מדינת ישראל

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו עשרות סרטונים תחת הערך מדינת ישראל.

הנכבה והנרטיב הערבי

הנכבה והנרטיב הערבי

הנכבה והנרטיב הערבי. סרטון מערוץ היוטיוב © travelingisrael.com הערוץ מסייע למטיילים המתכננים לטייל בישראל ומביא מידע על אתרים בישראל והחברה הישראלית.

לשחרר את פלסטין? לא תודה!

לשחרר את פלסטין?לא תודה!  סרטון מערוץ היוטיוב travelingisrael.com הערוץ מסייע למטיילים המתכננים לטייל בישראל ומביא מידע על אתרים בישראל והחברה הישראלית.

 

ההבדל בין יהודי ספרדי ליהודי מזרחי

ההבדל בין יהודי ספרדי ליהודי מזרחי. סרטון מערוץ היוטיוב © Unpacked. הערוץ יוצר סרטונים קצרים החוקרים שאלות גדולות ומפרקים נושאים מורכבים. כל המידע הדרוש כדי להסתכל על ישראל והיהדות ולפתח דעות מושכלות במגוון רחב של נושאים.

המונחים "ספרדי" ו-"מזרחי", מהו ההבדל בין שתי הקבוצות האלו? בעוד ש-"ספרדי" יכול להתייחס למקורות ספרדיים או לסט מסוים של הנהגות יהודיות, ו-"מזרחי" מתייחס היסטורית לכל הישראלים שאינם אשכנזים, הבחירה באיזה תיאור יהודים מהמזרח התיכון וצפון אפריקה בוחרים להזדהות איתו היא לעיתים קרובות מורכבת יותר מכך.

 

מהן ההתנחלויות / חלק 1

מהן ההתנחלויות / חלק 1. סרטון מערוץ היוטיוב © Unpacked. הערוץ יוצר סרטונים קצרים החוקרים שאלות גדולות ומפרקים נושאים מורכבים. כל המידע הדרוש כדי להסתכל על ישראל והיהדות ולפתח דעות מושכלות במגוון רחב של נושאים. בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אין הרבה מילים שמעוררות יותר מחלוקת מהמילה "התנחלויות". יש שחושבים שלישראלים יש זכות מלאה לגור בגדה המערבית וביהודה ושומרון. אחרים חושבים שנוכחות ישראל בשטחים הכבושים האלה היא אחת הסיבות המרכזיות לסכסוך המתמשך. וכמובן שיש דעות רבות מספור בין שני הקצוות האלו… סדרה של חמישה סרטונים כדי לבחון את הנושא השנוי במחלוקת מכל זווית אפשרית. חלק 1 – מהן ההתנחלויות וכיצד הן נוצרו.

לצפייה בפרק השני 

מהן ההתנחלויות / חלק 2

מהן ההתנחלויות / חלק 2, הקשר של היהודים לארץ. סרטון מערוץ היוטיוב © Unpacked. הערוץ יוצר סרטונים קצרים החוקרים שאלות גדולות ומפרקים נושאים מורכבים. כל המידע הדרוש כדי להסתכל על ישראל והיהדות ולפתח דעות מושכלות במגוון רחב של נושאים. בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. מהן ההתנחלויות, חלק 2 – הקשר של היהודים לארץ. פרק שני סדרה של חמישה סרטונים הבוחנת את הנושא השנוי במחלוקת מכל זווית אפשרית.

אנחנו ממשיכים לבחון לעומק את ההתנחלויות הישראליות. על מנת להבין את הנושא טוב יותר, אנחנו חוזרים אחורה לתקופת התנ"ך כדי להסביר את הקשר של היהודים ליהודה ושומרון (הגדה המערבית). כמו כל דבר יהודי, הכל מתחיל עם אברהם. מדובר באדם שהעביר הרבה מזמנו בדרכים – ורבות מהדרכים שבהן צעד עברו באזור שנקרא היום הגדה המערבית. וזה לא רק אברהם. גם צאצאיו (ובהמשך, דורות של יהודים) חיו ביהודה ושומרון במשך תקופות ארוכות, ויצרו בכך קשר חזק עם מקומות כמו חברון, שכם, בית אל, גלגל וגבעה. קשר שגם אלפי שנות גלות לא היו יכולות לנתק. בקפיצה קדימה למאה ה-20, המאורעות בשתי קהילות נפרדות – העיר העתיקה בחברון והכפר החקלאי המודרני כפר עציון – הפכו לסמלים חשובים של התיישבות יהודית מחודשת בגדה המערבית.

