ניו יורק

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך ניו יורק.

המדינות הכי יהודיות בארה"ב

המדינות הכי יהודיות בארה"ב. תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב © World According To Briggs. הערוץ מגדיר את עצמו כחינוכי ובידורי ומתמקד ברילוקיישן, נדל"ן ונסיעות. לפי עורכי הערוץ  – "אם אתם למדים משהו ומשתעשעים, עשינו את העבודה שלנו".

הסרטון הפעם סוקר באילו מדינות יש את האחוז הגדול ביותר מאוכלוסייתן המזדהה כיהודים. הנתונים הם ממפקד האוכלוסין של ארה"ב. 

מקום 10, אילינוי

לשיקגו יש היסטוריה ארוכה עם הקהילה היהודית. זה קורה לא רק בשיקגו אלא גם בערים קטנות מסביב לשיקגו, בלומינגטון, שמפיין ודנוויל. 2% מתושבי אילינוי מזוהים כיהודים.

מקום 9, קליפורניה

תמיד הייתה קהילה יהודית בקליפורניה.אם הולכים עם הסיבות הסטריאוטיפיות הרבה מזה קשור לתעשיית הבידור וגם ליבוא וייצור הטקסטיל בלוס אנג'לס. 2.4% מתושבי קליפורניה, בעיקר לוס אנג'לס ומחוז פיירפקס מזוהים כיהודים.

מקום 8, אריזונה

הקהילה היהודית באריזונה כמעט מכפילה את עצמה בחודשי החורף. באריזונה יש לא מעט יהודים, בעיקר במרכז העיר (Fountain Hills) ושכונות סביב טוסון.  לפי מפקד האוכלוסין 2.5 אחוזים מאוכלוסיית אריזונה הינם יהודים. הנתון הזה מתנפח עד ל- 4.6% במהלך חודשי החורף.

מקום 7, דלאוור

דלאוור הוא אחד המקומות שאתה באמת לא חושב עליהם אלא אם כן אתה גר שם. בדלאוור ערים עם אחוזי פשע גבוהים כמו ווילמינגטון. מחוץ לווילמינגטון בדלאוור בסך הכל יש מקומות נחמדים. בווילמינגטון חיים הכי הרבה יהודים והריכוזים האחרים  של הקהילה היהודית הם בדרום המדינה בדובר, פלטון, לורל, ג'ורג'טאון ומילסבורו. % 2.7 מתושבי דלאוור הם יהודים.

מקום 6, מסצ'וסטס

מרילנד דומה מאוד לדלאוור במובן שלא ממש שומעים עליה, אלא אם כן מדובר בפשע. בבלטימור יש פשע אבל גם אזורים נחמדים. בכל מקרה, כשמדובר בקהילה היהודית, בג'רמנטאון ובוויט אוקס יש את הריכוזים הגדולים ביותר. 3.3% מתושבי מרילנד יהודים. 

מקום 4, פלורידה

נהוג לחשוב שפלורידה במקום הראשון, אולי זה היה כך בעבר אבל היא כבר לא. הקהילות היהודיות הן בערים כמו פורט לודרדייל, פמברוק פיינס במערב פלורידה וכמובן בפאלם ביץ'. 3.6% מתושבי פלורידה יהודים, זה תלוי בעונות השנה ויכול להגיע בקיץ ל- 4.8% .  

מקום 3, קונטיקט

בקצה הדרומי של קונטיקט ליד העיר ניו יורק תמצאו הרבה קהילות יהודיות שעובדות בניו יורק. הריכוז הגדול הוא בנורווק ובווסטפורט ועוד כמה מקומות ברחבי קונטיקט כמו ווסט הייבן. בסך הכל 3.9% מתושבי קונטיקט יהודים. בנורווק ובווסטפורט המספרים גבוהים יותר ויכולים להגיע לפי מחקרים שונים ל- 30% ו- 40%. s

מקום 1, ניו יורק

במדינת ניו יורק, בעיקר בעיר ניו יורק, המספר הגדול ביותר של הקהילה היהודית בארה"ב. במיוחד לעיר יורק יש היסטוריה ארוכה עם הקהילה היהודית. המספר השני בגודלו של יהודים במטרופולין אחרי תל אביב הוא בניו יורק. למרות שהמספרים בירידה מאז ה- 350,000 של 1980 עדיין  האחוז הגבוה ביותר של יהודים בארה"ב הוא במדינת ניו יורק,  8.8%.

