משמר החופים של ארצות הברית

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך משמר החופים של ארצות הברית.

נמצאו שרידי הצוללת טיטאן

נמצאו שרידי הצוללת טיטאן. תרגום תוכן. סרטון מערוץ הטלויזיה הצרפתי © LCI, מעודכן לתאריך 23/06/2023

רקע

בתאריך 22/06/2023 נמצאו שרידי הצוללת טיטאן ששנעלמה לאחר שיצאה ב- 18/06/2023 לביקור בשרידי הטיטאניק  והקשר איתה נותק. נוסעי הצוללת היו הטייס סטוקטון ראש (61), מפעיל הצוללת, מייסדה ומנכ"ל חברת אושנגייט. היימיש הרדינג (58), איש עסקים בריטי מתחום התעופה שקבע כמה שיאי עולם במסעות למעמקי הים. פול-אנרי נרז'ולט (77) שצלל אל הטיטניק הטרופה כבר 37 פעמים, שהזאדה דאווד (48), איש עסקים בריטי-פקיסטני ובן לאחת המשפחות העשירות והבולטות ביותר בפקיסטן. סולימאן דאווד (19), בנו של שהזאדה.

תרגום תוכן, מסיבת העיתונאים מתאריך 23/06/2023

אדמירל משנה ג'ון מאוגר ממשמר החופים האמריקאי הודיע במסיבת העיתונאים שרובוט תת-ימי המופעל ע"י שלט רחוק (ROV) שהורד מהספינה הקנדית Horizon Arctic גילה בבוקר את זנב הצוללת במרחק של 488 מטר משרידי הטיטניק. לאחר מכן נמצאו שרידים נוספים. בהתייעצות עם מומחים נקבע שהשרידים תואמים לאובדן הקטסטרופלי של תא הלחץ. האדמירל הביע את תנחומיו למשפחות וקרובי צוות הצוללת. ה- ROV יישאר במקום וימשיך בחיפושים.

הטיטאן קרסה לתוך עצמה והתפרקה
אדמירל ג'ון מאוגר ציין שההערכה היא שאף אחד מחמשת הגברים שהיו בצוללת לא שרד. בשלב הזה החיפושים בקרקעית האוקיינוס יימשכו. אין אפשרות להבטיח כי גופותיהם של החמישה יימצאו. בנוסף אישר מאוגר את הערכות המומחים שהצוללת קרסה לתוך עצמה והתפרקה. השרידים שהתגלו מצביעים על כך  שמדובר ב"קריסה קטסטרופלית" של הצוללת. עדיין לא ברור מתי ארע האסון. מומחים הסבירו שבגלל לחץ האוויר בצוללת שבמעמקים כל תקלה עלולה לגרום לה לקרוס לתוך עצמה. האדמירל ציין כי מצופים סונאריים שהיו במים בימים האחרונים לא זיהו שום קול של פיצוץ. לדבריו לא נראה שיש קשר בין הקולות שנשמעו יממה קודם לכן וההריסות שנמצאו.

5 חלקים עיקריים של שרידים

פול האנקין, מומחה תת ימי אמר שבעצם נמצאו חמישה חלקים עיקריים שונים של שרידים. תחילה נמצא חרוט האף שהיה מחוץ לתא הלחץ, לאחר מכן נמצא שדה גדול אחר עם פעמון הקצה הקדמי של חור הלחץ. זו הייתה האינדיקציה ראשונה לכך שהיה אירוע קטסטרופלי. זמן קצר לאחר מכן נמצא שדה שרידים שני קטן יותר עם הקצה השני של תא הלחץ. כעת נותר להמשיך למפות את האזור ולמצוא שרידים נוספים. הסביבה שם למטה לא סלחנית, לפי השרידים היתה התפוצצות בתא הלחץ. עדיין לא ברור אם הפיצוץ אירע בעקבות התנגשות עם שרידי הטיטניק.

עדיין נשארו שאלות רבות ללא מענה

מבצע החילוץ  עדיין לא הסתיים. צוותי החילוץ ימשיכו בחיפושים אחר גוף הצוללת וגופות חמשת הגברים. לדברי האדמירל העניין מורכב ונשארו עדיין שאלות רבות ללא מענה. מעורבות באירוע מספר מדינות ונראה שחקירת האסון תמשך זמן רב.