מניות

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו סרטונים תחת הערך מניות.

סיכום פיננסי של 2022

האירועים-הכלכליים-של-2022

סיכום פיננסי של 2022. שנת 2022 הייתה שנה מלאת אירועים בעולם הפיננסים. מרכישת טוויטר ע"י מאילון מאסק ועד למעצרו והסגרתו של סם בנקמן-פריד. האירועים הפיננסיים הגדולים של השנה החולפת.

פטריק בויל הוא מנהל קרן גידור, פרופסור באוניברסיטה ובנקאי השקעות לשעבר. בערוץ היוטיוב שלו © Patrick Boyle סרטונים עדכניים על מה שקורה בשווקים בעולם. בין היתר תמצאו בערוץ מידע על מסחר בכלים כמותיים ומימון תאגידי. בערוץ גם ראיונות עם האנשים המעניינים ביותר בתעשייה הפיננסית.

שנת 2022 הייתה שנה מלאת אירועים בעולם הפיננסים. במדיה החברתית כולם היו בחיפוש אחר מטבעות הקריפטו החמים ביותר.
2022 הייתה שנה קשה למשקיעים שכונו גם וורן באפט הבא. היה קאתי, סם (צ'מאת' שקרא לעצמו וורן באפט הבא). ככל שחלף הזמן, גילינו שוורן באפט עצמו היה למעשה הוורן באפט הבא. היו גם הרבה הפתעות,  כשהאיש העשיר בעולם מבלה את כל זמנו בטוויטר ומבקש מאנשים 8 דולר. למדנו השנה, הודות לסם בנקמן פריד שתוכניות פונזי מסורתיות הן אולי השקעה טובה יותר ממזימות פונזי קריפטו. משקיעים רבים של מיידוף קיבלו בחזרה 80% מהכסף שהשקיעו איתו, חלקם אפילו קיבלו את כל כספם בחזרה.
משקיעי קריפטו למדו מה יכול לקרות כששולחים כסף לילדים מוזרים בחו"ל. אמנם קווין או'לירי – שמגלם מיליארדר בטלוויזיה אולי לא איבד את החולצה שלו בסיטואציה, נראה שהוא כן איבד את המכנסיים שלו.

2022 לא הייתה שנה מדהימה למשקיעים אבל כמובן השווקים צריכים לרדת מדי פעם. בתקווה ש-2023 תהיה טובה יותר. כל זאת ועוד ב-סיכום פיננסי של 2022.

פשיטת רגל של FTX

פשיטת רגל של FTX מעודכן לתאריך 11/11/2022

בורסת מטבעות הקריפטו FTX שהוערכה לאחרונה ב-32 מיליארד דולר, הגישה בקשה לפשיטת רגל בארה"ב. ההגשה בבית המשפט הפדרלי של דלאוור ביום שישי 11/11/2022 כללה את הבורסה הבינלאומית הראשית, שוק הקריפטו בארה"ב, קבוצת המסחר הקניינית של סם בנקמן-פריד, Alameda Research וכ-130 חברות קשורות. בסרטון הפעם – פרשת בורסת הקריפטו FTX. על המשפיענים בבורסת המטבעות ועל מה שהשתבש.

פטריק בויל הוא מנהל קרן גידור, פרופסור באוניברסיטה ובנקאי השקעות לשעבר. בערוץ היוטיוב שלו © Patrick Boyle סרטונים עדכניים על מה שקורה בשווקים בעולם. בין היתר תמצאו בערוץ מידע על מסחר בכלים כמותיים ומימון תאגידי. בערוץ גם ראיונות עם האנשים המעניינים ביותר בתעשייה הפיננסית.

 

התרסקות הלירה הטורקית

התרסקות הלירה הטורקית

התרסקות הלירה הטורקית

בסוף שנת 2021 הלירה הטורקית התמוטטה. הנשיא ארדואן דחה את האזהרות על הסכנות של הורדות הריבית האחרונות. המטבע, שאיבד כ-40% מערכו מול הדולר מאז שהבנק המרכזי החל להוריד את עלויות הגיוס בספטמבר, ירד בחודש ינואר 2022 לשיא חדש של  18.36 לירה טורקית מול הדולר. המסחר בבורסה הראשית של טורקיה הופסק בפעם השנייה ברציפות בעקבות ירידה של 5% במדד הדגל. הנשיא הטורקי אמר בנאום בטלוויזיה "אל תצפו לשום דבר אחר ממני, כמוסלמי, אמשיך לעשות כל מה שהגזירות הדתיות ידרשו". נכון לתאריך 04/03/2022 ערך הלירה הטורקית היה 0.23 ש"ח.

