כפר עציון

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך כפר עציון.

מהן ההתנחלויות / חלק 2

מהן ההתנחלויות / חלק 2, הקשר של היהודים לארץ. סרטון מערוץ היוטיוב © Unpacked. הערוץ יוצר סרטונים קצרים החוקרים שאלות גדולות ומפרקים נושאים מורכבים. כל המידע הדרוש כדי להסתכל על ישראל והיהדות ולפתח דעות מושכלות במגוון רחב של נושאים. בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. מהן ההתנחלויות, חלק 2 – הקשר של היהודים לארץ. פרק שני סדרה של חמישה סרטונים הבוחנת את הנושא השנוי במחלוקת מכל זווית אפשרית.

אנחנו ממשיכים לבחון לעומק את ההתנחלויות הישראליות. על מנת להבין את הנושא טוב יותר, אנחנו חוזרים אחורה לתקופת התנ"ך כדי להסביר את הקשר של היהודים ליהודה ושומרון (הגדה המערבית). כמו כל דבר יהודי, הכל מתחיל עם אברהם. מדובר באדם שהעביר הרבה מזמנו בדרכים – ורבות מהדרכים שבהן צעד עברו באזור שנקרא היום הגדה המערבית. וזה לא רק אברהם. גם צאצאיו (ובהמשך, דורות של יהודים) חיו ביהודה ושומרון במשך תקופות ארוכות, ויצרו בכך קשר חזק עם מקומות כמו חברון, שכם, בית אל, גלגל וגבעה. קשר שגם אלפי שנות גלות לא היו יכולות לנתק. בקפיצה קדימה למאה ה-20, המאורעות בשתי קהילות נפרדות – העיר העתיקה בחברון והכפר החקלאי המודרני כפר עציון – הפכו לסמלים חשובים של התיישבות יהודית מחודשת בגדה המערבית.

לצפייה בפרק השלישי