לצפייה בפרק השלישי

איך בנימין נתניהו שינה את ישראל

איך בנימין נתניהו שינה את ישראל. הערוץ הגיאופוליטי "וויז'ואל פוליטיקס" (פוליטיקה ויזואלית) של סיימון וויסלר מעלה סרטוני פוליטיקה וכלכלה עולמית. נכון לחודש ספטמבר 2018 הערוץ צבר 554,642 מנויים ו- 50,613,755 צפיות. הערוץ חוקר את הנושאים במטרה להביא כמה שיותר מידע לצופים. הסרטון בודק באובייקטיביות את מסלול חייו של נתניהו. למרות כמה ההשגות על "הצד האפל" שבאישיותו, הסרטון מפרגן לראש הממשלה וקובע שהוא עיצב את ישראל כלכלית, מדינית וביטחונית כפי שאף מנהיג ישראלי לא עשה לפניו.

קרדיטים תמונות: לשכת העיתונות הממשלתית (לעמ)  /  הספרייה הנשיאותית על שם נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון  /  שגרירות ארצות הברית בישראל  /  הספרייה הנשיאותית על שם נשיא ארצות הברית לשעבר רונלד רייגן  /  צילומים תל אביב – שמואל מגל.

מנחה: סיימון וויסטלר

תרגום לעברית: Julie Even

מה זה חזבאללה

© PragerU פרגר יו הוא ערוץ היוטיוב של דניס פרגר (Dennis Prager) שדרן רדיו, סופר ופובליציסט יהודי אמריקאי ואוהד ישראל. PragerU פרגר יו הן ראשי התיבות של "אוניברסיטת פרגר". הערוץ מעלה סרטונים בנושאים עולמיים רבים כמו פוליטיקה, כלכלה, היסטוריה מדע וטכנולוגיה ועוד. נכון לחודש יוני 2023 הערוץ צבר ‫3,080,000 ‏‬‏ ‏מנויים ו- 1,734,979,479 צפיות. הסרטון הפעם – מה זה חזבאללה? מנחה – טוני בדרן, עמית חוקר במכון קרן להגנת דמוקרטיות. תרגום לעברית: מני פירסל.

נאום לפיד באו"ם כתוביות בעברית

נאום לפיד באו"ם כתוביות בעברית

ראש הממשלה יאיר לפיד מעל במת העצרת הכללית עם חזון שתי המדינות, קורא למדינות העולם להציב איום צבאי על איראן לפני ישיבה לשולחן המו"מ ופנה לסעודיה: "ידינו מושתת לשלום".

סרטון מערוץ היוטיוב של © כאן, תאגיד השידור הישראלי

מלחמת יום הכיפורים מנקודת מבט אינדונזית

מלחמת יום הכיפורים מנקודת מבט אינדונזית. סרטון מערוץ היוטיוב האינדונזי © Historical Study שדן בהיסטוריה של אינדונזיה ובהיסטוריה עולמית. 

נכון לחודש יולי 2022 לאינדונזיה אין יחסים דיפלומטיים עם ישראל כל עוד לא תקום מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה מזרח ירושלים, עמדה שטמונה בחוקת המדינה המתנגדת לקולוניאליזם. בנוסף לכך הרוב המוסלמי במדינה תומך במאבק הפלסטיני, למרות היחס העוין כלפי ישראל הסרטון אובייקטיבי למדי.

מלחמת עולם שלישית, מה הסיכויים?

