כוחות מבצעים מיוחדים

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך כוחות מבצעים מיוחדים.

דירוג הכוחות המיוחדים בעולם

תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב © Military News

כוחות מיוחדים או כוחות מבצעים מיוחדים הן יחידות צבאיות המאומנות לביצוע משימות חשאיות לא קונבנציונליות הנוגעות לאינטרסים הביטחוניים של אומה. דירוג 10 הכוחות המיוחדים המסוכנים ביותר בעולם בהתבסס על האימון, הנשק וההישגים שלהם.

מקום 10 / GSG-9 גרמניה

היחידה הטקטית המונה 400 לוחמים ידועה גם בשם יחידת משמר הגבול מס' 9 של המשטרה הפדרלית הגרמנית. היכולות שלה כוללות חילוץ בני ערובה, סיכול טרור ומעצרים בסיכון גבוה. היחידה שהוקמה בעקבות הטבח באולימפיאדת מינכן בשנת 1972 במהלכו נהרגו 11 אזרחים ישראלים ושוטר גרמני ידועה בפיתוח טקטיקות ושיטות חדשות.

מקום 9 / GIGN צרפת

ה- Groupe d'Intervention de la Gendarmerie Nationale (יחידת ההתערבות של הז'נדרמריה הלאומית) היא יחידת הלוחמה בטרור ויחידת ההשתלטות הבכירה של צרפת הכפופה לז'נדרמריה הצרפתית ולמשרד הפנים. היחידה שהוקמה בשנת 1974 כיחידה טקטית ידועה בתגובה המהירה שלה, ביכולות לחימה מתקדמות, יכולות במצבים עוינים ויכולת פעולה בכל מקום בעולם. היחידה מורכבת מ-6 תאים, יחידת התקיפה הראשית הידועה בשם 'כוח התערבות' מורכבת מארבע מחלקות כשכל אחת מהן מורכבת מ-24 תאים.

מקום 8 / JW גרום (JW GROM) פולין

יחידת העילית למניעת טרור של צבא פולין מאומנת לבצע פעולות מיוחדות, איסוף מודיעין מאחורי קווי האויב וללוחמה לא קונבנציונלית. היחידה הוקמה בשנת 1990 ומונה בסה"כ 6 יחידות מבצעים מיוחדות. היחידה נחשבת לאחד הכוחות המובחרים בעולם, לוחמי היחידה זכו לכינוי "המנתחים" בשל ההכשרה הרפואית שלהם ויעילות המשימות. ההשראה של היחידה היא מהכוחות המיוחדים הבריטיים מואריות הים של ארה"ב.

מקום 7 /  סיירת מטכ"ל ישראל

יחידת העילית בכוחות המיוחדים של צה"ל הכפופה למערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין. ייעודה המרכזי הוא איסוף מודיעין מעבר לקווי האויב והיא מופקדת גם על חילוץ בני ערובה ופעולות סיכול טרור.

מקום 6 /  גדוד שירות האוויר המיוחד של אוסטרליה

גדוד הכוחות המיוחדים של צבא אוסטרליה Special Air Service Regiment הידוע בשם SAS הוקם בשנת 1957 על פי מודל ה- SAS הבריטי. היחידה כפופה לפיקוד המבצעים המיוחדים של אוסטרליה. תפקידה לספק יכולות מבצעיות מיוחדות לתמיכה בכוח ההגנה האוסטרלי והיא מתמחה ביכולות ייחודיות לתמיכה בפעולות אסטרטגיות רגישות, פעולות חילוץ מיוחדות, סיוע בייעוץ והדרכה במדינות זרות, סיור מיוחד ופעולה ישירה. לוחמי היחידה מאומנים לביצוע משימות סמויות ומעקב באמצעות צוותים קטנים וגם בניהול בקנה מידה מלא, פשיטות בקבוצות גדולות לצד יכולת ללוחמה בטרור, אימון כוחות מקומיים וחילוץ בני ערובה.

מקום 5 / כוח דלתא Delta Force ארה"ב

כוח מבצעים סודיים מיוחדים שהוקם בשנת 1977 במטרה לפעול בעיקר נגד יעדים בעלי ערך גבוה ולבצע סיכול פעולות טרור ופעולות חילוץ בני ערובה. היחידה הוקמה בהשראת ה- SAS הבריטי. כוח דלתא הינו כוח אוטונומי שמתמחה במשימות סמויות ובעל יכולת הסתגלות גבוהה,

מקום 4 / שירות הביטחון הפדרלי FSB רוסיה

ארגון הביון והביטחון הרוסי כפוף לנשיא רוסיה ונועד להגן על המדינה מפני ריגול, חתרנות פנימית וטרור המסכנים את ביטחונה של הפדרציה הרוסית. הארגון הוקם על ידי הקג"ב הסובייטי בשנת 1974 במטרה לבצע פעולות נגד טרור ולספק שכבת ביטחון למנהיגות הסובייטית. כיום הארגון פועל באופן רשמי תחת שירות הביטחון הפדרלי, השירות לביטחון הפנים של רוסיה. הארגון נחשב לאחד מהכוחות המיוחדים האגרסיביים בעולם.

מקום 3 / שייטת 13 ישראל

שייטת 13, יחידת הקומנדו הימי של חיל הים הישראלי מיומנת ביותר בפרט בפעולות המצריכות נחיתה מהים, פעולות חבלה בכלי שיט והשתלטות על כלי שיט. שייטת 13 מוכרת כאחד הכוחות המבצעיים המיוחדים והמכובדים בעולם ומשתווה ל- SAS הבריטי ולאריות הים האמריקאים.

מקום 2 / אריות הים SEAL ארה"ב

יחידת הכוחות המיוחדים מתמקדת במשימות ימיות. לוחמיה פועלים בכל סוגי השטח ובמגוון רחב של פעילויות. שיטות האימון שלהם קשות באופן יוצא דופן ומתוארות לעתים קרובות כאכזריות. לפני קבלתם ליחידה המועמדים נבחנים בממוצע במשך שנה בסיבולת כושר גופני ומנטלי.

מקום 1 / שירות האוויר המיוחד SAS בריטניה

ה-SAS הוא כוח מיוחד בצבא הבריטי תחת פיקוד מנהלת הכוחות המיוחדים (UKSF). תפקידו העיקרי לוחמה בטרור, השתלטות וחילוץ בני ערובה, אבטחת אישים ומבצעים מיוחדים חשאיים. האירגון שיחק תפקיד משמעותי ביוני 2012 במבצע החילוץ המוצלח של בני ערובה ללא נפגעים בצפון מזרח אפגניסטן בשיתוף פעולה עם אריות הים של הצי האמריקאי. אירוע שזכה לשם הקוד 'Operation Jubilee' 'מבצע יובל'. את חשיבות ה- SAS ניתן לשפוט בכך שרבים מהכוחות המיוחדים החזקים בעולם מבוססים על עקרונותיו.