נידהם

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך נידהם (Needham) מסצ'וסטס ארצות הברית

המדינות הכי יהודיות בארה"ב

המדינות הכי יהודיות בארה"ב. תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב © World According To Briggs. הערוץ מגדיר את עצמו כחינוכי ובידורי ומתמקד ברילוקיישן, נדל"ן ונסיעות. לפי עורכי הערוץ  – "אם אתם למדים משהו ומשתעשעים, עשינו את העבודה שלנו".

הסרטון הפעם סוקר באילו מדינות יש את האחוז הגדול ביותר מאוכלוסייתן המזדהה כיהודים. הנתונים הם ממפקד האוכלוסין של ארה"ב. 

מקום 10, אילינוי

לשיקגו יש היסטוריה ארוכה עם הקהילה היהודית. זה קורה לא רק בשיקגו אלא גם בערים קטנות מסביב לשיקגו, בלומינגטון, שמפיין ודנוויל. 2% מתושבי אילינוי מזוהים כיהודים.

מקום 9, קליפורניה

תמיד הייתה קהילה יהודית בקליפורניה.אם הולכים עם הסיבות הסטריאוטיפיות הרבה מזה קשור לתעשיית הבידור וגם ליבוא וייצור הטקסטיל בלוס אנג'לס. 2.4% מתושבי קליפורניה, בעיקר לוס אנג'לס ומחוז פיירפקס מזוהים כיהודים.

מקום 8, אריזונה

הקהילה היהודית באריזונה כמעט מכפילה את עצמה בחודשי החורף. באריזונה יש לא מעט יהודים, בעיקר במרכז העיר (Fountain Hills) ושכונות סביב טוסון.  לפי מפקד האוכלוסין 2.5 אחוזים מאוכלוסיית אריזונה הינם יהודים. הנתון הזה מתנפח עד ל- 4.6% במהלך חודשי החורף.

מקום 7, דלאוור

דלאוור הוא אחד המקומות שאתה באמת לא חושב עליהם אלא אם כן אתה גר שם. בדלאוור ערים עם אחוזי פשע גבוהים כמו ווילמינגטון. מחוץ לווילמינגטון בדלאוור בסך הכל יש מקומות נחמדים. בווילמינגטון חיים הכי הרבה יהודים והריכוזים האחרים  של הקהילה היהודית הם בדרום המדינה בדובר, פלטון, לורל, ג'ורג'טאון ומילסבורו. % 2.7 מתושבי דלאוור הם יהודים.

מקום 6, מסצ'וסטס

מרילנד דומה מאוד לדלאוור במובן שלא ממש שומעים עליה, אלא אם כן מדובר בפשע. בבלטימור יש פשע אבל גם אזורים נחמדים. בכל מקרה, כשמדובר בקהילה היהודית, בג'רמנטאון ובוויט אוקס יש את הריכוזים הגדולים ביותר. 3.3% מתושבי מרילנד יהודים. 

מקום 4, פלורידה

נהוג לחשוב שפלורידה במקום הראשון, אולי זה היה כך בעבר אבל היא כבר לא. הקהילות היהודיות הן בערים כמו פורט לודרדייל, פמברוק פיינס במערב פלורידה וכמובן בפאלם ביץ'. 3.6% מתושבי פלורידה יהודים, זה תלוי בעונות השנה ויכול להגיע בקיץ ל- 4.8% .  

מקום 3, קונטיקט

בקצה הדרומי של קונטיקט ליד העיר ניו יורק תמצאו הרבה קהילות יהודיות שעובדות בניו יורק. הריכוז הגדול הוא בנורווק ובווסטפורט ועוד כמה מקומות ברחבי קונטיקט כמו ווסט הייבן. בסך הכל 3.9% מתושבי קונטיקט יהודים. בנורווק ובווסטפורט המספרים גבוהים יותר ויכולים להגיע לפי מחקרים שונים ל- 30% ו- 40%. s

מקום 1, ניו יורק

במדינת ניו יורק, בעיקר בעיר ניו יורק, המספר הגדול ביותר של הקהילה היהודית בארה"ב. במיוחד לעיר יורק יש היסטוריה ארוכה עם הקהילה היהודית. המספר השני בגודלו של יהודים במטרופולין אחרי תל אביב הוא בניו יורק. למרות שהמספרים בירידה מאז ה- 350,000 של 1980 עדיין  האחוז הגבוה ביותר של יהודים בארה"ב הוא במדינת ניו יורק,  8.8%.