מתכון קימצ'י

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מתכון קימצ'י.

מתכון קימצ'י קוריאני מסורתי

מתכון קימצ'י קוריאני אמיתי

מתכון קימצ'י קוריאני מסורתי. המאכל הלאומי של קוריאה. קִימְצִ'י הוא מאכל קוריאני מותסס עשוי ירקות כבושים. המאכל עשוי כרוב ונאפה מותסס עם פלפל חריף מיובש, ירקות עונתיים ומאכלי ים מלוחים ומותססים.

 

אם אתם אוהבים אוכל קוריאני עדיין לא מודעים לקימצ'י, אתם בטח לא אוכלים במקומות הנכונים

המתכון לקימצ'י קיים בקוריאה מהעת העתיקה. במשך הזמן נוספו למאכל תבלינים לגיוון. הגרסאות שונות בעיקר בסוג הירקות והתבלינים. בדרום קוריאה משתמשים ביותר מלח ובפלפל צ'ילי. כיום אוכלים את הקימצ'י בקוריאה בעיקר עם אנשובי וחסילונים. מאכלי הים המלוחים והמותססים מבושלים כדי להמעיט את ריחם ולהפחית את השומנים. באזורים הצפוניים הקימצ'י מכיל פחות מלח ופחות צ'ילי אדום ולרוב אינו מתובל במאכלי ים במי מלח. לעיתים קרובות הוא מכיל גם נוזלים. קימצ'י לבן הוא קימצ'י כרוב ללא פלפל צ'ילי, ולכן אינו אדום ואינו חריף. גם קימצ'י צנון לבן פופולרי וגם הוא אינו חריף.

אצל הקוריאנים הקימצ'י משמש גם לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת מחלות בחורף. קימצ'י יכול לשמש גם כתרופה טבעית פרוביוטית לסיוע בבעיות עיכול. אפשר גם להשתמש בקימצ'י להמרצת התיאבון.

אם אהבתם את המתכון לקימצ'י קוריאני מסורתי.

אמילי קים הידועה בכינויה מאנגצ'י היא סופרת ויוטיוברית אמריקאית קוריאנית המעלה בערוץ היוטיוב שלה © Maangchi מתכונים קוריאנים. נכון לחודש דצמבר 2022 הערוץ צבר 6,140,000 מנויים ו- 684,926,487 צפיות.