סיכום פיננסי של 2022

האירועים-הכלכליים-של-2022

סיכום פיננסי של 2022. שנת 2022 הייתה שנה מלאת אירועים בעולם הפיננסים. מרכישת טוויטר ע"י מאילון מאסק ועד למעצרו והסגרתו של סם בנקמן-פריד. האירועים הפיננסיים הגדולים של השנה החולפת.

פטריק בויל הוא מנהל קרן גידור, פרופסור באוניברסיטה ובנקאי השקעות לשעבר. בערוץ היוטיוב שלו © Patrick Boyle סרטונים עדכניים על מה שקורה בשווקים בעולם. בין היתר תמצאו בערוץ מידע על מסחר בכלים כמותיים ומימון תאגידי. בערוץ גם ראיונות עם האנשים המעניינים ביותר בתעשייה הפיננסית.

שנת 2022 הייתה שנה מלאת אירועים בעולם הפיננסים. במדיה החברתית כולם היו בחיפוש אחר מטבעות הקריפטו החמים ביותר.
2022 הייתה שנה קשה למשקיעים שכונו גם וורן באפט הבא. היה קאתי, סם (צ'מאת' שקרא לעצמו וורן באפט הבא). ככל שחלף הזמן, גילינו שוורן באפט עצמו היה למעשה הוורן באפט הבא. היו גם הרבה הפתעות,  כשהאיש העשיר בעולם מבלה את כל זמנו בטוויטר ומבקש מאנשים 8 דולר. למדנו השנה, הודות לסם בנקמן פריד שתוכניות פונזי מסורתיות הן אולי השקעה טובה יותר ממזימות פונזי קריפטו. משקיעים רבים של מיידוף קיבלו בחזרה 80% מהכסף שהשקיעו איתו, חלקם אפילו קיבלו את כל כספם בחזרה.
משקיעי קריפטו למדו מה יכול לקרות כששולחים כסף לילדים מוזרים בחו"ל. אמנם קווין או'לירי – שמגלם מיליארדר בטלוויזיה אולי לא איבד את החולצה שלו בסיטואציה, נראה שהוא כן איבד את המכנסיים שלו.

2022 לא הייתה שנה מדהימה למשקיעים אבל כמובן השווקים צריכים לרדת מדי פעם. בתקווה ש-2023 תהיה טובה יותר. כל זאת ועוד ב-סיכום פיננסי של 2022.

פשיטת רגל של FTX

פשיטת רגל של FTX מעודכן לתאריך 11/11/2022

בורסת מטבעות הקריפטו FTX שהוערכה לאחרונה ב-32 מיליארד דולר, הגישה בקשה לפשיטת רגל בארה"ב. ההגשה בבית המשפט הפדרלי של דלאוור ביום שישי 11/11/2022 כללה את הבורסה הבינלאומית הראשית, שוק הקריפטו בארה"ב, קבוצת המסחר הקניינית של סם בנקמן-פריד, Alameda Research וכ-130 חברות קשורות. בסרטון הפעם – פרשת בורסת הקריפטו FTX. על המשפיענים בבורסת המטבעות ועל מה שהשתבש.

פטריק בויל הוא מנהל קרן גידור, פרופסור באוניברסיטה ובנקאי השקעות לשעבר. בערוץ היוטיוב שלו © Patrick Boyle סרטונים עדכניים על מה שקורה בשווקים בעולם. בין היתר תמצאו בערוץ מידע על מסחר בכלים כמותיים ומימון תאגידי. בערוץ גם ראיונות עם האנשים המעניינים ביותר בתעשייה הפיננסית.