגרים חסרים לנו יותר ויותר רכיבי תזונה חיוניים. אנו מענים את הגוף בתזונה לא נכונה, סמים, ומתח.

לצרוך מזונות עשירים בסידן

זאת הסיבה שמחסור בסידן יכול להזיק כל כך לבריאות. הסידן נמצא בעיקר בעצמות ובשיניים, אך גם בכל תא בגופנו. סידן עוזר להתכווצות השרירים, קרישת דם, תקשורת תקינה בין התאים, משקף קצב הלב התקין ושולט בלחץ הדם. סידן הוא המינרל הנפוץ ביותר בגוף. יחד עם זרחן, הוא יוצר עצמות בריאות. בשילוב עם מגנזיום, הוא ממלא תפקיד מפתח בבריאות הלב וכלי הדם. % 20 של סידן מתפרק בגוף כל שנה ומוחלף בסידן חדש. לכן צריך לאכול מזונות עשירים בסידן: מוצרי חלב אורגניים, סלמון, סרדינים, אצות, ירקות, שקדים, אספרגוס, שמרי מזון, ברוקולי, כרוב, שן הארי, תמרים, קייל, שיבולת שועל, שזיפים, שומשום, אספסת, שורש גדילן, פלפל קאיין, קמומיל, עשב לימון.

מגנזיום

מחקרים מראים שלאנשים הסובלים מנדודי שינה כרוניים, מתח כרוני, דיכאון, חרדה יש ​​חוסר כרוני במגנזיום. מגנזיום הוא כנראה המינרל החשוב ביותר בגוף. מגנזיום עוזר לווסת סידן, אשלגן ונתרן. הוא חיוני לבריאות התא ומרכיב קריטי של יותר מ-300 פונקציות ביוכימיות בגוף. הוא גם משפר את תפקוד הגלוטטואין, נוגד החמצון החזק ביותר בגוף. מגנזיום יפתור את התכווצויות הרגליים, כאבי שרירים, עוזר להסיר מתח ודיכאון באופן טבעי. מגנזיום חיוני לתפקוד הלב וכלי הדם ולתפקוד טוב יותר של הורמונים בגוף.

סרטון מערוץ היוטיוב של מריו לאבודוביץ' מקרואטיה © MarioLAB. מריו הציב לעצמו מטרה לעזור לחולים לרפא את מחלותיהם בצורה טבעית ובטוחה. הוא עובד עם מטופלים מכל העולם כבר למעלה מ-20 שנה. בערוץ תמצאו סרטונים שיעזרו לכם בחיי היומיום ובמאבק במחלות.
קרדיט תמונה  © Ketut Subiyanto

מיתוס שילוב החלבונים

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. הסרטון הפעם – מיתוס שילוב החלבונים. כשאנחנו אוכלים תזונה על בסיס צמחי אנחנו מקבלים בממוצע פי שתיים מהדרישה היומית הממוצעת לחלבון. אבל האם חלבון צמחי נחות לעומת חלבון מן החי והאם יש בסיס לאופנת "שילוב חלבונים" משנות ה- 70?

תרגום לעברית: Doron Barak

מי לא אמור לצרוך כורכומין או כורכום

מייקל גרֶגֵר הוא רופא טבעוני, סופר ומרצה אמריקאי. הוא ידוע כפעיל בתחום הטבעונות ומנהל אתר אינטרנט פופולרי להפצת מידע מדעי עדכני על תזונה צמחית. למרות שערוץ היוטיוב שלו – עובדות על תזונה (NutritionFacts.org) אינו מהמובילים ביוטיוב, הסרטונים בערוץ מעניינים ונוגעים לבריאות של כולנו. נכון לחודש ינואר 2020 הערוץ צבר 534,250 מנויים ו- 114,910,353 צפיות. בסרטון הפעם, צמח הכורכום נחקר בשנים האחרונות בהקשר לפעילותו האפשרית נגד דלקות וכטיפול בסרטן. אבל כורכומין וכורכום לא מתאימים לכל אחד ועשויים אפילו להיות מסוכנים. תרגום לעברית: דורון ברק.