ערוץ היוטיוב © The Infographics Show (מופע אינפוגרפיקה) מעלה תכנים גיאו פוליטיים בצורה ברורה וקלה להבנה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 12,234,989 מנויים ו- 4,476,134,722 צפיות. הסרטון הפעם- מלחמת עולם שלישית, מה הסיכויים?

תרגום לעברית: Leon Riabtsev  /  Nitsan Even 

 

 

Hatikvah | Israel's National Anthem – התקווה

Hatikvah ("The Hope") is a 19th-century Jewish poem and the national anthem of Israel. Its lyrics are adapted from a poem by Naftali Herz Imber, a Jewish poet from Złoczów (today Zolochiv, Ukraine). Imber wrote the first version of the poem in 1877. when the State of Israel was established in 1948 "Hatikvah" was unofficially proclaimed the national anthem.  It become officially the national anthem in November 2004. (source:Wikipedia). Video from the youtube channel TheFlagandAnthemGuy © that collects flags, national anthems and military music

"התקווה" ההמנון הלאומי של מדינת ישראל שהיה בעבר המנון התנועה הציונית כולל בשינויים .את" שני הבתים הראשונים מהשיר "תִּקְווָתֵנוּ" של נפתלי הרץ אימבר, משנת 1878. מקור הלחן במנגינה רומנית עממית שחובר למלל על ידי שמואל כהן. השיר, שהתקבל כהמנון לאומי ביישוב ובתנועה הציונית משלהי המאה ה־19, נחשב להמנון מדינת ישראל מיום הקמתה אבל עוגן בחוק הישראלי רק כעבור 56 שנה, ב־10 בנובמבר 2004. (לקוח מויקיפדיה). סרטון מערוץ היוטיוב  © TheFlagandAnthemGuy שאוסף דגלים, המנונים ומוזיקה צבאית.

ציונות | מטרות חדשות ומאבקים ישנים

ציונות | מטרות חדשות ומאבקים ישנים.

ההיסטוריון פרופסור גיל טרוי כתב לפני 20 שנה את חיבורו "למה אני ציוני" על סיבותיו להיות ציוני, השנה ערוץ היוטיוב © Unpacked (לשעבר Jerusalem U) בוחן מחדש את חיבורו של גיל טרוי. הערוץ יוצר סרטונים קצרים החוקרים שאלות גדולות ומפרקים נושאים מורכבים. כל המידע הדרוש כדי להסתכל על ישראל והיהדות ולפתח דעות מושכלות במגוון רחב של נושאים.

חייו ומותו של יצחק רבין

ערוץ היוטיוב © Unpacked (לשעבר Jerusalem U) מפיק סרטונים בנושאים הקשורים לישראל וליהדות. הערוץ יוצר סרטונים קצרים החוקרים שאלות גדולות ומפרקים נושאים מורכבים. כל המידע הדרוש כדי להסתכל על ישראל והיהדות ולפתח דעות מושכלות במגוון רחב של נושאים.

בסרטון הפעם – חייו ומותו של יצחק רבין.

חייו ומותו של יצחק רבין

אלי כהן מרגל העל של המוסד

ערוץ היוטיוב © Unpacked (לשעבר Jerusalem U) מפיק סרטונים בנושאים הקשורים לישראל וליהדות. הערוץ יוצר סרטונים קצרים החוקרים שאלות גדולות ומפרקים נושאים מורכבים. כל המידע הדרוש כדי להסתכל על ישראל והיהדות ולפתח דעות מושכלות במגוון רחב של נושאים. בסרטון הפעם – אלי כהן: מרגל העל של המוסד

 

