מערכת הנשימה

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מערכת הנשימה.

תרגול נשימה עם וים הוף

תרגול נשימה עם וים הוף. סרטון מערוץ היוטיוב של וים הוף © Wim Hof האם קרח, נשימה ומדיטציה יכולים לרפא מחלות? וים הוף (Wim Hof) הוא הרפתקן הולנדי הידוע בכינויו "איש הקרח" ("The Iceman"). שיטת וים הוף משלבת טכניקות נשימה ספציפיות, חשיפה לקור והלך רוח. במהלך למעלה משלושים שנות אימונים בטבע וים פיתח את השיטה הראשונה שהוכיחה מדעית את היכולת להשפיע באופן פעיל על מערכת החיסון המולדת ועל מערכת העצבים האוטונומית. וים מחזיק ב -26 שיאי עולם, בין היתר הוא טיפס על הר האוורסט עד נקודת אזור המוות במכנסיים קצרים, רץ מרתון בקוטב ומחזיק בשיא העולם בישיבה בקרח – כמעט שעתיים. הוף מייחס את הישגיו לטכניקת הנשימה שפיתח המבוססת על מדיטציה טיבטית. נכון לחודש ינואר 2024  ערוץ היוטיוב של וים צבר ‏‫2.64M‏‬‏ ‏מנויים. תרגום לעברית: liatat

 

 

 

 

מה האסון הבא? ראיון עם ביל גייטס

מה האסון הבא? ראיון עם ביל גייטס. ערוץ היוטיוב החינוכי וריטסיום © Veritasium "אלמנט של אמת" הוקם בשנת 2011 על ידי מנחה הטלוויזיה דרק מולר Derek Muller. בערוץ סרטוני הסבר במגוון נושאים כמו פיזיקה מדע וטכנולוגיה. מספר סרטונים של הערוץ זכו בפרסים בפסטיבלי מדע. נכון לחודש ינואר 2023 הערוץ צבר 13,300,000 מנויים ו- 1,901,575,978 צפיות. הסרטון הפעם- ריאיון עם ביל גייטס, האם קוביד-19 תהיה המגיפה האחרונה? איך הוא מתמודד עם מידע מוטעה ותיאוריות קונספירציה? ומה האסון הבא?