התרסקות הלירה הטורקית

פטריק בויל הוא מנהל קרן גידור, פרופסור באוניברסיטה ובנקאי השקעות לשעבר. בערוץ היוטיוב שלו © Patrick Boyle סרטונים עם הסברים עדכניים על מה שקורה בשווקים בעולם, נגזרים פיננסיים, בין היתר תמצאו מידע כיצד סוחרים משתמשים בכלים כמותיים ותלמדו על סטטיסטיקה ומימון תאגידי. בערוץ גם ראיונות עם כמה מהאנשים המעניינים ביותר בתעשייה הפיננסית וסרטים דוקומנטריים.

שוק המניות

בערוץ היוטיוב של © Netflix נטפליקס, שירות הבידור המוביל בעולם, תמצאו מגוון רחב של סדרות וסרטים. נכון לחודש ינואר 2022 הערוץ צבר 22.8M‏‏ ‏מנויים‏ ו- 4,966,339,105 צפיות. הסרטון הפעם- שוק המניות. האם הבורסה משקפת במדויק את מצב המשק? מומחי פיננסים דנים בהיסטוריית השוק, בהערכות שווי ובתמריצים למנכ"לים. תרגום לעברית: גיא שדה.

איך שוק המניות עובד

ערוץ היוטיוב הגרמני © Kurzgesagt – In a Nutshell (בקצרה על קצה המזלג, בגרמנית הכוונה – בקיצור על קליפת אגוז) נוסד על ידי פיליפ דטמר מעלה סרטונים חינוכיים מצוירים, בדרך כלל בנושאים מדעיים, כדוגמת המפץ הגדול וגם בנושאים פוליטיים ופילוסופיים שונים כגון משבר המהגרים באירופה או ניהיליזם אופטימי. נכון לחודש יוני 2023 הערוץ צבר 20,700,489 מנויים ו- 2,352,417,713 צפיות. הסרטון הפעם – איך שוק המניות עובד.

 

איך עובד שוק המניות

TED-ED היא פלטפורמה מבית טד (טכנולוגיה, בידור, עיצוב) (TED (Technology, Entertainment, Design המאפשרת למשתמשים ליצור שיעור מותאם אישית באמצעות שאלות, תכנים להעמקה, קבוצות דיון ועוד. את השיעור ניתן להפיץ באופן פומבי או פרטי ולעקוב אחר השימוש שנעשה בו. כל משתמש יכול ליהנות גם מספריית תכנים מספריית תכנים שהועלו על ידי צוות האתר או משתמשים אחרים. נכון לספטמבר 2021, הערוץ צבר 14.7 מיליון מנויים ו-2,637,988,049 צפיות. בסרטון הפעם, איך עובד שוק המניות. תרגום לעברית: Ido Dekkers עריכה: Sigal Tifferet

 

קורס זריז | כסף ומימון | כלכלה #11

קראש קורס (קורס זריז) CrashCourse הנו ערוץ יוטיוב חינוכי, מנחי הערוץ הם האנק גרין (כימיה ופילוסופיה), פיל פלייט (אסטרונומיה), ניקול סוויני (סוציולוגיה), קארי-אן פילבין (מחשבים ומדעים), קרייג בנזין (קולנוע והיסטוריה), מייק רוגנטה (מיתולוגיה), ג'ייקוב קליפורד ואדריאן היל (כלכלה) וג'ון גרין (היסטוריה). נכון לחודש אפריל 2018 הערוץ צבר 7,477,732 מנויים ו- 810,686,895 צפיות. בפרק הכלכלה הנוכחי אדריאן וג'ייקוב מדברים על כסף ומימון. תרגום לעברית: Amir Jacobi. 

אדריאן וג'ייקוב שואלים בסרטון שאלה די בסיסית – מהו מטבע? מה זה כסף? והאם יש הבדל בין השניים? מטבע, במשמעותו המקורית, הוא גוש מתכת בעל צורת עיגול או צורה דומה, שעליו הטבעה כלשהי (ומכאן נגזר שמו), ואשר מטרתו לשמש אמצעי תשלום, המקל על פעולות הקנייה, המכירה והתשלום עבור סחורות, עבודה או שירותים. בהשאלה, המושג מטבע משמש גם כינוי כללי לכל הכספים הרשמיים במדינות העולם, הכוללים שטרות כסף ומטבעות המוגדרים כהילך חוקי של כל מדינה. כסף, בראייה מקרו-כלכלית, הוא כל מוצר, נכס וסמל אשר מהווה אמצעי חליפין על פי חברה מסוימת ואשר משמש ערך כלשהו, אמצעי תשלום ויחידת חישוב. הכסף הוא נכס פיננסי לרוב ולכן אין לכסף ערך ממשי ושימוש כשלעצמו, אלא ערכו בא לו מכך שהוא מייצג דרישה לקבלת מוצרים או שירותים מסוימים תמורתו. לכן, ניתן לומר כי כסף הוא כל הילך חוקי. (לקוח מויקיפדיה)