ישראל

ערוץ היוטיוב של פול ברבאטו (בארבי) גאוגרפיה עכשיו © Geography Now מסקר את מדינות העולם מבחינה גיאופוליטית. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 3,030,000 מנויים‏ ו- 392,053,070 צפיות. בסרטון הנוכחי פול סוקר את ישראל ואת הסכסוך הישראלי-פלסטיני. כפי שהוא אומר, הוא אינו מומחה לנושא ישראל ופלסטין. בנוסף לכך שלמד וחקר בעצמו פול יצר קשר עם ישראלים ופלסטינים שעזרו לו בהכנת הסרטון. למרות שהמידע בסרטון אינו מדויק ב- 100% מעניין לראות את ישראל מזווית אחרת. תרגום לעברית: יובל מוזס / Shahar Cohen / Yoni The K

למה אני תומכת בישראל

ערוץ היוטיוב 'מאחורי הבקשיס' (Behind The Bakshis)   הינו ערוץ הוולוגים של משפחת וקסמן-בקשי.(אשלי, עידן, ליה ארייה וג'נגו) וכפי שהם מסבירים בדף הבית שלהם, הם מעלים מה שבא להם, בלי חוקים, כל פעם משהו אחר… נכון לחודש יוני 2019 הערוץ צבר 128,926 מנויים ו- 38,969,212 צפיות. בסרטון הפעם אשלי מסבירה מדוע היא תומכת בישראל. תרגום לעברית: Moran Shap

פט קונדל: בואו נאשים את היהודים

ערוץ היוטיוב של פט קונדל אינו מבין המובילים בעולם (נכון לחודש ינואר 2019 הערוץ צבר 344,319 מנויים ו- 77,087,832 צפיות) אבל הסרטונים שהוא מעלה מעניינים וקשורים גם למזרח התיכון, ליהודים, לאסלם ולישראל. בסרטון הפעם – "בואו נאשים את היהודים".

פט קונדל

פט קונדל נולד באירלנד, חונך כנוצרי קתולי ולמד בבתי ספר של הכנסייה האנגליקנית בדרום לונדון. קונדל הוא צמחוני ובאתר האינטרנט שלו מסופר כי הפך לכזה בשנת 1976, כשחזה בשחיטת אייל. קונדל פרסם באתרי אינטרנט שונים עשרות סרטוני וידאו קצרים המכילים מונולוגים שלו. כל הסרטים יחד זכו למעל 45 מיליון צפיות. קונדל ספג ביקורת לאחר שקישור למונולוג שלו תחת הכותרת "הצרה באסלאם" הגיע לידיהם של חברים בוועדת השלום והצדק של העיר ברקלי שבקליפורניה. בסרטון זה אומר קונדל שהאסלאם הינה "דת של מלחמה" ושמוסלמים קיצוניים הינם "חזירים פרימיטיביים שהישגם היחיד בחיים הינו שנולדו עם איבר מין זכרי ביד אחת ועם קוראן ביד השנייה." חבר הוועדה אליוט כהן תיאר את הדברים של קונדל כ"פוגעים, לא מוסריים וגזעניים". בתגובה האשים קונדל את כהן כ"מונע על ידי סדר היום האישי והפוליטי שלו שאין לו שום קשר איתי או עם סרטי הווידאו שלי." קונדל פרסם גם סרטוני וידאו המבקרים את הנצרות, הנצרות הקתולית, היהדות, הכנסייה האנגליקנית והסיינטולוגיה. קונדל הינו חבר "החברה החילונית הלאומית הבריטית" ויש לו קהל תומכים רב באינטרנט, בכלל זה מועדון מעריצים בפייסבוק.
קונדל ידוע גם בדעותיו לגבי הסכסוך הישראלי-פלסטיני שבהם ניכרת עמדתו הפרו-ישראלית תוך כדי שהוא תוקף בחריפות את הרשות הפלסטינית וחמאס שלפיו עסוקים אך ורק בקידום דעות אסלאמיות קיצוניות וטרור. הוא רואה בהנהגת הרשות חוסר רצון מוחלט להכיר בישראל כמדינה ובכך מטיל את מלוא האשמה על הרשויות בכך שלא הושג הסכם שלום עד כה. בנוסף, רואה קונדל את פעולות צה"ל כלגיטימיות לחלוטין, ומאשים את התקשורת הבינלאומית בכלל ואירופאית בפרט בכך שהן מעוותות את המציאות ומעודדת התפשטות של דעות אנטי-ישראליות ואפילו אנטישמיות. קונדל מציין את העובדה כי ישראל היא המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון. (לקוח מויקיפדיה)

