סודאן

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך סודאן.

ערב הסעודית, סיור בעיר מדינה

ערב הסעודית, סיור בעיר מדינה. סרטון מערוץ היוטיוב © WildLens by Abrar  של אבראר חסן, וולוגר טיולים שרוכב על האופנוע שלו מסביב לעולם. אבראר נולד בכפר קטן ליד ננקנה סהאב במחוז פנג'אב בפקיסטן. הוא בעל תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל מהמכון לטכנולוגיית חלל IST באיסלמבאד ותואר שני במכניקה חישובית שעשה בגרמניה. לאחר המעבר לגרמניה התחיל לטייל בעולם וביקר ביותר מ-80 מדינות.

האם סעודיה תכיר בישראל

האם סעודיה תכיר בישראל. סרטון מערוץ היוטיוב © Prof James Ker-Lindsay של פרופסור ג׳יימס קר-לינדזי, דוקטור בניתוח סכסוכים בינלאומיים, עמית מחקר בבית הספר לכלכלה של לונדון ופרופסור אורח באוניברסיטת קנט. ג'ימס מסתכל במבט מושכל על יחסים בינלאומיים, סכסוכים, ביטחון ומדינה. ג'יימס פירסם למעלה מתריסר ספרים על סכסוכים אתניים וסכסוכים טריטוריאליים.  

ביוני 2023 דווח שארצות הברית עושה מאמצים שסעודיה תכיר בישראל. אם זה  יקרה זה יהיה ניצחון דיפלומטי ענק לוושינגטון ובעל פוטנציאל לשנות את היחסים הבינלאומיים של המזרח התיכון. אך מדיווחים עולה כי ריאד מבקשת מחיר גבוה כדי לנרמל את היחסים עם ישראל. אז האם זה באמת יכול לקרות ועד כמה זה באמת יהיה משמעותי? מאז הכריזה על עצמאותה ב-1948 ישראל התמודדה עם עוינות עמוקה מצד העולם הערבי ומדינות מוסלמיות. בעוד שמדינות ערביות מעטות ישקלו כעת מלחמה נגד ישראל, רבות  מתנגדות עדיין למדינה היהודית. היום ישראל עדיין אינה מוכרת על ידי 27 מדינות, החשובה שבינהן היא סעודיה. סעודיה נושאת שליטה מוסרית ופוליטית משמעותית על פני חברות רבות אחרות בליגה הערבית. זה הופך את סעודיה לפרס יקר ערך עבור ממשל ביידן שניסה נואשות לבנות על הצלחתו הדיפלומטית של ממשל טראמפ, שהבטיח ארבע הכרויות חדשות לישראל בשנת 2020, כולל איחוד האמירויות הערביות, בחריין, סודאן ומרוקו. אך בעוד המאמצים הדיפלומטיים נמשכים, נראה כי ריאד מבקשת כמה ויתורים גדולים בתמורה להכרה.

מנאמה, בחריין

מנאמה, בחריין. הביקור הראשון של ראש ממשלה ישראלי בבחריין. בתאריך 14/02/202, שבוע לאחר ביקורו של שר הביטחון בני גנץ, נפתלי בנט התקבל בידי שרי החוץ והתעשייה של בחריין. ב- 15/02/2022 בנט נפגש עם המלך חמד אבן עיסא אל ח'ליפה ועם יורש העצר. הצצה מהירה למנאמה, העיר הגדולה ביותר, עם אוכלוסייה של 200,000 תושבים. מתוך ערוץ היוטיוב של Bald Guy

לאור נוכחות תשתיות טרור במדינה קיים סיכון ממשי לביטחונם של ישראלים המבקרים/שוהים בבחריין. בתאריך 17/02/2022 פורסמה אזהרת מסע של המטה ללוחמה בטרור להימנע מביקור ולצאת את המדינה בהקדם האפשרי.