סוריה

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו סרטונים בהם מוזכר הערך סוריה.

טופולוב Tu-22M3

טופולוב

טופולוב Tu-22M3. הגרסה החדשה של הטופולוב Tu-22M, המפציץ האסטרטגי העל-קולי ארוך הטווח שמשרת את חיל האוויר הרוסי עוד מימי המלחמה הקרה. המטוס עבר מודרניזציה מלאה בשנת 2018 והטכנולוגיה כולה נבנתה ועוצבה מחדש.

סרטון מערוץ היוטיוב © Military TV

 

מלחמת יום הכיפורים מנקודת מבט אינדונזית

מלחמת יום הכיפורים מנקודת מבט אינדונזית. סרטון מערוץ היוטיוב האינדונזי © Historical Study שדן בהיסטוריה של אינדונזיה ובהיסטוריה עולמית. 

נכון לחודש יולי 2022 לאינדונזיה אין יחסים דיפלומטיים עם ישראל כל עוד לא תקום מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה מזרח ירושלים, עמדה שטמונה בחוקת המדינה המתנגדת לקולוניאליזם. בנוסף לכך הרוב המוסלמי במדינה תומך במאבק הפלסטיני, למרות היחס העוין כלפי ישראל הסרטון אובייקטיבי למדי.

סין והודו שלחו אלפי חיילים לרוסיה

טורקיה מנתקת את רוסיה מסוריה

טורקיה מנתקת את רוסיה מסוריה מעודכן לתאריך 06/03/2022

ערוץ היוטיוב מהנולוגיה © Mahanology מעלה סרטונים המציגים השקפה מציאותית של פוליטיקה, היסטוריה, כלכלה ותרבות גלובלית. מקור שם הערוץ בשמו של אלפרד תייר מהן Alfred Thayer Mahan, גֵאוֹ-אסטרטג והוגה תאוריית העוצמה הימית. רעיונותיו השפיעו על מקבלי החלטות ברחבי העולם ותרמו למרוץ החימוש הימי שקדם למלחמת העולם הראשונה. בסרטון הפעם – שבוע לאחר שאוקראינה ביקשה מטורקיה לסגור את מיצרי הבוספורוס והדרדנלים. (האם טורקיה יכולה לסגור את מיצרי טורקיה?) טורקיה חסמה את המיצרים. טורקיה סגרה את מיצרי הבוספורוס והדרדנלים בפני ספינות מלחמה מכל מדינה, ללא קשר לסטטוס הגבול שלהן לים השחור. סגירת המצר עדיין תאפשר לספינות מלחמה לעבור אם הן יחזרו לבסיס ביתי בים השחור. המהלך גורם לבעיה עבור מוסקבה שכן הוא קוטע את הקשר בין רוסיה לסוריה.

 

2019 ב- 6 דקות

איך זה שהאיטי והרפובליקה הדומיניקנית כל כך שונות? ערוץ היוטיוב של אתר החדשות © VOX עוזר להבין אירועים גיאופוליטיים בעולם. הערוץ מעלה גם סרטונים בנושאים כלליים. עורך האתר הוא עזרא קליין (Ezra Klein), עיתונאי, בלוגר ופרשן פוליטי יהודי אמריקאי. נכון לחודש מרץ 2022 הערוץ צבר 10,500,000 מנויים ו- 2,845,941,294 צפיות. הסרטון הפעם מסקר את האירועים שעשו את שנת 2019.

ההיסטוריה של המלחמה הקרה במזרח התיכון

איך זה שהאיטי והרפובליקה הדומיניקנית כל כך שונות? ערוץ היוטיוב של אתר החדשות © VOX עוזר להבין אירועים גיאופוליטיים בעולם. הערוץ מעלה גם סרטונים בנושאים כלליים. עורך האתר הוא עזרא קליין (Ezra Klein), עיתונאי, בלוגר ופרשן פוליטי יהודי אמריקאי. נכון לחודש מרץ 2022 הערוץ צבר 10,500,000 מנויים ו- 2,845,941,294 צפיות. הסרטון הפעם מסביר את  ההיסטוריה של המלחמה הקרה במזרח התיכון. תרגום לעברית: Omer Ben Avraham 

 

למה ישראל וסוריה שונאות אחת את השנייה?

ערוץ היוטיוב העולם עכשיו NowThis World מביא עובדות מהחדשות העולמיות תוך בדיקת הנתונים ההיסטוריים. נכון לחודש יולי 2018 הערוץ צבר 1,858,300 מנויים ו-  432,814,614 צפיות. הסרטון הנוכחי סוקר את הסכסוך בין ישראל וסוריה. תרגום לעברית: Nitsan Even /  aviv0606

הרפובליקה הערבית הסורית היא מדינה ערבית במזרח התיכון הגובלת בישראל בדרום-מערב, בלבנון ובים התיכון במערב, בטורקיה בצפון, בעיראק במזרח ובירדן בדרום. יחסיה של ישראל וסוריה: במהלך המאה ה-20 סוריה היוותה גורם מרכזי בסכסוך הערבי-ישראלי, ומצויה בעימות עם מדינת ישראל מאז הקמתה. סוריה עד היום תובעת מישראל את החזרת השליטה על שטח של כ-1,200 קמ"ר ברמת הגולן המערבית, שנכבש על ידי ישראל במלחמת ששת הימים בשנת 1967. לסוריה היה סכסוך טריטוריאלי גם עם טורקיה על שטח של 5,403 קמ"ר סביב מפרץ איסכנדרון, שסופח לטורקיה ב-1939, אם כי סוריה נוטה להשלים עם שליטת טורקיה באזור זה. ביום הכיפורים 1973 פתחו סוריה ומצרים במתקפה מתואמת נגד ישראל שפתחה את מלחמת יום הכיפורים. לאחר שלושה ימי מלחמה בהם היו לצבא הסורי הישגים קרקעיים בדרום רמת הגולן הדף צה"ל את הצבא הסורי אל מחוץ לרמת הגולן וכבש מובלעת בתוך סוריה. בהסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריהמ-1974, בסופה של מלחמת ההתשה במובלעת הסורית, הוסכם על הקמת אזור מפורז בין סוריה לישראל בצד הסורי של הגבול, וישראל נסוגה מהשטח שכבשה במהלך קרבות-"המובלעת". קו ההפרדה שנקבע חפף ברובו את קווי הפסקת האש של 1967 למעט שטח בגודל 60 קמ"ר הכולל את העיר קוניטרה וסביבותיה שהועבר לשליטה סורית. מוצבי החרמון נמסרו לשליטת האו"ם. מאז 1974, היה הגבול הסורי-ישראלי שקט כמעט לחלוטין.