 

מלחמת ששת הימים

בערוץ היוטיוב Kings and Generals (מלכים וגנרלים) יוצרים סרטים תיעודיים היסטוריים מצויירים. מהסרטונים בערוץ ניתן ללמוד בין היתר על פלישות האימפריה המונגולית, מלחמת 100 השנים, מלחמות נפוליאון, מסעות הכיבוש העות'מאני ועוד. נכון לדצמבר 2018 הערוץ צבר 413,342 מנויים ו- 31,925,194 צפיות. הסרטון הפעם על מלחמת ששת הימים, התקופה שלפני המלחמה ומהלך הלחימה. תרגום לעברית: Nitsan Even 

מלחמת ששת הימים

 

התנחלויות ישראליות, ההסבר | חלק 1

איך זה שהאיטי והרפובליקה הדומיניקנית כל כך שונות? ערוץ היוטיוב של אתר החדשות © VOX עוזר להבין אירועים גיאופוליטיים בעולם. הערוץ מעלה גם סרטונים בנושאים כלליים. עורך האתר הוא עזרא קליין (Ezra Klein), עיתונאי, בלוגר ופרשן פוליטי יהודי אמריקאי. נכון לחודש מרץ 2022 הערוץ צבר 10,500,000 מנויים ו- 2,845,941,294 צפיות. הסרטון הפעם – התנחלויות ישראליות, ההסבר | חלק 1. תרגום לעברית:  אופירה מלכה / Shakked Hadad  MinionGamer / Nitsan even

Benjamin Netanyahu

למרות שאינו מהמובילים ביו טיוב, הערוץ הגיאופוליטי "וויז'ואל פוליטיקס" (פוליטיקה ויזואלית) של סיימון וויסטלר המעלה סרטונים הקשורים לפוליטיקה ולכלכלה עולמית הנו ערוץ מעניין. הערוץ קיים גם בשפה הספרדית, נכון לחודש ספטמבר 2018 הערוץ באנגלית צבר 554,642 מנויים ו- 50,613,755 צפיות והערוץ בספרדית צבר 834,820 מנויים ו- 89,348,842 צפיות. הערוץ מציג את עצמו כערוץ שלא רק מעלה סרטונים בנושאים פוליטיים וכלכליים אלא גם חוקר את מה שמסביב במטרה להביא יותר מידע לצופים. ואכן, הסרטון הנוכחי על בנימין נתניהו Benjamin Netanyahu בודק את מסלול חייו של ביבי, סוקר באוביקטיביות את אישיותו והתנהלותו של ראש ממשלת ישראל ומדבר על הצדדים הטובים והפחות טובים באישיותו. בשורה התחתונה, למרות כמה ההשגות על "הצד האפל" שבאישיותו, הסרטון מפרגן לראש הממשלה וקובע שביבי הוא הארכיטקט שמעצב בשנים האחרונות את מדינת ישראל ושינה את ישראל לטובה, כלכלית, מדינית ובטחונית כפי שאף מנהיג ישראלי לא עשה לפניו.

קרדיטים: תמונות באדיבות לשכת העיתונות הממשלתית (לעמ), הספרייה הנשיאותית על שם נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון, שגרירות ארצות הברית בישראל, הספרייה הנשיאותית על שם נשיא ארצות הברית לשעבר רונלד רייגן, צילומים תל אביב – שמואל מגל מנחה: סיימון וויסטלר. תרגום לעברית: Julie Even

בנימין (בּיבּי) נתניהו

 

