מיין קאמפף

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מיין קאמפף.

הסיפור הסודי של מיין קאמפף

הסיפור הסודי של מיין קאמפף. ב-1 בינואר 2016 עבר הטקסט המכונן של האידיאולוגיה הנאצית לנחלת הכלל. האם עלינו לפחד מזה? זאת אחת החוברות הפוליטיות הנקראות ביותר בהיסטוריה ואחת המפחידות ביותר.הספר עדיין נמכר היום בכל העולם. לפי הערכות, 70 מיליון עותקים הודפסו מאז יציאתו לאור. אבל האם אנחנו באמת יודעים באילו נסיבות כתב היטלר את "מיין קאמפף"? סרטון מערוץ היוטיוב הצרפתי ©  imineo Documentaires 

מיין קאמפף של אדולף היטלר היה בחלקו אוטוביוגרפי ובחלקו חיבור פוליטי. במיין קאמפף היטלר הפיץ את מרכיבי המפתח של הנציונל-סוציאליזם: אנטישמיות מטורפת , תפיסת עולם גזענית ומדיניות חוץ תוקפנית שמטרתה להשיג "מרחב מחיה" במזרח אירופה.

היטלר החל לעבוד על מיין קאמפף ב-1924 בזמן שהיה בכלא לנדסברג . הוא הורשע בעבר בבגידה על רקע ניסיון ההפיכה נגד הרפובליקה הגרמנית בנובמבר 1923 (היטלר-לודנדורף פוטש). למרות שההפיכה נכשלה, היטלר השתמש במשפטו כפלטפורמה להפצת תעמולה נאצית. רובו לא ידוע לפני אירוע זה, הוא עורר סערה בעיתונות הגרמנית והבינלאומית. בית המשפט גזר עליו 5 שנות מאסר, מהן ריצה פחות מ-9 חודשים.  הקריירה הפוליטית שלו הייתה בשפל, והוא קיווה שפרסום הספר יוכל להביא לו קצת כסף ולשמש מצע תעמולה להפצת דעותיו הרדיקליות ולתקוף את מי שהאשים בבגידה בו ובגרמניה.

בקיץ 1928 כתב היטלר ספר שני שבו הציג עוד את דעותיו במדיניות החוץ. עם זאת, זה מעולם לא פורסם. הטקסט התגלה רק ב-1958, אז התגלה כתב היד המודפס במכונת כתיבה בארכיון הלאומי של ארה"ב בין מיליוני עמודי המסמכים שהוחרמו על ידי ארצות הברית לאחר תום מלחמת העולם השנייה.