מונרך

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מונרך.

צ'ארלס השלישי מלך הממלכה המאוחדת

המלך צ'ארלס השלישי

צ'ארלס השלישי מלך הממלכה המאוחדת. סרטון מערוץ היוטיוב © Royalty TV. הערוץ מעלה סרטים,  בעיקר דוקומנטריים באורך מלא על משפחת המלוכה הבריטית ומונרכיות ברחבי העולם. הערוץ מכסה כל אירוע מלכותי מההיסטוריה העתיקה ועד היום. מחגיגות ועד טרגדיות התוכן בערוץ ממומחים ואנשים הקרובים לבתי המלוכה.

 

מה יקרה לאחר מותה של המלכה אליזבת השנייה

תרגום תוכן, סרטון מערוץ היוטיוב © MostAmazingTop10 

גשר לונדון נפל

זה שם הקוד שיפעיל את תוכנית הפעולה ואת האירועים שיבואו בעקבות מותה של המלכה אליזבת השנייה. זה יהיה יום חשוך. המלכה הוותיקה ביותר ששרדה בעולם והמלכה ששלטה הכי הרבה זמן בממלכה המאוחדת.

מה צפוי לקרות לאחר מותה של המלכה אליזבת השנייה

צ'ארלס יהפוך למלך. כס המלכות לעולם לא נשאר ללא השגחה. במקרה של מותה של המלכה, צ'ארלס יהפוך אוטומטית למלך. הוא יוכרז כמלך צ'ארלס השלישי למחרת מות אמו בטקס בארמון סנט ג'יימס. הוא ישבע להגן על הכנסייה ואז הוא ייצא לסיור מיידי בבריטניה. ביקור באדינבורו, קרדיף ובלפסט. לאחר מכן הוא ייפגש עם מנהיגי הממשלות המשולבות. כשצ'ארלס יושבע קמילה אשתו תהפוך למלכה. סביר להניח שיהיו רגשות מעורבים לגבי זה.

ראש הממשלה וחבר העמים הבריטי יקבלו הודעה. מיד לאחר מותה של המלכה, ראש ממשלת בריטניה יודיע על כך. לאחר מכן היא או הוא יודיעו ל-15 הממשלות מחוץ לבריטניה שבהן המלכה היא ראשת המדינה, אז יודיעו ל-36 מדינות חבר העמים האחרות הכוללות את אוסטרליה, קנדה וניו זילנד.

לאחר מות המלכה

החדשות ייצאו לציבור.מותה של המלכה ללא ספק יעלה לכותרות העולמיות החדשות צפויות להתפשט די מהר ויגיעו רשמית בשתי צורות. העיתונות הרשמית של משפחת המלוכה תספק הודעה לעיתונות לכל מקורות החדשות. באופן מסורתי, ה-BBC הוא הראשון שיקבל את הידיעה אם כי לא סביר שהם יקבלו הטבה כזו שנקבעה בשנות השישים.. בינתיים, בארמון בקינגהאם, עובד בית המלוכה לבוש בשחור יתלה הודעה ממוסגרת בדבר מותה של המלכה על שער הארמון. אתר משפחת המלוכה יהפוך לשחור וגם כתבי חדשות ילבשו שחור מול המצלמה. כל פרסומי החדשות הקיימים יכללו הספדים על המלכה. עדכוני חדשות יהיו תכופים יותר. ה-BBC, השידור הציבורי של בריטניה לא ישדר שום קומדיה בערוץ הראשי שלהם והם ישנו את תזמון התוכניות כדי להתאימן לחדשות. שידורי הרדיו של ה-BBC ינגנו רק מוזיקה מתאימה והחדשות יקראו כל 15 דקות.

הפרלמנט הבריטי

מיד לאחר מותו של מונרך, הפרלמנט ייתכנס, גם בית הלורדים וגם בית הנבחרים. אם הפרלמנט יהיה בפגרה, חברי הפרלמנט צפויים לעשות את דרכם חזרה ללונדון. אם ראש הממשלה לא יהיה בלונדון, גם הוא צפוי לחזור בדחיפות. סביר להניח שגם פרלמנטים במדינות אחרות של חבר העמים הבריטי ייתכנסו.

הטקסים והאירועים

מותה של המלכה יוביל ל- 12 ימי אבל בבריטניה ותקופות אבל סבירות אחרות במדינות חבר העמים. ביום מותה, דגלים יורדו לחצי התורן. הרבה עסקים ישלחו את העובדים שלהם הביתה. ייתכן שחלק ממשחקי הספורט בוטלו. עבור אלה שלא, ההמנון הלאומי יושמע בכל משחק. הלווייתה של המלכה תתקיים תשעה ימים לאחר מותה. בתקופת האבל צפויות להתפרץ מחוות שונות, הבורסה תהיה סגורה ביום ההלוויה ואולי לימים נוספים בתקופת האבל.

לקראת ההלוויה

הלוויתה תהיה אירוע לאומי בבריטניה והוא עשוי להיות גם אירוע לאומי במדינות אחרות של חבר העמים. אם המלכה תמות בחו"ל או במקום אחר בבריטניה, קיימות תוכניות תחבורה. הגופה תילקח לארמון בקינגהאם. לאחר מכן היא תובא לאולם ווסטמינסטר עד להלוויה. הציבור יוכל לחלוק לה כבוד, הצפי הוא שהמונים יגיעו למקום.

הלווית המלכה

ההלוויה תתקיים בשעה 11 בבוקר במנזר וסטמינסטר עם כ-2,000 מוזמנים בפנים.מכל העולם. מאוחר יותר הגופה תובא לארמון ווינדזור. המונים צפויים לצפות בארון שינוע  בדרכו לבירה. המלכה תיקבר בטירת וינדזור. בני בית המלוכה יגיעו לטירה ויערכו טקס פרטי כאשר גופת המלכה תורד לקבר הכספת המלכותי. איפשהו לאורך ציר הזמן של 10 ימים של אירועים סביב מותה של המלכה, יוצא צו להנפקת כסף חדש בבריטניה ובכל מדינות חבר העמים המשתמשות בדיוקן המונרך הבריטי. המטבעות והשטרות יוחלפו באלה של המלך צ'ארלס השלישי.

התפרקות מדינות חבר העמים?

הנקודה הבאה היא ספקולציה טהורה, אבל הרבה אנשים טוענים שזה עלול לקרות. אם כן, זה יהיה האירוע הדרמטי ביותר – התפרקות אפשרית של מדינות חבר העמים. סביר שזמן קצר לאחר מכן צ'רלס יסייר במדינות חבר העמים כדי לנסות ולבסס את מעמדו. לבסוף, תהיה לנו תקופת הרהור. לאחר מותה יגיע רגע של הרהור לאומי ובינלאומי. המלכה אליזבת השנייה ראתה שינויים רבים במהלך שלטונה ולמרבה הצער, לא הכל היה טוב. האימפריה, מדינה מספר אחת בבמה העולמית שאיבדה מכוחה  עמדתה של בריטניה אינה זהה לזו שהייתה פעם. לא משנה מה המחשבות שלכם על המלכה, היא הייתה אישה חזקה וכוח מאחד למדינה שמוצאת את עצמה פחות מאוחדת מיום ליום.