פלסטיני חושף את התעללויות הרשות הפלסטינית

UN Watch הוא ארגון חוץ-ממשלתי הממוקם בז'נבה ומגדיר את מטרתו כ"פיקוח על פעילות האו"ם לפי אמות המידה והעקרונות שנקבעו במגילת האומות המאוחדות". לארגון מעמד של יועץ מיוחד למועצה הכלכלית חברתית של האומות המאוחדות והוא משמש כארגון חבר במחלקת המידע הציבורי באו"ם. הארגון מקושר לוועד היהודי-אמריקני. ערוץ היוטיוב של UN Watch אינו ערוץ מוביל אבל ערוץ חשוב עם תכנים רלוונטים הקשורים גם לישראל. נכון לחודש נובמבר 2018 הערוץ צבר 52,362 מנויים ו- 17,013,628 צפיות. בסרטון הפעם, נאומו של מסעב חסן יוסף ח'ליל, בנו של השייח' חסן יוסף ח'ליל, ממנהיגי תנועת החמאס ביהודה ושומרון; מסוכני השב"כ החשובים בתולדות מדינת ישראל. בשב"כ כינו אותו "הנסיך הירוק", "נסיך" – עקב היותו בנו של בכיר חמאס, ו"ירוק" – בשל צבע הדגל של חמאס. יוסף המיר את דתו לנצרות (ויקופדיה)  תרגום לעברית: Nitsan Even

ארגון UN Watch היה פעיל במאבק כנגד הפרת זכויות האדם שאירעו ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו ובדארפור וכן נאבק כנגד אנטי-ישראליות והבעת רגשות אנטישמיים, הקיימות להשקפתו באו"ם. כמו כן מנטר הארגון את כישוריהן של המדינות המתמודדות לבחירות עבור מועצת האומות המאוחדות לזכויות אדם. אחת הביקורות המרכזיות על מועצת האו"ם לזכויות אדם היא שלמדינות רבות החברות במועצה קיימת היסטוריה בעייתית בנושא זכויות האדם. ארגון UN Watch תיאר את המועצה כגרועה לא פחות מקודמתה, ועדת האו"ם לזכויות אדם. קופי אנאן, מזכ"ל האו"ם לשעבר, שיבח את הארגון והמנהל הכללי של משרד האו"ם בז'נבה, סרגיי אורדזוניקידזה הכיר ב"עבודה החשובה של UN Watch בתמיכה ביישומם הצודק של ערכים ועקרונות מאמנת האומות המאוחדות ותמיכה בזכויות אדם לכל". סוכנות הידיעות הצרפתית תיארה את UN Watch הן כארגון ש"מגן על זכויות אדם בעולם" והן כ"קבוצה לוביסטית, בעלת קשרים חזקים לישראל". (ויקיפדיה) .

האם אתם עוברים בהצלחה את המבחן של ישראל?

© PragerU פרגר יו הוא ערוץ היוטיוב של דניס פרגר (Dennis Prager) שדרן רדיו, סופר ופובליציסט יהודי אמריקאי ואוהד ישראל. PragerU פרגר יו הן ראשי התיבות של "אוניברסיטת פרגר". הערוץ מעלה סרטונים בנושאים עולמיים רבים כמו פוליטיקה, כלכלה, היסטוריה מדע וטכנולוגיה ועוד. נכון לחודש יוני 2023 הערוץ צבר ‫3,080,000 ‏‬‏ ‏מנויים ו- 1,734,979,479 צפיות. הסרטון הפעם – האם אתם עוברים בהצלחה את המבחן של ישראל?, על ההצלחה הישראלית מאז ועד היום. "המבחן הישראלי" מיועד לאלה המתבוננים מבחוץ על גאונות היהודים, מקנאים בהצלחה של הישראלים וכועסים על ישראל. תרגום לעברית: רמי הלוי / yuval yanko

מה מעכב את העולם הערבי מלהתקדם?

