ממסד

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית, תמצאו סרטונים תחת הערך ממסד.

נועם חומסקי: חמישה מסננים של תקשורת המונים | ערוץ אל ג'זירה

חמישה מסננים של תקשורת המונים – ערוץ היוטיוב של אל ג'זירה מתמקד בהגדרתו "באנשים ובאירועים המשפיעים על אנשים, מעלה נושאים שבדרך כלל לא נסקרים בתקשורת, מקשיב לכל הצדדים ונותן קול לחסרי הקול". נכון לחודש יולי 2018 הערוץ צבר 2,354,233 מנויים ו- 1,127,863,565 צפיות. הסרטון הפעם עוסק בטיעונים של נועם חומסקי, בלשן ורדיקליסט שמאלני, הוגה דעות ופעיל פוליטי המוכר בעיקר בשל ביקורתו הנוקבת על מדיניות החוץ של ישראל ושל ארצות הברית, הגורס כי החברה הדמוקרטית היא בעצם דיקטטורה אידיולוגית שבה אמצעי תקשורת משרתים את התעמולה ושהאזרחים שלא מודעים לכך ומשתפים פעולה מרצונם החופשי עם השלטון. תרגום לעברית: ניצן אבן.

ערוץ אל ג'זירה באנגלית (ערבית: الجزيرة, תרגום: "האי", קיצור ל"חצי האי ערב") היא רשת שידור טלוויזיונית לוויינית רבת השפעה המשדרת בשפה הערבית ובשפה האנגלית, שהוקמה על ידי האמיר חמד בן ח'ליפה אאל ת'אני, שליט קטר, לאחר שהדיח את אביו מהשלטון במדינה, ומרכזה בדוחה בירת קטר.הרשת זכתה לפרסום בינלאומי רב כאשר שידרה קלטות של הטרוריסט אוסאמה בן לאדן לאחר פיגועי 11 בספטמבר, ושל בכירים נוספים בארגון הטרור אל-קאעידה. הרשת מפעילה מספר ערוצים בנוסף לערוץ החדשות הראשי, כגון ערוץ ספורט, ערוץ חי המשדר ועדות וכנסים וערוץ מיוחד לילדים. בנוסף לערוצי טלוויזיה מפעילה הרשת מספר אתרי אינטרנט. אלג'זירה טוענת שהיא התחנה היחידה העצמאית מבחינה פוליטית במזרח התיכון. מספר צופיה מוערך ביותר מ – 150 מיליון צופים ברחבי העולם. (מתוך ויקיפדיה).