מלח

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מלח.

איך מורידים לחץ דם

לחץ דם גבוה

איך מורידים לחץ דם? סרטון מערוץ היוטיוב © AbrahamThePharmacist 

לחץ דם הוא הלחץ שמפעיל הדם על דפנות כלי הדם.  לחץ דם מתייחס ללחץ דם עורקי. הלחץ בעורקים המובילים דם לאיברי הגוף משתנה בזמן, במקום, בפעילות ובמנח הגוף בהם הוא נמדד. לחץ הדם נמדד ביחידות של מילימטר כספית (mmHg). לחץ דם גבוה מאוד או נמוך מאוד עלול להוביל להפרעה בתפקוד ולהרעה במצב הבריאותי.

יתר לחץ דם לאורך זמן מגביר מאוד את הסיכון לסיבוכים בריאותיים עתידיים קשים. ליתר לחץ דם השפעה על מחלות רבות.

הסיכונים

מחלות לב וכלי דם: שבץ מוחי, מחלת לב איסכמית, אי ספיקת לב ואי ספיקת כליות. במקרה של מחלה כמו סכרת, יתר לחץ דם מגביר מאוד את הסיכונים ללקות בסיבוכים של המחלה.

שינויים באורח החיים שיוכלו לעזור לכם 

למדו איך מורידים לחץ דם מיד בבית באופן טבעי!  התסמינים בולטים לעתים רחוקות, אם זה לא יטופל הסיכון לבעיות חמורות כמו התקפי לב ושבץ יגבר. הדרך לגלות אם לחץ הדם שלכם גבוה היא לבדוק אותו בקביעות אבל אתם יכולים גם למנוע זאת.   

מה מגביר את לחץ הדם

לא תמיד ברור מהו הגורם, אבל יש דברים שיכולים להגביר את הסיכון שלכם. אתם עלול להיות בסיכון גדול יותר אם אתם סובלים מעודף משקל, אוכלים יותר מדי מלח ולא אוכלים מספיק פירות וירקות. הקפידו לעשות פעילות גופנית. הפחיתו שתיית אלכוהול וקפה. אל תעשנו ודאגו לישון מספיק שעות. 

 

 

קונספירציית הג'אנק פוד העולמית

קונספירציית הג'אנק פוד העולמית. יצרניות מזון עולמיות חתמו בשנים האחרונות על 'הבטחות אחריות' בה התחייבו לא להוסיף תוספים לא בריאים למוצריהם כגון סוכר, חומרים משמרים, צבעים או חומרי טעם מלאכותיים. אבל אותם יצרני מזון מתעלמים מהבטחותיהם במדינות מתפתחות. סרטון מערוץ היוטיוב © Best Documentary  שצולם בברזיל, הודו וצרפת. כתבת תחקיר על הטקטיקה החדשה של מותגים כמו קוקה קולה, מקדונלד'ס ודומינו'ס פיצה.