מתמטיקה שימושית

באתר זה מה זה (זהמהזה) zemaze.co.il, מיזם שיתופי חברתי להעלאת סרטונים מכל העולם עם כתוביות בעברית תמצאו סרטונים תחת הערך מתמטיקה שימושית.

פאי הוא אי-רציונלי

המתמטיקאי הגרמני בורקארד פולסטר (Burkard Polster) מעלה בערוץ היוטיוב שלו "המתולוג" © Mathologer סרטונים בגאומטריה ומתמטיקה של חיי היומיום, החל מכיצד לקשור שרוכי נעליים או לייצב שולחן מתנדנד ועד לבעיות הסבוכות ביותר. בורקארד פולסטר הוא פרופסור חבר למתמטיקה באוניברסיטת מונש במלבורן, אוסטרליה. נכון לחודש פברואר 2024 הערוץ צבר 914,000 מנויים. הסרטון הפעם –  פאי הוא אי-רציונלי.

e to the pi i | הסבר פשוט

המתמטיקאי הגרמני בורקארד פולסטר (Burkard Polster) מעלה בערוץ היוטיוב שלו "המתולוג" Mathologer סרטונים בגאומטריה ומתמטיקה של חיי היומיום, החל מכיצד לקשור שרוכי נעליים או לייצב שולחן מתנדנד ועד לבעיות הסבוכות ביותר. בורקארד פולסטר הוא פרופסור חבר למתמטיקה באוניברסיטת מונש במלבורן, אוסטרליה. נכון לחודש דצמבר 2019 הערוץ צבר 535,000 מנויים ו- 37,444,705 צפיות. הסרטון הפעם – e to the pi i | הסבר פשוט.

מה זה (2 + 1) 2 ÷ 6 התשובה הנכונה מוסברת

Presh Talwalkar המחבר של שמחת תורת המשחקים: מבוא לחשיבה אסטרטגית, מעלה בערוץ היוטיוב MindYourDecisions סרטוני מתמטיקה, חידות מתמטיות פרדוקסים ונושאים קשורים. נכון לחודש דצמבר 2019 הערוץ צבר 1,540,000 מנויים ו- 203,378,957 צפיות. בסרטון הפעם – מה זה (2 + 1) 2 ÷ 6 התשובה הנכונה מוסברת, הסבר לבעיה שקיבלה מיליוני הודעות בפייסבוק, בטוויטר, ביוטיוב ובהרבה אתרי מדיה אחרים, איך להשיג את הפתרון הנכון בעזרת שימוש בסדר פעולות החשבון המודרני ומדוע קיבלתם פתרון שונה לתשובה מתוך נוהג היסטורי של פעולת החילוק. תרגום לעברית: מאור נימרי.

מפת המתמטיקה

דומיניק וולימן (Dominic Walliman) הוא יוטיובר, פיזיקאי וסופר מדע (כותב את ספרי המדע של פרופסור אסטרו לקטנטנים). לדומיניק יש דוקטורט בפיזיקה של מכשירים קוונטיים והוא עבד בעבר על מחשבי קוונטים. דומיניק מפיק את ערוץ היוטיוב תחום המדע Domain of Science וכפי שהוא מעיד על עצמו הוא אוהב ללמוד על מדע ולמצוא דרכים מהנות לספר לאנשים אחרים על הדברים שהוא לומד. נכון לחודש דצמבר 2019 הערוץ צבר 452,000 מנויים ו- 17,455,804 צפיות. בסרטון הפעם, מפת המתמטיקה, שטח המתמטיקה מרוכז במפה אחת המראה כיצד תת נושאי המתמטיקה קשורים זה לזה. תרגום לעברית: davidville

 

איך לחסר אינסוף מאינסוף כדי לקבל בדיוק π (פאי)

המתמטיקאי הגרמני בורקארד פולסטר (Burkard Polster) מעלה בערוץ היוטיוב שלו "המתולוג" Mathologer סרטונים בגאומטריה ומתמטיקה של חיי היומיום, החל מכיצד לקשור שרוכי נעליים או לייצב שולחן מתנדנד ועד לבעיות הסבוכות ביותר. בורקארד פולסטר הוא פרופסור חבר למתמטיקה באוניברסיטת מונש במלבורן, אוסטרליה. נכון לחודש דצמבר 2019 הערוץ צבר 535,000 מנויים ו- 37,444,705 צפיות. הסרטון הפעם – פרדוקס רימן, איך לחסר אינסוף מאינסוף כדי לקבל בדיוק π (פאי). 

להבין את e בחזקת פאי i

ערוץ היוטיוב 3Blue1Brown של המתמטיקאי גרנט סנדרסון (Grant Sanderson) מתמקד במתמטיקה עם פרספקטיבה חזותית מובחנת. בערוץ הוא מסביר בצורה פשוטה ומובנת מגוון נושאים הכוללים בין היתר אלגברה לינארית, פיזיקה קוונטית, תנועה מסלולית, חשבון, משוואות דיפרנציאליות, רשתות עצביות, טופולוגיה ועוד. נכון לחודש דצמבר 2019 הערוץ צבר 2,345,000 מנויים ו- 105,105,460 צפיות. בסרטון הפעם – הבנת e בחזקת פאי i.