מדינות שההכרה בהן מוגבלת

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מדינות שההכרה בהן מוגבלת.

המדינה הקטנה בעולם – סילנד

סילנד.- המדינה הקטנה בעולם

המדינה הקטנה בעולם – סילנד. תרגום תוכן מערוץ היוטיוב © This Is .

רקע

נסיכות סילנד (Principality of Sealand). בתרגום חופשי 'נסיכות ארץ-ים' היא מדינה שאינה מוכרת על ידי מדינות העולם. הנסיכות טוענת לריבונות על הנמל הימי מגדל ראף (Rough Tower). המדינה ממוקמת בים הצפוני, כ-10 ק"מ מזרחית לחוף סאפוק שבבריטניה. שטחה כ-550 מ"ר ונכון לשנת 2022 היא כוללת שני תושבים בלבד.

הבקשה להכרת הנסיכות כמדינה נדחתה באו"ם בשנת 1982 והיא אינה מוכרת על פי כללי המשפט הבינלאומי. למרות זאת היא מדינה עצמאית בשל נסיבות יוצאות דופן שהביאו לכך שגרמניה הכירה בה דה פקטו.

סילנד המדינה הקטנה בעולם, תרגום תוכן הסרטון

היי חברים, זה הסיפור של סילנד, המדינה הקטנה ביותר בעולם. אלא שהיא בעצם לא קיימת. סילנד הוא אי מלאכותי ממוקם 12 קילומטרים מחופי בריטניה הגדולה. במהלך מלחמת העולם השנייה בריטניה בנתה מספר מבצרים כדי להדוף  פלישה גרמנית פוטנציאלית. לאחר מלחמת העולם השנייה הצי הבריטי נטש לחלוטין את המבצרים האלה,

רדיו פיראטי

בשנות ה-60 תחנות רדיו פיראטיות עברו לגור באי. כפי שהשם מרמז, רדיו פיראטי משדר תוכן שמשפטית לא חוקי. בזמנו, השמעת מוזיקה מודרנית הייתה לא חוקית. ל-BBC היה מונופול על מה שאפשר להשמיע ברדיו בבריטניה והם אסרו כל סוג של מוזיקת רוק אנד רול בטענה שזו המוזיקה של השטן. פאדי רוי בייטס, רב סרן בצבא הבריטי, הקים תחנת רדיו פיראטית על אחד המבצרים הנטושים האלה עד שהממשלה אילצה אותו לסגור אותו. בייטס לא נרתע ומצא בית חדש במגדל Roughs, מבצר כמעט זהה מכל הבחינות. מגדל רואס ממוקם 12 קילומטרים מגבולות בריטניה, זה אומר באופן רשמי במים בינלאומיים, לכן לא כפוף לסמכות השיפוט של בריטניה.

קצת רוק אנד רול

הבעיה היחידה הייתה ש- Roughs Tower כבר נכבש על ידי רדיו לונדון, תחנת רדיו פיראטית דומה מאוד שהתמקדה גם ברוק אנד רול. זה לא עצר את בייטס ואשתו שפינו את התחנה בעזרתה כמה רובים ובקבוקי תבערה. עם זאת, בייטס מעולם לא חזר לשדר ממגדל Roughs, שינויים בשידור הבריטי  הפכו את תחנות הרדיו הפיראטיות למיושנות. לא רק שתחנות רדיו עצמאיות יכלו לפעול, ה-BBC הסיר את האיסור על השמעת רוק אנד רול. בייטס שלא רצה לעבור את כל הצרות האלה לחינם  הכריז על סילנד כמדינה עצמאית לחלוטין וזה התאפשר מכיוון שהרציף היה במים הבינלאומיים. האי הפך למיקרוניזציה, לנסיכות סילנד,

מדינה לכאורה

מיקרו-מדינות נמצאות באזור האפור של סוג של מדינות שהן לא ממש מדינות. לדוגמה, קריית הוותיקן היא מיקרו-מדינה מה שאומר שהיא כמובן זעירה מאוד. ההבדל העיקרי כאן הוא שמדינות אחרות מכירות בה כמדינה לגיטימית, מה שלא נעשה עם סילנד. בעקבות ההכרזה ממשלת בריטניה הרסה מיד את כל המבצרים האחרים למעט סילנד. מכאן, סילנד עשתה במהירות את כל הדברים שמדינות עושות. סילנד הנפיקה דגל, כסף ודרכונים משלה. אתה יכול אפילו להפוך לורד, ליידי או ברון סילנד. אתם באמת יכולים לרכוש תואר לורדשיפ הישר מאתר סילנד.

ירי על אוניות הצי הבריטי

בשנת 1968 מייקל בייטס, בנו של רוי, נאשם ביירי מסילנד על אוניית הצי הבריטי. בית המשפט קבע בהחלטתו מיום 25 בנובמבר 1968 כי האירוע אירע מחוץ למים הטריטוריאליים של בריטניה ולכן אין לו סמכות לדון בתביעה.

השתלטות נוספת על האי

בשנת 1978 קבוצה של אנשי עסקים גרמנים והולנדיים פיתתה את בייטס ואשתו לצאת מסילנד במסווה של בניית קזינו יוקרתי על הרציף. בזמן שהזוג בייטס עזבו, שכירי חרב הסתערו על הרציף עם אופנועי ים ורובים במטרה להשתלט על סילנד.  יחד עם אלכסנדר ג. אכנבך, ראש הממשלה של האי הם ניסו להשתלט על המתקן באמצעות החזקתו של מייקל כבן ערובה. בייטס גייס את טייס המסוק מהסרט ג'יימס בונד שיירה מרובה ציד להפחיד את שכירי החרב. בעזרת שכירי חרב בייטס כבש את המתקן מחדש. ולאחר מכן החזיק בפולשים למתקן בטענה כי הם שבויי מלחמה. לאחר מספר ימים הבן מייקל שוחרר בהולנד. רוב המורדים הכירו שוב בסמכותו של בייטס וקיבלו שוב אזרחות באי, למעט גרנוט פיץ (Gernot Pütz), עורך דין גרמני שהיה בעל אזרחות סילנד. גרונט נאשם בבגידה ונדרש לשלם קנס של 75,000 מארקים.

מסיבות ביטחוניות, בימים אלה סילנד אסורה לביקורים למעט מקרים חריגים. קישור לדף הפייסבוק של נסיכות סילנד.