© PragerU פרגר יו הוא ערוץ היוטיוב של דניס פרגר (Dennis Prager) שדרן רדיו, סופר ופובליציסט יהודי אמריקאי ואוהד ישראל. PragerU פרגר יו הן ראשי התיבות של "אוניברסיטת פרגר". הערוץ מעלה סרטונים בנושאים עולמיים רבים כמו פוליטיקה, כלכלה, היסטוריה מדע וטכנולוגיה ועוד. נכון לחודש יוני 2023 הערוץ צבר ‫3,080,000 ‏‬‏ ‏מנויים ו- 1,734,979,479 צפיות. הסרטון הפעם – מה מעכב את העולם הערבי מלהתקדם? תרגום לעברית: איתי גולדרייך / Shimon Schreiber /DaBlueB 

 

 

מדוע פלסטין עדיין לא מדינה?

מדוע פלסטין עדיין לא מדינה? ערוץ היוטיוב העולם עכשיו NowThis World מביא עובדות מהחדשות העולמיות תוך בדיקת הנתונים ההיסטוריים. נכון לחודש אוגוסט 2018 הערוץ צבר 1,869,226 מנויים ו-  432,814,614 צפיות. תרגום לעברית: Carmiel Frutkoff

מדינה פלסטינית או "מדינת פלסטין" היא מדינה ששואפים להקים חלק ניכר מהפלסטינים, ובפרט אש"ף וארגוני טרור אסלאמיים שאינם כלולים בו, כגון חמאס והג'יהאד האסלאמי. בפועל, בחלק משטחי יהודה ושומרון ישנה אוטונומיה בשליטת הרשות הפלסטינית, שהוקמה בעקבות הסכם אוסלו וממונה רשמית על ניהול האוטונומיה, ואילו ברצועת עזה שולט חמאס מאז יוני 2007, לאחר שסילק בכוח את הרשות הפלסטינית. הרשות הפלסטינית טוענת לריבונות ביהודה ושומרון וחבל עזהאך בפועל היא נטולת סמכויות מדיניות רבות. הניסיון הראשון להקמת מדינה פלסטינית אירע בספטמבר 1948. בתגובה להכרזת העצמאות של מדינת ישראל במאי 1948, הליגה הערבית הקימה בעזה את ממשלת כל פלסטין בנשיאות חאג' אמין אל-חוסייני. בחודש שלאחר מכן הכריזה ממשלת כל פלסטין על ייסוד מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים. בפועל, לא היו לממשלה זו סמכות או עצמאות והיא הוכפפה לממשלת מצרים. חודשיים לאחר מכן החליט עבדאללה הראשון, מלך ירדןבקונגרס יריחו לספח את הגדה המערבית. עם התקדמות מבצע חורב עברה הממשלה הפלסטינית לקהיר, שם למעשה הפכה לממשלה גולה. לאחר הקמת הרפובליקה הערבית המאוחדת פורקה ממשלת כל פלסטין על ידי נשיא מצרים גמאל עבד אל-נאצר. ב-15 בנובמבר 1988 הכריז ראש אש"ף, יאסר ערפאת, על הקמתה של מדינת פלסטין. מעמד ההכרזה התקיים באלג'יר בכינוס המועצה הלאומית הפלסטינית. באותה העת השטחים הפלסטיניים היו תחת שליטה ישראלית ובשל כך להכרזה לא הייתה משמעות מעשית. במסגרת הסכמי אוסלו נכנסו ערפאת ותומכיו לשטחי יהודה ושומרון וחבל עזה. במהרה הוקמה הרשות הפלסטינית אשר הייתה אמורה להוות שלב ביניים בדרך ליצירת מדינה פלסטינית. במסגרת ההסכמים קיבלו הפלסטינים לידיהם את השליטה האזרחית והביטחונית על רוב האוכלוסייה הפלסטינית באזורים אלה. פלסטין התקבלה באוקטובר 2011 לאונסק"ו והפכה לראשונה לחברה מלאה באחד ממוסדות האו"ם. ב-29 בנובמבר 2012 התקבלה החלטה 67/19 של העצרת הכללית של האו"ם שלפיה שודרג מעמדה של הרשות הפלסטינית באו"ם מישות משקיפה שאינה מדינה, למדינה משקיפה שאינה חברה. בהחלטה תמכו 138 מדינות.(לקוח מויקיפדיה).