מחלת חיסון עצמי

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מחלת חיסון עצמי.

מיאסטניה גרביס

ערוץ היוטיוב © Osmosis.org (אוסמוזה) הינו פלטפורמת למידה מובילה לרפואה ובריאות. חזון הערוץ הוא – "כל מי שאכפת לו ממישהו ילמד מהערוץ". התכנים המיועדים לציבור הרחב ותכנים מעמיקים יותר המיועדים לסטודנטים ולעוסקים ברפואה. נכון לחודש נובמבר 2022 הערוץ צבר 2,610,000 מנויים ו- 131,384,434 צפיות. הסרטון הפעם – מהי מיאסטניה גרביס – גורמים, תסמינים, טיפול ופתולוגיה.

מיאסטניה גרביס (Myasthenia Gravis) היא מחלת התעייפות השרירים. המחלה יכולה לערב את כל השרירים או חלק מהם, , הצוואר, הנשימה, העפעפיים, העיניים, הבליעה ושרירי  והגפיים.

רגישות לגלוטן

ד"ר מייקל גרגר DrMichael Greger M.D)( הוא רופא טבעוני בעל מוניטין עולמי. ערוץ היוטיוב שלו עובדות על תזונה © (NutritionFacts.org) הוא לדבריו המקור המדעי היחיד ללא מטרות רווח למידע יומי מבוסס ראיות על תזונה. נכון לחודש ספטמבר 2022 הערוץ צבר 877,250 מנויים ו- 191,680,266 צפיות. הסרטון הפעם – האם רגישות לגלוטן אמיתית? תרגום לעברית: Tal Barak-Manela