מכניקת הקוונטים

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מכניקת הקוונטים.

פיזיקה קוונטית בפשטות

ערוץ היוטיוב DoS – Domain of Science (דומיין המדע) הינו ערוץ שמעלה סרטוני מדע. נכון לפברואר 2022, הערוץ צבר 950 אלף מנויים ו-36,022,431 צפיות. בסרטון הפעם – פיזיקה קוונטית בפשטות.

פיזיקה קוונטית או מכניקה קוונטית, היא תורה פיזיקלית המתארת את התנהגות הטבע בקני מידה קטנים ביותר או בטמפרטורות נמוכות מאוד, עם השלכות על תחומי הפיזיקה בכל הסקאלות. התורה מספקת תיאור כמותי ויכולת ניבוי של שלל תופעות שלא ניתנות להסבר במסגרת המכניקה הקלאסית (זו שקדמה למכניקת הקוונטים) והאלקטרודינמיקה הקלאסית. (לקוח מויקיפדיה)

 

האם כך נראית מכניקה קוונטית?

ערוץ היוטיוב החינוכי וריטסיום © Veritasium "אלמנט של אמת" הוקם בשנת 2011 על ידי מנחה הטלוויזיה דרק מולר Derek Muller. בערוץ סרטוני הסבר במגוון נושאים כמו פיזיקה מדע וטכנולוגיה. מספר סרטונים של הערוץ זכו בפרסים בפסטיבלי מדע. נכון לחודש ינואר 2023 הערוץ צבר 13,300,000 מנויים ו- 1,901,575,978 צפיות. הסרטון הפעם- האם כך נראית מכניקה קוונטית? תרגום לעברית: yariv danziger